Skocz do zawartości

Są drivery beta do WiFi -> Intel 2200BG


Rekomendowane odpowiedzi

Na razie działa tylko w niezabezpieczonych sieciach. Ale i tak to wyraźny promyk nadziei dla użytkowników mających także inne WiFi intela :)

Więcej informacji i link z kextem, znajdziecie na stronie autora:

http://projectcamphor.mercurysquad.com/post/136990695/intel-2200bg-driver-beta-available-for-download-now

post-72-13904294634635_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł już sterownik Beta_v02 do tej karty który po części wspiera WEP więc pomalutku będzie dochodził do perfekcji i mam nadzieję że będzie wspierał za jakiś czas całość obsługi tej karty bo po tym autor drivera weźmie się za robienie takiego drivera do 3945 abg a właśnie taką mam i chyba większość osób posiadających karty Intela ma właśnie taką (to wynika też z ankiety jaką autor przeprowadził na swojej stronie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widnieje na stronie projektu Camphor, to będzie działać jako AirPort:

http://projectcamphor.mercurysquad.com/post/138125706/just-figured-out-how-to-properly-report-signal

Więc jak wszystko dobrze pójdzie, to będziecie mieli full wypasik!

Był już na insanelumac jakiś człowiek pracujący nad driverami do Intela i przepadł bez wieści... Tym razem zapowiada się lepiej!

 

PS.

Na moim lapku jest RLT8187B, który działa, ale nie jako AirPort i trzeba używać dodatkowej aplikacji realteka (koszmarnej jak ich logo) do konfiguracji. Dość upierdliwe, więć będę zazdrościł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że nie ma co się męczyć z tymi Intelami i egzotycznymi kartami, tylko kosz i jak można zastąpić np Brodcom'em 4311... koszt karty kompatybilnej waha się od kilkunastu do max stu paru złotych za nowe wypasione wersje N.

 

Niestety kołkiem czasem stają BIOS'y w których po blokowane są karty innych firm, lub przełączniki "On/Off WiFi" które działają jedynie w Windows :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z tego co zauważyłem to na kexcie iwiDarwin karta Intela też nie była jako Airport tylko Ethernet i był do tego jakiś dziwny programik w konsoli ale i tak to nie działało a jedynie czasami wykrywało sieć z którą i tak nie łączyło.

 

 

2. No właśnie chodzi w większości przypadków o BIOS w laptopach i nie da się tego zmienić nie zmieniając flasha od BIOSa i to na pewno nie będzie flash od producenta a do tego jeszcze dopasować lub znaleźć odpowiedni BIOS to graniczy z cudem.

 

Moim znaniem karty Intela nie są jakieś egzotyczne tylko nie są one dla Maców a tylko do Windowsów bo nawet linuxy mają czasami z nimi problemy.

 

Z tego co czytałem to autor tego drivera ma w pełni obsługiwany przełącznik On/Off łącznie z diodą Led na obudowie laptopa więc nie powinno być nawet żadnej różnicy w obsłudze tej karty w porównaniu z Windowsem.

 

Nadal nie mogę się doczekać drivera do mojej 3945 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.