Skocz do zawartości

GA-770T-D3L + AMD Athlon II X3 450


krzysix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ściągnąłem kilka dystrybucji ale każda przy bootowaniu restartuje komputer i mam pytanie czy próbować dalej czy dać sobie spokój.

Próbowałem już na:

-iPC

-iAtkos

-iDeneb

 

Specyfikacja komputera: (starałem się wypisać wszystko ale kilku pytań nie kumam :P)

 

1. Gigabyte GA-770T-D3L v1

2. AMD Athlon II X3 450, SSE, SSE2, SSE3, SSE4A

3. AMD SB700

4. nie wiem jak to sprawdzić

5. GeForce GT 430

6. Realtek ALC892

7. Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter

8. Brak

9. Chyba IDE ale nie na 100%

10. USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw OT:

1. propl1, coś Ty się uwziął na moderację ?! Jak, zaczynasz głupkowate tematy na PW i dostajesz odpowiedź taką a nie inna nie wieszaj psów na innych.

2. W sprawie AMD radzimy jak umiemy, m.in Tobie polecaliśmy rozwiązania Nawcom'a.

3. Mój pierwszy HaMac był na AMD. Jesteś królem w temacie Mac OS X na AMD ?

Tylko niech mi administracja nie pisze że to nie prawda bo na amd mam doświadczenie

A dlaczego mielimyśmy tak napisać skoro ModCD i ModUSB jest pisane głównie z myślą o AMD ?!

 

Do rzeczy.

Jak napisał propl1, Twoją opcją jest Nawcom ModCD bo jako jedyne ma sterowniki do chipsetu AMD. Inne rozwiązanie to zrobienie własnego BootCD z kextami do AMD - podawałem niedawno link do kexta od Twojego chipsetu. Żadne distro u Ciebie nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw OT:

1. propl1, coś Ty się uwziął na moderację ?! Jak, zaczynasz głupkowate tematy na PW i dostajesz odpowiedź taką a nie inna nie wieszaj psów na innych.

2. W sprawie AMD radzimy jak umiemy, m.in Tobie polecaliśmy rozwiązania Nawcom'a.

3. Mój pierwszy HaMac był na AMD. Jesteś królem w temacie Mac OS X na AMD ?

Tylko niech mi administracja nie pisze że to nie prawda bo na amd mam doświadczenie

A dlaczego mielimyśmy tak napisać skoro ModCD i ModUSB jest pisane głównie z myślą o AMD ?!

 

Do rzeczy.

Jak napisał propl1, Twoją opcją jest Nawcom ModCD bo jako jedyne ma sterowniki do chipsetu AMD. Inne rozwiązanie to zrobienie własnego BootCD z kextami do AMD - podawałem niedawno link do kexta od Twojego chipsetu. Żadne distro u Ciebie nie odpali.

 

 

A czy jest jakiś tutorial jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz tak jak z XBooter'em tylko, że zamiast jego używasz od Nawcom'a.

 

Ok. Ja nie lubię się kłócić więc preferuję rozejm. Nie ma sensu się kłócić. Ja nie uważam się za króla AMD tylko wiem, że mam doświadczenie a nie wielu ma je tutaj na forum. Nie mówię akurat o tobie, bo wiem, że ty tyle hacków już zrobiłeś, że ja tylu nigdy nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odpalenia tego chipsetu potrzebny jest kext AppleATIATA, czyli iAtkos i iDeneb powinny wstać. A restart tych dystrybucji jest powodowany czym innym - do zbootowania ich jest wykorzystany Chameleon 1, który nie rozpoznaje busratio na AMD, więc trzeba to podać ręcznie:

-v busratio=20

 

W razie problemów można jeszcze spróbować tych flag:

cpus=1 maxmem=4096

 

Jednak retail z Nawcom ModCD jest lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie i jeszcze raz nie! Robisz tak: Wypalasz bootcd od Nawcom'a na czystej płycie, wkładasz do napędu, resetujesz kompa, wybierasz w biosie start z CD. On się załaduje pokaże Ci partycje i płytę w napędzie. Wyciągasz ją, wkładasz Retail'a czekasz około 15 sek. i F5. Później zaznaczasz Mac OS X Install DVD i uruchamia się instalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję BootCD wykorzystujesz? Z tego co pamiętam na starszych czasami trzeba było przy takich objawach dać flagę:

GraphicsEnabler=No

 

PS Mam pobrany najnowszy Nawcom ModCD, wrzucić go na jakiś serwer?

