Skocz do zawartości

Karta sieciowa intel pro/1000 - jaki driver - iPC 10.5.6


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki sterownik powinienem zaznaczyć dla karty sieciowej intel pro/1000 przy instalacji dystrybucji iPC 10.5.6? Karta znajduje się na płycie głównej P5ND2-SLI z mostkiem południowym MPC-04.

 

Zaznaczyłem sterownik Intel PRO 100/VE dla sieci i AppleNForceATA nForce Drivers dla chipsetu i mam błąd kernel panic po kilku chwilach pracy w internecie, nie ważne przy jakiej przeglądarce, czy przy updacie programów. Ponadto net chwilę jest za chwilę go nie ma i tak w kółko.

 

Może powinienem zaznaczyć Intel 82566MM/DC, albo któregoś z nforce np. nForceLAN Driver, nForce Ethernet Driver albo któryś Marvell?

 

A może źle wybrałem dla chipsetu, może powinienem wybrać NVIDIA MCP67 Drivers, ale on jest chyba dla nowszych chipsetów od nForce4.

 

Jeżeli wybrałem źle to jak to najlepiej zmienić w osx86 tools?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem w instrukcji od płyty gł., że moja karta sieciowa to Dual Gigabit LAN - Intel 82540EM Gigabit LAN Controller, a w manadżerze urządzeń Xp pokazuje się jako Intel Pro/1000

 

Więc mój sprzęt wygląda tak:

 

 

płyta główna P5ND2-SLI z mostkiem południowym MCP-04

procesor Pentium D805

karta grafiki GeForce 9800GTX+ (działa EFI string - przyspieszenie sprzętowe działa)

karta dźwiękowa Realtek ALC 850 (wybrałem AC '97 i działa), mój Sound Blaster Audigy SE nie jest na razie wspierany, więc uruchomiłem integre.

karta sieciowa: Intel 82540EM (w manadżerze urządzeń XP widnieje jako Intel Pro/1000)

 

Podczas instalacji wybrałem:

 

Sterowniki:

kernel VooDoo 9.5.0 (teraz zmieniłem na XNU 9.4.0, bo myślałem, że to wina kernela, ale dalej jest to samo)

chipset: Apple nForce ATA

grafika: 9800GTX (miałem z nią problemy, bo były błędy w wyświetlaniu, ale w końcu udało mi się poprawnie dodać EFI string i jest OK)

dźwięk: AC'97

karta sieciowa: Intel PRO 100/VE (podejrzewam, że może ten sterownik źle wybrałem)

 

Patche:

PS2 keyboard

AppleSMBIOS-27 Rev3 667MHz

 

Aplikacje:

osx86 tools

perian

i inne, ale to chyba nie ma większego wpływu

 

Co wybrałem źle i jak to poprawić, żeby internet zaczął dobrze działać?

 

Czy można wyciągnąć kexty z płyty instalacyjnej iPC jakbym chciał zamienić te z karty sieciowej?

Jak odinstalować stare kexty, czy wystarczy skasować je z katalogu extention, czy robi się to osx86 tools albo Kext Helper b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli:

kernel VooDoo 9.5.0

to musisz zainstalować seatbelt.kext w wersji z 10.5.5

 

Sterownik do LAN'u wybierasz TYLKO jeden.

 

Czy można wyciągnąć kexty z płyty instalacyjnej iPC jakbym chciał zamienić te z karty sieciowej?

Można - używa się do tego programu "pacifist".

 

Jak odinstalować stare kexty, czy wystarczy skasować je z katalogu extention

Kext wystarczy skasować z /S/L/E a potem skasować cache /S/L/E.mkext - odtworzy się na nowo po chwili z zaktualizowaną zawartością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli:
kernel VooDoo 9.5.0

to musisz zainstalować seatbelt.kext w wersji z 10.5.5

 

Wiem, że muszę zainstalować seatbelt.kext przy VooDoo, tak miałem, ale on był od błędu montowania dmg, a ja mam błąd w internecie.

