Skocz do zawartości

Zmiana Themes w cameleon 2.0 RC 1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jak w temacie jak zmienić Themes w Cameleon 2.0

Z tego co się orientuje to trzeba podmienić pliki w /Extra/Thems

Ale mam problem bo instalowałem cameleona z instalatora iATKOSv7 a nie z paczki pkg wiec teraz nie widze nigdzie tego folderu.Majac iDeneb instalowałem z paczki i wszystko było ok wiec może trzeba raz jeszcze zainstalować z paczki i mam nadzieje ,że to w niczym nie przeszkodzi ?Czekam na wasze wskazówki i opinie

 

 

 

 

POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dziwne...

Poszukaj na dysku gdzie masz Themes? Gdzieś musi być przynajmniej podstawowa skórka - inaczej Chameleon2 w ogóle by nie działał.

Wydaje mi się mało prawdopodobne by Extra było na partycji EFI (ukrytej) - tzw. metoda Munky'ego - ale teoretycznie jest taka możliwość.

 

Na szybko, możesz po prostu założyć folder /Extra, wrzucić tam inną skórkę jako /Extra/Themes/Default i zobaczyć czy zadziała...

Przed przeinstalowaniem Chameleona przejrzyj wątki na ten temat na forum - ktoś miał z tym problem, właśnie po instalacji iAtkosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak dokladnie rzooff kiedy przenosiłem folder Extra z mojego backupu dostałem wiadomosc ze on istnieje tylko jest ukryty :) wiec pomogła komenda z terminala pokazująca pliki ukryte :)

 

 write com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSE
killall Finder  

 

Potem :

 

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE
killall Finder

 

A potem się przelogujemy albo uruchamiamy ponownie komputer.

I jest folder Chameleon :)

 

By znów ukryć pliki robimy pierwsza komende :)

 

Proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle nakombinowane!

Ciekawe w instalatorze są jakieś opcje połączone z chameleonem czy z automatu tworzy się ukryty Extra.

Nie wiem też czy instnieje jakiś specjalny sens w ukrywaniu tego folderu? Może ktoś wie?

Grunt, że już wiesz gdzie co jest, więc możesz się teraz pobawić m.in. w "skrórki" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy dany folder jest ukryty czy widoczny decyduje wpis w pliku:

.hidden

 

Aby dodać do ukrycia jakiś folder lub plik, wystarczy wpisać go do tego pliku, i analogicznie usunąć aby stał się widoczny.

 

Dodatkowo wszystkie foldery i pliki których nazwa zaczyna się od kropki (np .hidden) są domyślnie ukryte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zmienic temat należy dodać podobny wpis do tego (poniżej) , do pliku com.apple.Boot.plist , który znajduje się /Extra/com.apple.Boot.plist lub tu /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist

Theme

tu_nazwa_tematu

 

oraz skopiować katalog z tym tematem do katalogu /Extra/Themes/

 

 

 

różne dostępne tematy :

http://forum.voodooprojects.org/index.php?PHPSESSID=is1hcg73i5k2e35ivoaiu00306&board=7.0

 

ja obecnie używam tego : Blackosx

 

index.php?action=dlattach;topic=369.0;attach=289;image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest ale tego nie mam w /Extra/com.apple.Boot.plist nawet na podgladzie ukrytych plikow jest za to tu w/Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist wiec edytuje w nano i ect sciagam themes dodaje do katalogu robie reboot i dupa wciaz jest stary :(((( brak sił do tego Cameleona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.