Skocz do zawartości

[hardware] dysk zewnętrzny - dysk wewnętrzny - jaki wybrać do Nboxa ?


Gość arkadiusz1410

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arkadiusz1410

Witam, miałem dysk wewnętrzny SEAGATE 160GB i niestety przestał współpracować - (kręci się - wymieniłem kabel SATA - niestety to nie był to ten problem), na chwilę obecną podpiąłem USB 16GB do nagrywania ale zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś dysku 2,5" (80 - 100 GB) plus obudowę - podzielcie się proszę Waszymi doświadczeniami - jakie dyski wewnętrzne lub zewnętrzne polecacie - jakie macie doświadczenia z dyskami 2,5 " i 3,5 " ?

Może dużo lepsza jest jednak pamięć USB np. 32GB ?

Ale jeśli jest tylko jedno USB - to znowu mały problem .... - czy są jakieś HUB USB, które zdają egzamin ?

Mam nadzieję, że ta dyskusja pomoże wymienić doświadczenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widze ze gorąca na razie głowa - bo dysk padł i nerwy ze następny wydatek.

1. Podepnij dysk do stacjonarnego komputera - sprawdź czy działa.
2. Sam się zastanów (na spokojnie) do czego będzie ci potrzebny ten dysk.

Jeżeli tylko do nagrywania filmów/programów z nboxa to masz 3 opcje

a) droższa opcja -> dysk 3.5 cala - przystosowany do pracy z materiałami video: np: WD GREEN jest wątek na forum szukajka pomoże 
b) droższa opcja -> dysk 2.5 cala - tak samo przystosowany do pracy z materiałami VIDEO
c) nie mam kasy - obojętnie jaki dysk 3.5/2.5 (nowy) 

Z własnego doświadczenia dysk pracujący w jednym miejscu zamontowania dłużej pracuje niż ten mobilny.

Podpinanie dysku 2.5 przenośnego - moim zdaniem bez sensu lepiej wydać kase na wiekszego pendrajwa 
Tak na szybko na alledrogo pendrajw 64GB ~ 100 zł 

Podsumowując nowy dysk do nboxa (cichy) + pendrajw. Reszta kasy jezeli zostanie na uciechy życia codziennego np: spłacenie raty w banku.

Red

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arkadiusz1410

Spoko Red - nie gorąca głowa, tylko się zastanawiam - czytałem już trochę o dyskach - czytałem także o problemach przy np. Permament Timeshift ..., oczywiście podzielam Twoje zdanie, że dysk 3,5\" zamontowany na stałe jest dużo lepszym rozwiązaniem :), to nie jest kwestia nowego wydatku - (w razie, gdyby SEAGATE nie chciał ruszyć całkowicie ....). 

A ta dyskusja to zaproszenia do wymiany doswiadczeń, a jeśli wydac kasę, to jak najmądrzej.

A co Ty masz zamontowanie Red u siebie ? i jak Ci się to sprawuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy co był montowany 250 GB, ustawione by po 1 godzinie szedł sleep. Nie narzekam.
Zastanawiałem się czy nie kupić większego, ale w HTPC mam 2TB i jak się miejsca jeszcze od groma.

Świadomie zrezygnowałem z zakupu.

Red

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2,5\" Jakiego Hitachi sprzed 2 lat. Działa bez problemu. Jak padnie to będzie 2,5\" WD Green do Video.

Nigdy nie kupię świadomie do sprzętu A/V dysku zwykłego. To, że teraz mam zwykły to tylko dlatego, że był. Liczę się z tym, że prędzej niż później padnie.

 

Przenośne HDD odradzam kompletnie. Producenci nie przyjmują do wiadomości, że dysk pracuje długo. Wychodzą z założenia, że przenośny do okazyjnej pracy. Walka o swoje nie warta oszczędności kilkudziesięciu złotych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że wspomniany przez reda wątek o dysku sam otwierałem, więc dorzucę swoje 3 grosze :)

 

Zakupiłem WD z serii AV-GP (Audio Video - Green Power ... jak mniemam) i z mogę polecić. Jest cicho i mam dość miejsca ;) Natomiast ja widać z wypowiedzi w tym wątku i nie tylko ... bywają dyski, których nbox nie zaakceptuje :(

 

Podobnie ma się sprawa z hubami. Zajrzyj tutaj: http://sat-elita.net.pl/forum/viewtopic.php?t=45101 (nie ma zakazu publikowania linków na inne fora?). Hub powinien mieć własne zasilanie, jeżeli ma obsłużyć kilka urządzeń w wśród nich dysk. Działają np. Unitek Y-206P, Tracer H6, Esperanza EA125, Esperanza EA115, Trust Slize 17080 - nie wszystkie są aktywne. Nie działa Logilink UA0085 ... sam testowałem :(

 

EDIT: Wspomniany Logilink bez problem działa z ESI88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jakie niektórzy muszą mieć pecha z nboxem, mi wszystkie dyski działają jakie podpinałem jak nie chciał ruszyć to zworka na sata1 jak nie ruszał to format pod kompem i nie było zmiłuj że nbox nie zadziałał z jakimś dyskiem, to samo z HUBami ja miałem swego czasu 2 spięte i oba wykrywane, jedyny wyjatek to taki że nbox nie chciał działać z hubem 10x1, co do zasilania huba to też nie jest to powiedziane że koniecznie musi być nbox daje na usb 1,5A czyli spokojnie można podłączyc dongla dvb-t do tego dysk i wi fi, ale koniecznie hub z krótkim kablem lub bez. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...