Skocz do zawartości

iPC i system nie chce wstać


Rekomendowane odpowiedzi

velchinaski, tutaj kolega po prostu nie wybiera kexta do chipsetu - więc przyczyna Still waiting jest oczywista. Żadne przestawianie w biosie na to nie pomoże.

Tak na marginesie, to same ustawienia w biosie rzadko bywają "krytyczne". Chyba, że jakieś kompletne głupoty się poustawia ;) W przypadku biosu prawdziwym problemem raczej bywają sprawy DSDT/ACPI, które najczęściej pojawiają się już przy uruchamianiu instalatora.

 

akurat w iAtkosie nie mogłem znaleźć odpowiedniego, a teraz po wybraniu dobrego kexta dla ICHx mam błąd: b0 error i staram się go hm.. "pokonać" wg. tego: http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/B0_error - chociaż pierwszy sposób nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak się dzieje niestety...

 

Skuteczne lekarstwo na to znalazłem takie, aby z poziomu najlepiej starej dyskietki DOS wykonać nadpisanie MBR'a domyślnym DOS'owym, komenda

fdisk /mbr

a następnie jeszcze raz zainstalować chameleon'a.

 

Możesz też spróbować uruchomić system uruchamiając komputer z płyty instalacyjnej, ale nic potem nie robiąc - należy pozwolić aby czas dobiegł sam końca, wtedy jest szansa że bootmanader z płyty uruchomi mac os x z dysku. A potem już prosto, przeinstalować chameleon'a itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuteczne lekarstwo na to znalazłem takie, aby z poziomu najlepiej starej dyskietki DOS wykonać nadpisanie MBR'a domyślnym DOS'owym, komenda

 

szkoda, że stacji dyskietek nie mam :P

 

Możesz też spróbować uruchomić system uruchamiając komputer z płyty instalacyjnej, ale nic potem nie robiąc - należy pozwolić aby czas dobiegł sam końca, wtedy jest szansa że bootmanader z płyty uruchomi mac os x z dysku. A potem już prosto, przeinstalować chameleon'a itd...

 

po upływie czasu nic się u mnie nie dzieje, wkładam DVD czekam aż upłynie te chyba 5/10s i nic, wtedy mogę jedynie dopisywać parametry typu -v lub dając Enter odpala się instalator (czyli dziej się to samo co po naciśnięciu F8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że stacji dyskietek nie mam :P

Możesz też przygotować sobie klucz USB...

tu masz np jeden z poradników z jakiego ostatnio korzystałem...

http://www.bay-wolf.com/usbmemstick.htm

 

po upływie czasu nic się u mnie nie dzieje, wkładam DVD czekam aż upłynie te chyba 5/10s i nic,

To masz coś poważnie skopane... i na czują już mi nic nie przychodzi innego jak wziąć zwyczajnie czysty dysk i zacząć od zera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie rozumiem... masz b0 error i mogłeś uruchomić windows? jak...

po fdisk /mbr nie powinieneś w ogóle zobaczyć b0 error... a co najwyżej mrugający kursor jak będziesz miał inny dysk ustawiony jako aktywny a nie windows...

 

Wejdź do tego fdiska i ustaw partycję aktywną z windows i zobacz czy on Ci wystartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windowsa miałem na innym dysku

disk0s1

 

Maca na innym

disk1s1 - NTFS -partycja pod win

disk1s2 -||-

disk1s3 - partycja z MACiem

 

po uruchomieniu kompa Windows startował automatycznie i żeby uruchomić Maca musiałem dać F11 w biosie i wybrać drugi dysk.

 

Teraz sformatowałem ten dysk z W$ pod maca i odpiąłem drugi dysk, ale dalej nie startuje.. zatrzymuje się ładowanie systemu na "localhost mDNSResponder mDNSResponder-170 (...): starting"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co trzymasz podłączone oba dyski... to proszenie się o stratę danych i kłopoty przy instalacji... fdisk /mbr ustawił ci poprawny mbr, ale na dyski disk0 a nie disk1... teraz wygląda na to że nie ma problemu z b0 error, bo system ci wstaje, a wykłada się już po uruchomieniu na komunikacie jaki podałeś...

 

W taki wypadku ja bym spróbował innej dystrybucji... może ktoś kto miał podobne komunikaty by pomógł... może to jakaś błahostka...

 

PS Wpisz sobie w sygnaturkę też sprzęt jaki posiadasz, wygodnie jest spojrzeć i przypomnieć sobie co masz, niż latać po forum i szukać co posiadasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.