Skocz do zawartości

Płyta do 250zl


sowalski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ma to być Retail, to tylko płyty na chipsecie intela i w widełkach ICH7 - ICH10 z naciskiem aby to był chipset ICH7-R lub ICH10-R.

 

Procesor dowolny z rodziny Core, może to być wypasiony C2D lub C2Q, ale też spokojnie ruszy na najprostszym celeronie, ale z rodziny core.

 

Jak ma to być nowa płyta, to koniecznie sprawdzaj obsługę procesorów 45nm - 65nm już nie kupisz, a poza tym 45 grzeją się o dobre kilkanaście stopni mniej.

 

Następnie na płycie musisz mieć kodek Audio - polecam ALC88x - ideał to 885 następnie 889 ale i 882/883/888 będą znakomicie działać, ale wymagać będą więcej pracy.

 

Lan - jakiś kompatybilny, najlepsze układy to Marvell 8083

 

Reszta, znów jak już upatrzymy sobie jakąś płytę, to pytamy, sprawdzamy jak innym działa, czy działa sleep, czy wszystko ok jest z restartami, wyłączaniem... itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego... E8400 lepiej sprawdzi się w grach i aplikacjach jednowątkowych. Q8200 będzie lepszy jak się używa programów do renderingu, czy wielu aplikacji na raz... do internetu, to wg mnie zbyteczny wydatek. Osobiście uważam, że zamiast "wypierdzianego" procesora lepiej kupić lepszą płytę główną, lub szybszy dysk, lub lepszą kartę graficzną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego... E8400 lepiej sprawdzi się w grach i aplikacjach jednowątkowych. Q8200 będzie lepszy jak się używa programów do renderingu, czy wielu aplikacji na raz... do internetu, to wg mnie zbyteczny wydatek. Osobiście uważam, że zamiast "wypierdzianego" procesora lepiej kupić lepszą płytę główną, lub szybszy dysk, lub lepszą kartę graficzną...

 

aha to jaki procek byś mi polecił, bo tak jak piszesz ja częście używam kompa do netu a na drugim miejscu sa filmy i czasem gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to przemyślałem i stwierdziłem że kompa i tak uzywam tylko do neta, filmów i ew zrobić coś do szkoły, więc stwierdziłem że nie jest mi potrzebny jakiś "specjalny"(o ile tak można nazwać) procesor, płyta grafa itp.. Dlatego zastanawiam się nad taka konfiguracją: E7400 + GA-G31M-ES2L (bardzo dobra opinia na osx86 wiki) + OCZ 2x2gb. I do tego użyłbym tego patentu http://forum.purepc.pl/Modyfikacje-f15/Mac-Pro-Klon-t253989.html&pid=2929235&mode=threaded#entry2929235. Tylko jestem ciekawy jak dzałaja te dodatkowe porty usb na pci. Co o tym myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dużo przecztać o obu płytach na Insanely... m.in. signal64 je dobrze opisywał, a ja mam nadzieję przetestuję małego ZOTAC'a też na MCP79.

 

Osobiście z opinii bym brał Gigabyte... od Realtec'a audio ALC889, i lan 8111c, do tego działające wybudzanie z klawiatury i myszki i takie tam... asus ma trudniejszą do uruchomienia kodek audio i teoretycznie słabszą VGA.

 

Gigabyte miał tylko jedną wadę, po przełączeniu w sleep i obudzeniu przestawał działać lan, ale to zostało zgłoszone Gigabyte'owi i dotyczyło wszystkich systemów łącznie z windows i miało to być naprawione w nowym BIOS'ie... trzeba by poczytać czy usunęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrócę pytanie, bo jak widzę szukasz ciągle coś po omacku i co chwilę masz inny pomysł...

 

Co chcesz zrobić?

 

Zmodrenizować komputer, kupić nowy od zera...

 

Jeśli modernizacja to jakie komponenty masz już, zobaczymy co da się użyć.

 

Do czego ten komputer ma służyć... oglądanie filmów HD, granie, internet, do pracy, do grafiki, do montażu filmów

 

Jakie gabaryty... micro, mini, midi, tower... desktop... slim...

 

Jakim budżetem dysponujesz.

 

Mając te informacje można coś doradzić, bez nich możesz nas jeszcze zapytać 1000 razy czy dobre, a my ci powiemy do czego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra komp chce złożyć od nowa (jak by co na początek mam naped ATA i dysk SATA i zasilacz 350w i obudowę) jeśli chodzi o gabaryty to tower ATX i (chetniej) microATX służyć ma do oglądania filmów (czasem HD), internet, czasem zrobić prezentacje, strone do szkoły. Jeśli chodzi o budżet to myśle że coś w granicach 1110 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chcesz zmodernizować na bazie tego co masz...

jeśli dobrze rozumiem to masz:

Obudowę

Zasilacz

HDD SATA

DVD ATA

 

A potrzebujesz nowych:

 

płytę

procesor

pamięć

 

ewentualnie musisz zamienić napęd DVD-RW na SATA... z ATA będziesz miał problem...

Jeśli nie będziesz grał na tym kompie to najsensowniejsza i najbardziej uniwersalna wg mnie płyta pod OS X to już wcześniej wymieniany:

Gigabyte GA-E7AUM-DS2H

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-e7aum-ds2h_10.html

Cena na allegro około 510zł brutto + przesyłka

Jest to płyta oparta o chipset NVIDII GF9400 - dokładnie ten sam który jest montowany w obecnie sprzedawanych macbook'ach i minimac'ach. Płyta ma wbudowaną na płycie VGA GF9400, OS X, Windows i linux wspiera ten chipset i potrafi uruchomić akcelerację H264, więc wszystkie filmy HD zdekoduje Ci bez zająknięcia, a do tego odpada ci koszt dodatkowej VGA. Jak będziesz chciał sobie później pograć, to zawsze możesz dokupić wypierdzianą VGA.

 

Do tego 2GB dobrego RAM wystarczy, np Patriot PDP 6400LLK - pamięci 800MHz z CLK4

 

Procesor, zobacz ile Ci zostanie - pewnie coś około 500zł i sprawdź co możesz za to kupić... ale zdecydowanie szukaj modeli wykonanych w technologii 45nm, są chłodniejsze o kilkanaście stopni a przez to wiatraki będą wolniej się kręciły i będzie ciszej.

 

DVD-RW - tylko z czystym sumieniem mogę polecić LG z serii GH22 - znajdź coś na SATA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.