 

 

 

Próbowałem z graphicenablerem nadal restart. A co do boot cd to wrzuć to spróbuję nowszego.

 

[ Dodano: 2011-09-01, 07:26 ]

Nie, nie i jeszcze raz nie! Robisz tak: Wypalasz bootcd od Nawcom'a na czystej płycie, wkładasz do napędu, resetujesz kompa, wybierasz w biosie start z CD. On się załaduje pokaże Ci partycje i płytę w napędzie. Wyciągasz ją, wkładasz Retail'a czekasz około 15 sek. i F5. Później zaznaczasz Mac OS X Install DVD i uruchamia się instalka.

 

 

Tak dokładnie zrobiłem chodzi mi że po zainstalowaniu się restartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy instalacji zaznaczałeś jakieś dodatkowe rzeczy, czy tylko systemowe? Jeżeli zaznaczyłeś jakieś dodatkowe fixy, to zainstaluj jeszcze raz wszystko, całkowicie odznaczając gałąż o ile dobrze pamiętam Custom Options (tą zawierającą OSX86'owe fixy). Wszystko to najlepiej zainstalować już po uruchomieniu systemu z dysku, bo przy instalacji przez BootCD potrafi powodować problemy.

Po instalacji odpal system z BootCD wybierając partycję na dysku i wtedy zainstaluj te wszystkie rzeczy (kexty, Chameleon, itd.)

 

A najnowszy ModCD (0.3.1) wrzucę wieczorem, bo za chwilę będę wychodził z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten sam chipset (SB700), ściągnąłem BootCD od Nawcom'a. Instalator załadował się,

ale wyświetla tylko napęd DVD-SATA oraz zewnętrzny dysk na USB. Uznałem że, spróbuje

zainstalować na tym zewnętrznym dla testów. Wszystko ok, do czasu kiedy wyskoczył mi KP podczas instalacji. Załączam zdjęcie:

 

Kn0XW.jpg

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z kartą graficzną. Zrób tak. Przed wybraniem partycji wpisz GrapchicEnabler=No. Jeśli będzie dalej czarny ekran spróbuj podłączyć monitor pod drugie wejście. Jeśli to nie pomoże to musisz załatwić jakąś kartę graficzną kompatybilną z Mac OS X. Według mnie to jest wina grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy instalacji zaznaczałeś jakieś dodatkowe rzeczy, czy tylko systemowe? Jeżeli zaznaczyłeś jakieś dodatkowe fixy, to zainstaluj jeszcze raz wszystko, całkowicie odznaczając gałąż o ile dobrze pamiętam Custom Options (tą zawierającą OSX86'owe fixy). Wszystko to najlepiej zainstalować już po uruchomieniu systemu z dysku, bo przy instalacji przez BootCD potrafi powodować problemy.

Po instalacji odpal system z BootCD wybierając partycję na dysku i wtedy zainstaluj te wszystkie rzeczy (kexty, Chameleon, itd.)

 

A najnowszy ModCD (0.3.1) wrzucę wieczorem, bo za chwilę będę wychodził z domu.

 

 

Rada podziałała zainstalowałem jeszcze raz odznaczyłem Custom options i system z płyty ModCD włączył się problem teraz w tym że nie wiem jak zainstalować Chameleona i kexty. Mac OS nie rozpoznaje mojej karty sieciowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak zainstalować Chameleona i kexty

No to zapraszamy do poradników.

Lan odpalisz kextem lnx2mac.

 

Dzięki za nazwę kexta właśnie piszę już z Hackintosha :)

tylko jeszcze mam kilka problemów

sterowniki do mojej karty GeForce GT 430 są potrzebne ? bo wydaje mi się że grafika mogła by być lepsza

i jaką wersję chameleona zainstalować bo zainstalowałem jedną i od razu po włączeniu komputer się restartował :( i muszę bootować z Nawcom BootCD :[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.