Skocz do zawartości

Odpowiednik ESI-88


Gość lol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dla ciekawości nabyłem na znanym portalu aukcyjnym tunerek  VODAFONE TV 1000 w necie obiła mi się o uszy opinie że to praktycznie to samo co ESI-88 ( ma dodatkowo głowicę DVB-C).

Siedzi tam procek STI7105-NUC. Wykonanie oraz wyświetlacz o niebo lepsze niż w esi-88.

Może ktoś już miał do czynienia z tym boxem.

 

 

Poprawiono pisownię... proszę zwrócić na to uwagę przy pisaniu następnych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważasz że to to samo co esi88 najprostrzym rozwiązaniem jest wstawienie tam zaprogramowanej pamięci i procka takiego jak idzie do esi i uhd bez takiego zabiegu raczej niczego się nie dowiesz

 

ja tak uważałem z uhd86 wyłożyłem kasę i teraz wiem czym to pachnie - w moim przypadku nie jest jeszcze strasznie ale najlepiej też nie jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No tak mamy odpowiedzi osób które mają wiele do powiedzenia. Moje pytanie brzmiało czy miał ktoś do czynienia z tym boxem?

Tak czy inaczej sprobujemy wymiany procka i pamięci. nie orientuje się ktoś czy ten procek STI7105NUC ma aktywnego jtaga??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No tak mamy odpowiedzi osób które mają wiele do powiedzenia. Moje pytanie brzmiało czy miał ktoś do czynienia z tym boxem?

Tak czy inaczej sprobujemy wymiany procka i pamięci. nie orientuje się ktoś czy ten procek STI7105NUC ma aktywnego jtaga??

 

Jaki problem podpiąć i sprawdzić....  8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekTorunpl

Na początek radził bym nie zmieniać procka, a tylko zaprogramować pamięć z nowym uboot, i sprawdzić co się będzie działo.

Nie znam tego dekodera, ale chętnie bym zobaczył odczyt pamięci flash, nawet nie po to żeby to przerabiać, a dla zwiększenia wiedzy, zasobu dumpów z różnych dekoderów...

Ciekawe jest czy tamten procesor ma blokady.

Trzeba by zacząć od testu Jtag-a, jeśli nie ma blokady, to innych blokad też nie powinien mieć.

Napisz jaka to pamięć, jak będę w stanie to w celach naukowych odczytam i zaprogramuje gratis.

 

Dobierając uboot , lub kompilując musisz zwrócić uwagę na wyprowadzenie ttl, w dsi88 jest wykorzystany UART z pio1, a przykładowo w ADB5850 z PIO4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...