Skocz do zawartości

Legacy kext dla kart WiF Atheros


MKjanek32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z AR5007EG jest problem w tym, że kexty z Mac OS X obsługują starszy HAL (firmware) w karcie niż jest w kartach z PC i przez to karta nie jest poprawnie inicjalizowana. Dawno nie sprawdzałem tego tematu, warto by sprawdzić czy np Lion nie ma już poprawionych kextów do atherosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bardzo proszę o pomoc i rozbudowanie kexta do wszelkich możliwych DZIAŁAJĄCYCH/POTWIERDZONYCH DevID kart WiFi - moderacja wie dlaczego, reszta dowie się później.

 

Na bieżąco będę podawał kolejne karty.

 

Tutaj znalazłem ładny zbiór DevID:

http://www.osx86.net/downloads.php?do=file&id=763

pci106b,0086
pci106b,1c
pci168c,1014
pci168c,13
pci168c,14
pci168c,15
pci168c,16
pci168c,17
pci168c,18
pci168c,19
pci168c,1a
pci168c,1b
pci168c,1c
pci168c,1d
pci168c,23
pci168c,24
pci168c,2a
pci168c,52
pci168c,55
pci168c,57
pci168c,58
pci168c,58a
pci168c,86
pci168c,87
pci168c,ff1c
pci168c,ff1d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wrzuciłem te ID które podałeś do kexta. U mnie działa jak powinno, specjalnie szukałem tego częściowo walniętego dysku z OS X'em.

No to wygląda na to, że kext dostał już ID większości kart działających na AirPortAtheros21, teraz trzeba by poszukać kart działających na nowszych kextach (AirPortAtheros9388/40), z tego co wiem to przede wszystkim seria 9xxx.

 

Paczkę wrzuciłem do pierwszego posta.

23.12.2011

 

Edit 23.01.2013:

Mam pytanie o ogólną zasadę działania legacy kextów. Czy dane z klucza w legacy (w tym przypadku IONameMatch) zastępują te podane w kluczu w prawdziwym kexcie, czy są do nich dodawane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam kartę Wl Wn 722N 9271 cf3 Bcd: 108 z Chipsetem Atheros na Usb.

OSX 10.8 -Chameleon 2.2 svn r2171 na Mainboard: Asrock G41M-S3

Proc: Q6600 Core 2 Quad/ Fsb: 1333 Mhz / 4Gb Ram

Próbowałem ze sterownikami do kart Asusa na chipsetach AR, Patche DSDT,

dumpowałem FW/Hexametry z karty i próbowałem dodać do bootloadera/kextów.

 

Jedyne nieinwazyjne rozwiązanie to uruchomienie Linuxa - Polecam Ubuntu, Fedore

w trybie wirtualnym i korzystanie rownoległe z OSX/Linux. :/

Przy uruchomieniu wirtualnego Windows'a (FMW Fusion) Internet w ogóle nie zaskakuje

w OSX (ustawienie Native lub udostępnianie łącza do OSX z Windows)

nawet przez Boot Camp nie przynosi efektu - Karta się instaluje natomiast internetu brak.

Jak by OSX blokował zasilanie dla tego urządzenia -karty Usb Wifi.

Może stworzenie polaczenia VPN z wirtual linuxem, albo jakiś pallalel załatwił by sprawę,

ew. FPGA - chwilowe odwracalne przeprogramowanie,

tych metod jeszcze jednak nie sprawdziłem.

 

Jest Firmware do linuxa Ath9 htc, ale wyczytałem, że niektóre z tych kart nie działają

po ingerencji w Firmware / Flashowaniu. Karty mi szkoda zepsuć a mam internet tylko przez Wifi,

bez stałego łącza, więc nie zaryzykuję jej uszkodzenia .. wtedy tylko zakup drugiej - już ew. na PCIE.

 

 

Jest na YT film jak koleś bodajże włoch z poziomu linuxa wrzuca kilka komend z termanala,

uruchamia Ath wl wn 722n USB, nie niszcząc oprogramowania instaluje ją z wirtualnego Linuxa

na OSXie w wyniku czego karta jest wykrywana w OSX i zaczyna w pełni działać na samym OSX.

 

Wypróbowałem wiele metod, chociaż jeszcze nie wszystkie, szkoda że athlegacykext

nie działa dla Wifi USB, ale w sumie dobra motywacja, żeby stworzyć jakiś sposób

na łatwe uruchomienie. Jak na razie znalazłem tylko różne skomplikowane metody,

wymagające znajomości podstaw programowania, lub struktury programowej sieci OSX.

 

PS. Jeśli mi się uda napisze, jeśli komuś się uda proszę o info, muszę korzystać z windows

dla sprawnego korzystania z internetu. Na VM muli i problem z zapisywaniem danych do partycji OSX,

a nie ma sensu dla mnie szukać i instalować setki usprawnień do Virtuala, żeby omijał uprawnienia,

wysyłał sygnał internetowy itd. - To tylko tymczasowe rozwiązanie awaryjne.

Dla odważnego / zainteresowanego wyślę Firmware Atheros9 Htc, solucje i zapisy stron z metodami

uruchamiania tej karty + programy do flashowania, kexty, filmik włocha z YT. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.