 

Sterownik do LAN'u wybierasz TYLKO jeden.

 

To też doczytałem podczas instalacji, popróbuje zmienić sterownik sieci, a jak nie pomoże to chipsetu.

 

EDIT:

No i dalej NIC, nie mogę przeglądać internetu. Zmieniłem distro na iATKOS v7 i dalej nie mam netu.

 

Jaki kext powinienem wybrać do mojej karty sieciowej intel pro/1000 (a dokładniej to w instrukcji pisze Intel 82540EM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej nic. Próbowałem już chyba wszystkie sterowniki i na niektórych połączenie sieciowe nie działa wcale, na IONetworkingFamily działa, ale po kilku chwilach przestaje i za chwilkę jest kernel panic.

 

Nie mam już konceptu, może moja karta sieciowa nie jest dobrze obsługiwana, albo trzeba coś modyfikować w plikach sterownika?

 

Ma ktoś jeszcze jakąś koncepcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już właśnie o tym pomyślałem. Na jakiejś zagranicznej stronie przeczytałem, że ktoś dokupił Realteka RTL 8139D. Tylko chciałbym wiedzieć, czy ona będzie działać na OS X. W tej chwili przesiadłem się już na iATKOS V7 10.5.7 w nadzieji, że to pomoże, ale dalej nic.

 

Na allegro jest kilka sztuk np. http://www.allegro.pl/item664416834_rtl ... kazja.html

 

Jutro chyba ją zamówię, mam nadzieje, że będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest parę modeli kart wspieranych natywnie pod Mac OS X... wyciągnięte na szybko z IONetworking...

 

Większości nie trzeba nawet opisywać, nazwy mówią za siebie.

Apple3Com3C90x.kext - 3com na 100% modele 3c905 i 3c905B (są oparte o chipy broadcom'a)

AppleUSBEthernet.kext

AppleBCM5701Ethernet.kext

AppleUSBGigEthernet.kext

AppleGMACEthernet.kext

AppleYukon2.kext - Marvell'e Yukon - jest tego trochę

AppleIntel8254XEthernet.kext

Apple_DEC21x4Ethernet.kext

AppleIntel8255x.kext

Intel82574L.kext

AppleRTL8139Ethernet.kext

nvenet.kext

AppleRTL8169Ethernet.kext

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rzeczywiście mam już kartę 3COM i działa na dystrybucji iATKOS 10.5.7. Na razie długo nie siedziałem na necie, bo było już późno, ale na tamtej karcie do tego czasu zawiesiłby się już 10 razy.

 

Przeczytałem, że moja karta zintegrowana Intel 82540EM też powinna obsługiwać natywnie osx, jednak są problemy.

 

Co do karty 3COM 3c905B i ilości obsługiwanych systemów, to Windows 7 RC jej nie obsługuje, windows update nie znajduje sterowników, ale to nie temat na ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty 3COM 3c905B i ilości obsługiwanych systemów, to Windows 7 RC jej nie obsługuje,
:lol:

Zobaczymy jak będzie finalnie, bo aż nie wieżę żeby Microsoft specjalnie zgubił obsługę tych kart... tym bardziej że niektóre modele już od Windows 98 były zawsze wspierane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że w wersji finalnej to poprawią.

 

Piszę, już z pod maca i internet ładnie hula pod kartą 3COM. Wielkie dzięki dla ciebie 314TeR.

 

Po wielkich bojach z OS X'em w końcu system działa OK, pozostało mi jeszcze tylko zrobić dźwięk 5.1, bo na razie mam stereo (o ile da się).

 

Teraz mój komputer działa trochę na innych komponentach niż planowałem:

- karta dźwiękowa zintegrowana Realtek ALC850, zamiast SB Audigy SE

- karta sieciowa PCI 3COM 3C905B zamiast karty zintegrowanej

No ale DZIAŁA.

