Skocz do zawartości

MSI Z68MA-ED55 + i7-2600K + 10.6.8


iStig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie lepiej zamiast kasowania systemowego kexta przy pomocy updatehelpera, wygenerować poprawny smbios dla iMaca11,1? Gdzieś na forum obiło mi się o uszy i takie rozwiązanie.
Nie da sie ominac kasowania plikow przed aktualizacja do 10.6.8. Nie pomoze zaden smbuos. Temat przerobiony. Nie pomaga te opcja 10.6.0->10.6.3->10.6.8 czy tez 10.6.3->10.6.8.

Oboje macie rację...

Jak masz dysk SSD i 10.6.3 to można wgrać combo 10.6.8 bez kasowania czegokolwiek, ale to samo wykonane na zwykłym dysku talerzowym = KP.... ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poproszę o poradnik 10.6.8 (konfiguracja w stopce karta grafiki ma 2xDVI + mDP) bo mnie już uj strzela od instalacji z różnych BootCD.

U mnie MUSI być Snow bo żonę wkurza Lion, a po za tym przechodzi standardowe choroby wieku dziecięcego.

Mam wgrany BIOS od Osvaldini.

Zrewanżuję sie na pewno chociażby opisem metaloplastyki związanej z dostosowaniem obudowy Mac Pro 2008 do specyfiki standardowych gratów PC.

 

No więc rewanżuję się opisem przeróbki obudowy od Mac Pro 2008 do rzeczonej płyty MSI

http://hamac.pl/topics13/dyi-hack-w-obudowie-mac-pro-2008-vt6627.htm

Niestety został przeniesiony do działu Hyde Park

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooper69, czy patrzyłeś stronę wcześniej ? http://hamac.pl/topics25/msi-z68ma-ed55 ... .htm#56075

 

Na tej mobo działasz bez modyfikacji DSDT ! Wystarczy odpalić instalator za pomocą dowolnego BootCD z kernelem 10.8.0 (z 10.6.8). Po zainstalowaniu systemu potrzebny Ci Chameleon Wizard, Kext Wizard i kilka kextów: FakeSMC, PXHCD.kext (najnowszy w wersji 1.0.8), RealtekRTL81xx.kext i kext do Audio. Mniej więcej pi razy drzwi masz to opisane stronę wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z rady oswaldini w temacie

http://hamac.pl/topics15/problem-chyba- ... vt6620.htm

skorzystałem z tutka

http://hamac.pl/topics25/msi-z68ma-ed55 ... .htm#56075

mimo że moja płyta to Z68A a nie Z68MA jak u iStiaga zrobiłem wszystko idealnie tak jak w powyższym opisie

(jedyne różnice:

1. w programie chameleon wizard w zakładce org.chameleon w kolumnie różne na mojej liscie pod system type workastaion jest jako trzecia pozycja i nie jako pierwsza ale to chyba nie ma wielkiego znaczenia?

2. w zakładce SMBios miałem inny tydzień produkcji, unikalny numer i serial, ale to chyba też nie powinno mić wpływu? :-P )

tak czy siak w pomału zaczynam rozumieć co do czego służy, instalacja przebiegła bez problemów i chyba zaczynam mieć system w wersji którą wszyscy tu polecają i proponują.

 

doszedłem do momentu w którym mowa jest o Power Managmencie i że trzeba się pozbyć NullCPUPowerManagment

jako że zgłębiam temat już od kilku DŁUGICH nocy to chciał bym zapytać... co to właściwie jest, czemu mam to usuwać i jak to dobrze zrobić? nie bardzo rozumiem opis iStiga a późniejsze wpisy już w ogóle mnie zbiły z tropu.

 

kolejne pytanie... na tym etapie nie mam jeszcze dźwięku.. jak go POPRAWNIE odpalić (nie chcę używać multibeast jak wcześniej)

iStig obiecł że C.D.N... ale jakoś nie widzę

 

i od razu przy okazji chciał bym się dowiedzieć gdzie można sprawdzić czy grafika jest ustawiona tak jak powinna być?

(w windowsie jak w menadżerze przy karcie nie było wykrzyknika to wiedziałem że jest git)

na forum widziałem gdzieś że jak mam zaznaczony ptaszkiem przezroczysty pasek menu to grafika jest ok, rozdzielczość mam na maxa 1680x1050 monitor 22 cale,

ale mimo wszystko mam wrażenie że coś jest nie teges... jak patrze na czcionki zwłaszcza w pasku adresu to są takie jak by nie wyraźne i kanciaste. jak to sprawdzić i poprawić?

 

z góry dzięki za odpowiedzi na wszystkie pytania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasek jest przeźroczysty tzn. jest odpalone w pełni QE/CI, do tego jeśli poprawnie wykrywa kartę zakładce Ten Mac -> Sprzęt -> Karty PCI i możesz dowolnie zmieniać rozdzielczość do maksymalnej jaką obsługuje monitor i karta to jest ok.

NullCPUPowerManagment usuwasz bo odpalasz PM natywne i nie potrzebujesz już blokowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NullCPUPowerManagment usuwasz bo odpalasz PM natywne i nie potrzebujesz już blokowania.

Przy sandybridge trzeba używać SpeedSteppera do patchowania kexta systemowego albo użyć patchowanego BIOSu, który usuwa ten problem całkowicie. W kwestii biosu polecam się :) - zapraszam na PW, przerobię każdy BIOS.

 

Jeżeli chodzi o wygładzanie czcionek można to zmienić. Jest temat o tym na forum.

 

W linku przerobiony przeze mnie kext do ALC892, instrukcja w środku:

http://dl.dropbox.com/u/9641107/ALC892-v.1.zip

 

iStig obiecł że C.D.N... ale jakoś nie widzę

Wszyscy tutaj pomagają pro bono i robią to w wolnym czasie. Jedni mają go więcej, a drudzy mniej. Niestety trzeba się dostosować albo działać na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. na temat NullCPUPM musze jeszcze trochę poczytać bo dalej nie czaje :-(

 

2. temat czcionki faktycznie już był

defaults -currentHost write -globalDomain AppleFontSmoothing -int 1

trochę pomogło ale nadal mam wrażenie że pod Win to lepiej wyglądało :-/

 

3. za paczkę dotyczącą dźwięku BARDZO dziękuję!!

ale też jeszcze muszę się doszkolić z zagadnień "jak ustawić Layout w DSDT lub HDAEnablerze"?

jutro poczytam (na dziś już i tak mega progres ;-) )

 

4. pisząc C.D.N absolutnie nie miałem na myśli jakichkolwiek pretensji za jego brak... wręcz przeciwnie, dzięki tutkowi iStiga w końcu zacząłem rozumieć co z czym się je za co DZIĘKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że polecenia zawarte w tej nowszej (obrazkowej) instrukcji zastępują w pełni poprzednią instrukcję z wykorzystaniem terminala?

 

wykonałem wszystko zgodnie z "obrazkową" instrukcją i dalej nie ma dźwięku :-(

 

ale chyba wiem czemu... w HDA Wizard pod "ptaszkiem" Binpatch na rozwijanej liście nie mam ALC892, domyślnie ustawia mi się ALC889 czy to oznacza że moja karta dźwiękowa to własnie ALC889 i właśnie dla tego nie działa mi powyższa metoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłeś binpatcha do ALC889 to nie ma szans zadziałać. Zapomniałem dodać, żeby po włączeniu HDA Enablera zaktualizować liste binpatcha :/

 

Musisz teraz przywrócić dziewicze AppleHDA (mam nadzieje, że nie wyłączyłeś kopii w HDA Wizardzie) i zrobić jeszcze raz binpatcha.

 

Rozumiem że polecenia zawarte w tej nowszej (obrazkowej) instrukcji zastępują w pełni poprzednią instrukcję z wykorzystaniem terminala?

Tak.

post-715-13904296625559_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walka z dźwiękiem ciąg dalszy...

nie wiem czy w tym temacie mogę tak sobie pisać o swoim problemie ale mam prawie taki sam sprzęt jak w temacie więc chyba mogę :oops:

 

co i jak robiłem...

instalacja toczka w toczkę tak jak na stronie siódmej aż do momentu Power Management

później wszystko zgodnie z instrukcją oswaldini czyli..

