Skocz do zawartości

Prosba o libeplayer3


Gość Polonista

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Polonista

Próbowałem w prośbach/zażaleniach ale wydaje mi się że tam na  razie nie można dodawać.  Zainstalowałem najnowszą wersję z 25 lutego. W mojej ocenie działa bardzo szybko. Wiem że TUX używa jako libplayera tylko gst. Czy jest możliwe wykonanie kompilacji najnowszego libeplayera3 do najnowszej wersji Graterlii. Czy może ktoś to dla mnie zrobić lub napisać jak mogę tego dokonać sam. W mojej ocenie libeplayer3 znacznie lepiej działa niż gst przynajmniej na E2. Chciałbym potestować na Graterlii. Testowałem na najnowszym Hyperion V3 w mojej ocenie tam też lepiej działa libeplayer3 niż gst. lecz ich soft jest zdecydowanie za ciężki i zbyt wolny.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Polonista

Używam nbox-a do oglądania filmów. Używam teraz freebox-a jak ustawię libeplayer3 to działa prawie dobrze. Czasem się tylko zacina. Jak przełączę na GST to znacznie częściej przycina a czasem się zawiesza. Myślałem że to będzie tylko kilka bibliotek. Jak bym z hyperion v3 wyciągną pliczki libeplayer3 i wgrał do Graterlii jest szansa że zadziała ? Twój soft wygląda na lekki i szybki wydaje mi się że jeśli bym na nim uruchomił libeplayer3 uzyskałbym idealny obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia ale to nie tylko kilka bibliotem. Do przeszczepu masz bnakrę OpenPLi + biblioteki + wszystkie pliki pythona od tej binakrki.

Nasz soft z założenia służy do oglądania TV a nie do oglądania filmów wszelkiej maści z internetu. Co dokładnie nie działą na GST? libplayer podobno lepiej odtwarza archaiczne AVI. No ale AVI to już staroć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Polonista

Czyli szkoda czasu na takie próby bo szanse są zbliżone do zera. Właśnie ze nie avi tylko pliki mkv z dużym bitrate oraz mp4 i flv. Może następna kompilacja Graterlii z GST będzie sobie u mnie radziła dobrze. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Polonista

Nie. Wpisałem opkg update opkg upgrade opkg remove --force-depends python-twisted-base-gos opkg install python-twisted-base-gos opkg install enigma2-libs-metapack bez usunięcia #. Zrobiłem teraz poprawnie potestuję i dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Polonista

Dalej zachowuje się źle. Zawiesza się i wyłącza film co jakiś czas. Musi być jakiś konflikt pomiędzy GST a kodekiem którym są skompresowane filmy które oglądam. Jak znajdę chwilę spróbuję jeszcze z podmianką libeplayera3 z hyperiona v3. A jak się nie uda to widzę że soft jest cały czas rozwijany. Wgram za jakiś czas ponownie może wówczas będzie u mnie działało dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

libplayer podobno lepiej odtwarza archaiczne AVI. No ale AVI to już staroć.

 

Z tego co kiedyś sprawdzałem to nie całkiem tak. Tu nie chodzi o kontener (może też) ale bardziej o kodek. Przepakowanie avi z kodekiem Xvid do mkv nic nie daje. Dopiero rekompresja z użyciem x264 pomaga. Używam GST i nie do końca zbadałem temat, ale z tego co czytam, to problemem nie jest odtwarzanie samo w sobie, ale operacje wokół. Już nie pamiętam kiedy mi się jakiś film zawiesił podczas odtwarzania od początku do końca, ale odpowiedni odruch Pawłowa, żeby nie naciskać pauzy i nie przewijać już mam. Zwykle też nie zatrzymuję w środku - lepiej przeskoczyć za pomocą "9" prawie do końca i poczekać aż samo się skończy. Składając razem różne doświadczenia z nboksem, to wygląda najabardziej prawdopodobne jest "out of memory" w tle i w efekcie zwis. Nie wiem jak wygląda zapotrzebowanie na pamięć porównując GST i E3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się do tematu. Uważam, że libplayer3 dobrze uzupełania się z gstreamer podczas oglądania filmów. Przeprowadzałem testy na kilku "problematycznych" filmach, natomiast najlepiej różnice było widać przy dwóch:

Ben-Hur.1959.1080p.bLURaY.x264.anoXmous_.mp4 2,51GB  źródło: torrent>http://torrenty.pl/2349180-ben-hur-1959-1080p-bluray-x264-anoxmous

Ukryta forteca[lektor].mp4                         723MB  źródło: IPTVPlayer>Kinoman>pierwszy z góry

Oba filmy na PC chodzą bez zarzutu.

