Skocz do zawartości

Problem z GA-945P-S3 rev. 1.0


Tommy76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mógłby mi ktoś doradzić jakie ustawienia dobrać do tego sprzętu.

Edycja, którą chcę zainstalować to iDeneb 1.4. Mam nagrywarkę liteona na SATA i dysk 40 GB Seagate właśnie na PATA. System się instaluje bez problemów ale ciągle mam still waiting for root device i nie wiem już co jest nie tak. W czasie instalacji wybieram fixa na ICHx i nic więcej. Pozostałe kexty chciałem doinstalować później.

 

Specyfikacja płyty głównej:

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ClassValue=Motherboard&ProductID=2324&ProductName=GA-945P-S3

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E6300

Pamięć : 4x1GB Kingston 667 MHz

mysz na usb, klawiatura na ps/2

grafika: evga eGforce 9800gtx+

 

Proszę o zapoznanie się z regulaminem forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iDeneb niezbyt trafnie są nazwane te "fixy" ICHx dotyczy z tego co wiem jedynie kontrolerów SATA, ale nie ATA. Potrzebujesz dograć przy instalacji jeszcze fix do kontrolera IDE Intela.

 

Still waiting - poszukaj, opisywany setki razy, ale w skrócie jak dostaje się taki komunikat, to OS X nie rozpoznał kontrolera dysku z którego chcesz go uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Audio : ALC883 --> ALC883 Patched by Taruga 6 ports Digital

- Kernel : Kernel 9.4.0 StageXNU

- Network

- Ethernet : Realtek RTL8111 RTL8201CL

- Fix

- AppleSMBIOS : AppleSMBIOS 667

- FireWire Remove

- applePS2Controller , PowerOff_Fix

- Video :

- NVidia

- NVinject : Nvinject 0.2.1 128MB

- Applications

- BetterZip

- Kext Helper

- menMeters

- OSx86Tools

- Pacifist

- Skype

- temperature Monitor

- transmission

- VLC

- xBench

 

Moja propozycja ustawien przy instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herkules, dlaczego taki kernel? Przecież na tym sprzęcie powinna bezproblemowo działać vanilla.

Wybierania od razu przy instalacji fixów do wszystkiego, też bym nie polecał. W szczególności do grafiki, smbiosu, power off. Z aplikacji zostałbym tylko kexthelpera. Całą resztę bez problemu da się ściągnąć z sieci jeśli faktycznie będą potrzebne i to często w nowszych wersjach.

Przy instalacji - im miej tym lepiej.

 

Tak czy inaczej nie rozwiązuje to faktycznego problemu - obsługi IDE. Nie ma problemu, gdy jest JMicron (w parze z ICH8 i ICH9) - do niego jest kext i on załatwia obsługę IDE. Natomiast ICH7 sam obsługuje te porty.

Może LegacyAppleIntelPIIXATA.kext (chyba ma obsługę także IDE) zadziała?

Nie wiem czy jest w iDenebie. Na pewno znajdziesz go w iPC, albo luzem tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzooff, Nie do końca tak jest... iDeneb ma coś namieszane w tych jego "fixach"... kiedyś dla zabawy sprawdzałem go i nie chciał ruszyć z dysku IDE na ICH7-R.

 

Można dograć też tę paczkę:

http://rapidshare.com/files/233004124/Legacy-Intel-JMicron.zip

Niczemu nie zaszkodzi a obsługuje wszystko co się da ze stajni Intela (IDE i SATA) od ICH-1 do ICH-10 wszelkich odmianach oraz JMicrona ATA i SATA. Ale jak dostaje still to musiałby ją wgrać z łapy w terminalu po odpaleniu z płyty instalacyjnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu znalazłem trochę czasu aby się pobawić. I tak bo kilku nie udanych bojach z iDeneb 1.4 przerzuciłem się na najnowsze iPC i o dziwo poszło za pierwszym razem. I tak IDE (LegacyAppleIntelPIIXATA.kext ) oraz SATA (ICHx fix).

Obecnie walczę z uruchomieniem w pełni Geforca 9800GTX. Mam do niego pełne kexty tylko nie mogę dodać danych o karcie przez osx86tools :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.