1.uruchamiam HDA Wizard, aktualizuję listę Binpatch, wybieram z paczki Platforms.xml i layout892.xml, odchaczam Binpatch z listy wybieram ALC892, wciskam "Patch"

wyskakuje komunikat że wszystko git i prosi o restart

2.uruchamiam Kext Wizard i instaluję z paczki HDAEnabler892.kext do Extra

3.robię konserwację dla Extra w Kext Wizard

4.uruchamiam ponownie system

 

Dźwięku w głośnikach nie ma ale...

w profil systemu/sprzęt/Audio(wbudowane) pojawiło się "Intel Hight Definition Audio" Audio ID: 892, wcześniej nie było tu nic, w ustawieniach dźwięku są już aktywne suwaki i widać wyjścia - czyli postęp jest.

mam na klawiaturze kółko do głośności wcześniej jak nim kręciłem to głośnik był przekreślony a teraz normalnie reaguje (niby reguluje głośność), głośniki mam na pewno sprawne, próbowałem nawet wtykać w różne dziurki... też nic :-P

 

w drugiej wersji poradnika nie wykorzystuje się ALC892.kext a w pierwszej instrukcji trzeba było go dodać razem z HDAEnabler892.kext to przeoczenie czy tak ma być?

tak czy siak jak dodałem jeszcze ten ALC892.kext i nic to nie dało tylko zaczął się jak by system wieszać np. przy safari zaczynało się kręcić te tęczowe kułeczko bez końca więc odinstalowałem tego kexta.

 

teraz mam w mkext 4 kexty:

FakeSMC

HDAEnabler

IntelCPUMonitor

NullCPUPowerManagement

 

czy fakt że nie rozgryzłem jeszcze tego NullCPUPM czyli końcówki z tutka ze strony 7 może mieć wpływ na mój dźwięk?

 

jeśli nie to gdzie powinienem szukać rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja poprawiona, zapomniałem o ALC892. Obczaj rysunki iStiga: http://hamac.pl/topics25/msi-z68ma-ed55 ... .htm#51456

Musi działać, jak nie bangla to źle zrobiony jest binpatch - przywróć kopie AppleHDA i zrób go ręcznie. Musi działać bo używałem tego kexta kila razy na tej mobo.

 

czy fakt że nie rozgryzłem jeszcze tego NullCPUPM czyli końcówki z tutka ze strony 7 może mieć wpływ na mój dźwięk?

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Antosiwo, nie dzialalo bo okazało sie, że ma MSI Z68A-GD55 ! Ten LegacyHDA nie działa na tej mobo pomimo, że jest to ten sam kodek.

 

cooper69, HDA Wizard robi kopie AppleHDA na pulpicie. U Ciebie musi działać, robilem już nie jedną Z68MA-ED55 ! Jak nie bangla to zainstaluj wszystko ręcznie i ręcznie zrób też binpatcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już znalazłem. Tak jak napisałem w wyedytowanym poście niestety nie zadziałało nawet za 2 razem.

 

Sorki za czasem trywialne pytania ale po 3 latach z Apple jestem raczej przyzwyczajony do działania wszystkiego w uporządkowany i logiczny sposób (np. informowania przez program gdzie robi kopię), a tu stare (dla niektórych dobre i niezbędne) grzebactwo :)

 

Jak zrobić ręcznie binpatcha i gdzie się znajduje?

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Antosiwo, nie dzialalo bo okazało sie, że ma MSI Z68A-GD55 !

To prawda...

po pierwsze nie umiałem nawet poprawnie wypełnić stopki, a po drugie okazało się że nawet nie umiem POPRAWNIE .iso na płyte nagrać!! #-o

 

od wczoraj oswaldini jest dla mnie bogiem [-o< a Lion najznakomitszym system we wszechświecie =D>

pozdrawiam wszystkich zielonych i życzę wytrwałości w temacie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem że DLA MNIE...""

Dopiero przesiadam się na OS X i nie miałem okazji przyzwyczaić się do snow więc nie mam porównania, JA osobiście porównuje go do WIN 7 więc stąd mój zachwyt, zależy mi na aplikacjach które często gęsto chodzą już tylko pod Lionem a poza tym widzę wiele podobieństwa do iPada i po prostu mi się to podoba.

 

ale chyba odbiegamy trochę od tematu wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co robię źle ale pomimo kilku podejść dźwięk u mnie nie działa :(

A robiłem kilkoma sposobami - HDA Wizardem i ręcznie wg opisu Oswaldiniego z txt w pliku z kextem.

 

[ Dodano: 2012-02-03, 18:49 ]

Witam ponownie.

 

Audio udało sie w końcu uruchomić kombinowanym sposobem

1. instalacja wg recepty Oswaldiniego

2. uruchomienie ALC892 Enabler znaleziony w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.