Na nbox znajdują się na wewnętrznym hdd i są uruchamiane poprzez freeplayer. Ukryta forteca również poprzez wewnętrzny odtwarzacz IPTVPlayer-efekt ten sam.

 

Testy przeprowadzałem na wszystkich popularniejszych image(7.1.7, 8.3.0, Hyperion v3, 8.3.0 tux, Graterlia 1.0.4, Graterlia 2(najnowsze aktualizacje łącznie z testowymi)), zainstalowanych w nand/wewnętrzny hdd/pendrive. Najlepiej ww filmy odtwarza Hyperion, 8.3.0 oraz 8.3.0tux. W Graterlia 1 nie wiem, dlaczego mimo przełączenia na lib3 nie widac wielkiej różnicy z gst(lib3 zachowuje się podobnie do gst).

Zauważyłem również, że image najlepiej spisuje się, jeżeli znajduje się na wewnętrznym hdd, bądź nand; na pendrive przy odtwarzaniu Ben Hur praktycznie cały czas wystepują delikatne zacięcia obrazu na każdym image(testowałem na 3 pendrive z różnymi prędkościami zapis/odczyt (2,8/15,6, 2/5, 4,2/16,8MB/s))

 

Kiedyś sporo filmów oglądałem poprzez IPTVPlayer i czasem spotykałem się z delikatnym przesunięciem dzwięku względem obrazu. Okazało się, że te filmy na PC chodzą ok. Winowajcą okazał się gst, na którym czasem dźwięk "rozłazi" się z obrazem(niekonieczne na początku filmu, czasem początek filmu był ok, a w połowie dźwiek nie zgadzał się z obrazem))

 

Ben Hur najlepiej spisuje sie na gst(płynny obraz, napisy zgrywają się z filmem, dźwięk zgodny z obrazem, wolne przewijanie)

na lib3(czasem obraz delikatnie zacina, dzwięk czasami nie zgrywa sie z obrazem, płynne przewijanie).

 

Ukryta forteca gst(plynny obraz, spora różnica dźwięku względem obrazu, wolne przewijanie)

lib3(płynny obraz, dźwięk zgodny z obrazem, płynne przewijanie); różnice dobrze widac od 14m20s.

 

Nie wiem czym się róźni eplayer na Hyperion3 od lib3, ale zachowują się podobnie.

 

W Gos2 z gałęzi test próbowałem doinstalowywać niezainstalowane paczki zaczynające sie od gst, testując ww filmy po zainstalowaniu każdej paczki, ale bez zadowalajacego rezultatu.

 

Kolega tux wspominał cos o wgrywaniu dodatkowych kodeków, jak się za to zabrać? Może jakis poradnik skąd je wziąć i jak doinstalować?

 

Doadam, że "archaiczne" avi kodowane xvid na obu bibliotekach(gst/lib3) spisuje się ok, natomiast avi kodowane dvix nie wyswietla obrazu.

 

Testy przeprowadzałem na swoim 5800SX Bsla.

 

W załącznikach dołączam szczegółowe info(uzyskane z FormatFactory Media File Info) o ww filmach.

Ben_Hur.mp4.txt

Ukryta_forteca.mp4.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Polonista

Chyba już wszystko zrozumiałem. Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie (jak ktoś ma ochotę).

1. GST to jest główny framework odpowiadający za odtwarzanie filmów.

2. libeplayer nie będzie działa bez GST.

3. uruchamiając libeplayer uruchamiamy część bibliotek gst + biblioteki libeplayer

 

@j00zek  "Gst na dedykowanych mipsach, śmiem twierdzić działa poprawnie" U mnie tak posiadam ET9x00 i działa bez najmniejszych zarzutów.

 

Cały czas myślałem że libeplayer jest zamienny frameworkiem. W freebox 8.3.0 z moich obserwacji wynika ze jest mniej zasobożerny. Dlatego myślałem że uruchomienie libeplayera w Graterii rozwiąże moje problemy. Przypuszczam że większość problemów pochodzi z niewystarczającej mocy obliczeniowej mojego drugiego tunera nbox. Dziękuje za informację. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...