 

Wielkie dzięki za pomoc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nternet ładnie hula pod kartą 3COM

Wszyscy polecają Raltek'a 8139, a ja nie wiem czemu... jak ktoś używał kart 3COM'a to nie chce tego badziewia... BTW w czasach popularności kart sieciowych PCI, nowy 3COM kosztował 300zł a Realtek z giełdy 30zł.

 

- karta dźwiękowa zintegrowana Realtek ALC850

Na tym kodeku zrobić analogowy 5.1 będzie ciężko... wpierw musiałbyś mieć kexty które uruchomią ci co najmniej 3 wyjścia Line-OUT aby potem można było je zrobić w jedno sumaryczne 5.1 za pomocą "Konfigurator MIDI Audio"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz SPDIF na płycie i poprawny kext do dźwięku, to bez najmniejszego problemu wypuszczasz dźwięk z filmów w postaci "RAW". Dalej dekoder zewnętrzny zajmuje się dekodowanie... sam tak oglądam filmy i jest rewelacyjnie... do tego Plex, pilot i niech się chowa winzgroza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz SPDIF na płycie i poprawny kext do dźwięku, to bez najmniejszego problemu wypuszczasz dźwięk z filmów w postaci "RAW". Dalej dekoder zewnętrzny zajmuje się dekodowanie... sam tak oglądam filmy i jest rewelacyjnie... do tego Plex, pilot i niech się chowa winzgroza...

 

Musi być rewelacyjnie, bo żaden realtek nie zdekoduje tak dźwięku jak dobry amplituner.

 

Zastanawiam się tylko jak mój sprzęt da sobie radę z 1080p MKV, bo OS X widzi mojego pentium D805 jako jednordzeniowca i da się coś z tym zrobić?

Czy w OS X jest coś w stylu DXVA z windowsa albo VDPAU z linuksa?

 

Może lepiej założę nowy wątek na ten temat, bo się robi offtop.

 

Co do karty sieciowej, to zastanawiam się nad tym realtekiem, bo podobno chodzi na OS X i na Windows 7, a dla mojej nie widzę perspektyw, nie znalazłem nawet sterowników dla Visty X64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy polecają Raltek'a 8139, a ja nie wiem czemu... jak ktoś używał kart 3COM'a to nie chce tego badziewia... BTW w czasach popularności kart sieciowych PCI, nowy 3COM kosztował 300zł a Realtek z giełdy 30zł.

 

A ja chyba wiem. Kupiłem tego realteka na allegro za 5zł :lol: i teraz sieć działa mi na wszystkich systemach, łącznie z Windows 7. Chyba jednak realtek ma lepsze sterowniki. (Przynajmniej w ogóle ma).

 

Także jakby komuś karta sieciowa nie działała to polecam tego realteka 8139, na allegro 5-10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jakby komuś karta sieciowa nie działała to polecam tego realteka 8139, na allegro 5-10zł.

 

Nie pamiętam czy działa na nim Bonjour... na pewno nie działa na serii 8111, trzeba instalować specjalny kext do karty...

 

osobiście wolę 3Com'a ale 3Comów jest wiele... a 905 występowała w wersji:

905

905B

905C

905C-TX-NM

i jeszcze parę z nich... różnią się między sobą zastosowanym chipem Broadcom'a ale do tej pory z wersją B i C nie miałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 905 był w wersji B i niestety nie działa na windowsie 7 i nie ma na to rady na razie (może jest jakieś rozwiązanie, ale ja go nie znalazłem). Realtek 8139C działa dobrze na wszystkich systemach, które mam zainstalowane (XP, Win 7, OS X, Linux), więc dla mnie lepszy jest realtek i dlatego go chwalę.

 

Czytałem po różnych forach, że z tym 3COM 905 były też problemy w viście X64, nie wiem jak je rozwiązano, ale nie znalazłem sterownika do visty, może jest na windows update. Na linuksie działała i OS X działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.