Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

Jas 10.4.8 na Toshiba Satellite m30x - ACPI problem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 osmac

osmac
  • Members
  • 2 postów

Napisano 11 wrzesień 2011 - 22:54

Witam.
Postanowiłem na moim starym lapku spróbować postawić MAC OS'a jak w tytule. Instalacja przebiega bez problemu jednak po restarcie system pada z komunikatem że nie znalazł sterowników do tej konfiguracji sprzętu : ACPI. Niestety w biosie nie ma żadnych ustawień ACPI (koszmarnie ubogi bios). Może coś podpowiecie? Konfiguracja tośki :
Satellite M30X-165

-Intel Centrino 1.6 GHz (Pentium M 725)
-Intel 855GE Chipset
-FSB 400
-80 GB HD
-1 GB DDR
-WXGA
-ATI Mobility Radeon 9700 128 MB
-1 x IEEE 1394
-3x USB
-WLAN Intel Pro 2200G

według wiki powinno chodzić na tej tośce.

Pozdrawiam

#2 janek202

janek202
  • Moderators
  • 3008 postów

Napisano 11 wrzesień 2011 - 22:56

Jeśli startuje instalacja, to znaczy, że system da się uruchomić. Jeśli nie wstaje po instalacji, to musiałeś źle powybierać hackowe fixy.

Sierra|Gryphon Z87|i5-4670K|16GB RAM|GTX 1070
Sierra|MacBookPro12,1
Kext Wizard|Chameleon Wizard|HDA Wizard

#3 osmac

osmac
  • Members
  • 2 postów

Napisano 11 wrzesień 2011 - 23:06

Dzięki za szybką odpowiedź. Zapewne masz rację co do tych fix'ów. Domyślam się że chodzi o sekcję customize, jest u mnie bardzo uboga. Korzystałem z tutka podczas instalacji i według niego powinienem np. wybierać pomiędzy sse2/sse3 a u mne jest tylko AMD/Intel podobnie jest z grafiką z mobilnego ATI jest tylko x600.

Nie znalazłem pomocy z 10.4.8 ale udało się zainstalować 10.4.9. Śmiga aż miło, grafika działa z CI/QE, działa speed step, wifi raz działa, raz nie działa - sterownik niestabilny. Pytanie jaką kartę wifi na miniPCI kupić aby działała natywnie w MAC os x ? Wiem że w grę wchodzą Atheros bądź Broadcom. Czy może być : Broadcom 4311BG i czy będzie też działać pod win xp?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych