Skocz do zawartości

Tablet Fujitsu Stylistic St5112


FSUmod
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

 

Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego osx86. Zacząłem zabawę z itakos s3 v2. Próbowałem rożnych kombinacji w custo przy instalacji lecz gdy system postawie wgram polski i całkowicie zresetuje/wyłączę komputer to następną próba odpalenia kończy się na logowaniu jabłuszka i wiadomości ze murze zresetować komputer. Próbując -v wyczytałem error pci device... i chyba jakiś konflikt z voodoohda (próbowałem applehda i nic)

 

Musiałem postawić win7 żeby do was napisać, zdążyłem zrobić dwie partycje po 30gb w diskullity

 

Oto dane mojego pc

1. Fujitsu stylistic St5112

2.Mobile DualCore Intel Core 2 Duo U7600, 1200 MHz (9 x 133)

x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3

3.Mostek poludniowy (Southbridge) Intel 82801GBM ICH7-M

4.n/a

5.Intel® GMA 950

6.SigmaTel STAC9228X @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [b-0] PCI

7.Karta sieciowa Marvell Yukon 88E8055 PCI-E Gigabit Ethernet Controller

8.Intel PRO/Wireless 3945ABG Network Adapter PCI

9.SATA w trybie AHCI ID modelu OCZ-AGILITY3 60gb ssd

10.Klawiatura i mysz na USB

 

11.oraz modem 3g GlobeTrotter HSxPA - Network Interface

12. pamiec ram 2x 1gb ddr2 533mhz

 

 

Bede wdzieczny za pomoc pozdrawiam

 

[ Dodano: 2012-02-10, 18:32 ]

Dobra skoro nikt nie odpowiada zacznę od prostych pytań, czy te distro powinno pasować względem specyfikacji mojego komputera? Po kliku dniowych walk udało mi się postawić Itakos s3 v2 na nogi, działa dźwięk poprzez VoodooHDA wspomagany programem SoundSource aby mógł zmieniać głośnik wbudowany, a słuchawki automatycznie nie da się?. Następna rzecz sterowniki do karty działają jedynie poprzez Natit.kext dziwne bo kext napisasny pod Geforca i kilka ATI. Może dlatego Mam taki efekt wł/wł monitor gdy skończy bootowanie jabłuszka do systemu?. A jak wyłączam komputer to mam niebieski ekran...? Niestety IntelPro WIFI nie poszło. Zamówiłem broadcoma. Ostatnia rzecz jaka mi została to walka z Tabletem wbudowanym wacoma, otóż TabletMagic nie widzi ani digitizera ani wacoma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wifi już zmieniłem na BCM94311MCG. Udało mi się postawić SL retial, czas ustawianie.

Bootloader Chameleon RC5.

 

Proszę sprawcie przygotowałem paczkę kextów pod mój sprzęt

AppleIntelGMA950.kext\

AppleIntelGMA950GA.plugin\

AppleIntelGMA950GLDriver.bundle\

AppleIntelGMA950VADriver.bundle\

AppleIntelIntegratedFramebuffer.kext\

(Wsumie w/w instalowałem przez Kext Wizard i grafika nie odpaliła...windows7 pokazuje mi taki opis: Mobile Intel® 945 Express Chipset Family)

 

Broadcom43XXFamilyrev2.kext\ (Do nowej karty wifi)

EvOreboot.kext\

FakeSMC.kext\

JMicronCardReader\

LegacyAppleAHCIPort.kext\

LegacyAppleRTC.kext\

Natit.kext\

NullCPUPowerManagement.kext\

OrangeIconFix.kext\

VoodooSDHC.kext\

VoodooHDA.kext.2.7.2-10.6.zip (Nie pamiętam jaka była wersja w itakos)

 

Ewentualnie czego jeszcze brakuje względem moich specyfikacji komputera. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3/4 jeśli nie więcej od razu wywalasz na śmietnik... albo isntalujesz jak faktycznie będzie potrzebny.

 

1. GMA950 - w większości odpala OTB - wiele sprzętów nie potrzebuje żadnych popychaczy, albo wystarczy ją dodać do DSDT.

 

2. Startujesz na początku TYLKO z FakeSMC i patrzysz co się dzieje - ICH7-M w trybie AHCI jest natywnie wspierane w OS X więc nie potrzebujesz żadnego LegacyAppleAHCIPort.kext...

 

3. Dodajesz jakieś kexty TYLKO i wyłączne jak są potrzebne. Dowalenie takiego stada może spowodować więcej problemów niż ich brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika odpala ale brak filmiku i przezroczystego paska u góry.

Natomiast jak zainstaluje podstawowe kexty w S/L/E, wywala mi kernel panic AppleIntelPIIXPATA: Secondary PCI IDE Channel is disabled

oraz VoodooHDA.....na -f. cpu=2, arch=i386 nie pomaga...

 

Retial dobrze radzi sobie z usb, procesorem bo wykrywa odpowiednio, grafike też wykrywa ale jest napisane ze nie ma kext przypisanego do jądra...

Najlepsze jest to że system chodzi(restart/wyłączenia) puki czegoś nie dodam. Jeszcze dsdt i simbiosa nie generowałem.

 

Mam zrobiony pendrive na osx gdzie pierwsza partycja boot druga install, jak dodać do boot chameleona? którą instalke wybrać? próbowałem chameleon wizard ale nie idzie botowanie z pendrive:(

 

Wygenerowanie pliku dsdt pod everestem i zmianie rozszerzenia bin na aml zwalnia mnie z modyfikacji? czy lepiej patcherem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika odpala ale brak filmiku i przezroczystego paska u góry.

Nie ma pełnej akceleracji. Najlepiej GMA950 odpala się wpisem do DSDT. Jest banalny poszukaj.

Natomiast jak zainstaluje podstawowe kexty w S/L/E, wywala mi kernel panic AppleIntelPIIXPATA: Secondary PCI IDE Channel is disabled

oraz VoodooHDA.....na -f. cpu=2, arch=i386 nie pomaga...

Jakie podstawowe... Podstawowy jest tylko FakeSMC a inne instalujesz jak masz świadomość po co i do czego... w innym wypadku masz takie kwiatki.

Jeszcze dsdt i simbiosa nie generowałem.

To jest podstawa na takim sprzęcie.

Mam zrobiony pendrive na osx gdzie pierwsza partycja boot druga install, jak dodać do boot chameleona? którą instalke wybrać? próbowałem chameleon wizard ale nie idzie botowanie z pendrive:(

Czytaj podpięte wątki, opisów jest masa. Nie będzie Ci nikt tego tu przepisywał.

Wygenerowanie pliku dsdt pod everestem i zmianie rozszerzenia bin na aml zwalnia mnie z modyfikacji? czy lepiej patcherem?

Nie... DSDT masz ZAWSZE!!!! bez niego komputer w ogóle by się nie uruchomił. Trik z DSDT pod osx polega na tym, że ściągasz oryginalne tabele z BIOS'u np everestem, nanosisz poprawki aby OS X uruchamiał dodatkowy sprzęt jak GMA950 czy nie panikował lub aby działał PM. Opisy poprawek masz w dziale DSDT. Wpierw się zapoznaj a potem dopiero pytaj jak naprawdę nie rozumiesz czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki mojej pracy nie są zbyt pozytywne co do instalacji retial. Utworzyłem bootowalnego pendrive wykorzystując Chameleon-2.1svn-r1806, następnie w katalogu Extra/Extensions umieściłem fakesmc.kext, Natit.kext, NullCPUPowerManagement.kext, napisałem w taki sposób plik org.chameleon.Boot.plist :

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

GraphicsEnabler

Yes

Kernel Flags

cpus=2 arch=i386

Kernel

mach_kernel

Instant Menu

Yes

Legacy Logo

Yes

Rescan

Yes

USBBusFix

Yes

 

 

Oczywiście dodałem go do folderu Extra/

Następnie Everestem wygenerowałem DSDT.aml i też go wrzuciłem do Extra/ (próbowałem bez tego pliku i z tym plikiem wynik taki sam)

 

Plik smbios.plist wygląda nastepująco:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

SMbiosversion

MP31.88Z.00C1.B00.0802091544

SMmanufacter

Apple Inc.

SMproductname

MacPro4,1

SMsystemversion

1.0

SMserial

SECRETSERIAL

SMmemtype

19

SMmemspeed

533

SMmemmanufacter_1

0xAD00000000000000

SMmemserial_1

0x00001020

SMmempart_1

0x48594D503131325336344350362D59352020

SMmemmanufacter_2

0xAD00000000000000

SMmemserial_2

0x00003021

SMmempart_2

0x48594D503131325336344350362D59352020

SMmemmanufacter_3

0xAD00000000000000

SMmemserial_3

0x00003021

SMmempart_3

0x48594D503131325336344350362D59352020

SMmemmanufacter_4

0xAD00000000000000

SMmemserial_4

0x00003021

SMmempart_4

0x48594D503131325336344350362D59352020

 

Próbowałem nawet dodając kexty chipset z opisu instalacji Snow leo na forum i nic.

 

Cały czas pokazuje mi panic AppleIntelPIIxPATA z IOATA

Screen taki jak tutaj

http://img20.imageshack.us/img20/9983/22082009147.jpg

 

Natomiast gdy użyje np. NetbookInstaller ( instalacja dla notebooków z preboot.dmg do dellmini itp) instalacja systemu rusza itp, ale jest tam dużo plików pod właśnie netbooki tego typu i mi to nie odpowiada chciałbym na czysto zainstalować.

 

Już nie wiem jak mam uruchomić instalacje SL retial na czysto.

Proszę o pomoc, przeczytałem dużo wątków i nie mogę znaleść odpowiedniego rozwiązania.

Problem który ja mam jest opisany w tym wątku na innym forum

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=186609

Lecz tych plików nie mogę pobrać, zarejestrowałem się, ale do tej pory nie otrzymałem maila z aktywacją mimo prób resend.

 

EDIT

Próbowałem AHCI i bez w biosie, efekt ten sam.

System MAc Os x Snow leopard RETIAL 10.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natit.kext
GraphicsEnabler

Yes

Yyyyy... milion razy opisywane. Albo jedno albo drugie. Nie stosuje się dwóch rozwiązań do jednej rzeczy .

 

Cały czas pokazuje mi panic AppleIntelPIIxPATA z IOATA

Trzeba wrzucić IOATAFamilly z minimum z 10.6.3 (najlepiej z 10.6.8) bo inaczej panikuje w połączeniu z modyfikowanym AppleIntelPIIXATA - jest to znany błąd podczas próby uruchomienia systemu 10.6.0 z AppleIntelPIIxPATA. Gdybyś miał 10.6.3 problemu by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poprawiłem błąd wyrzucając Natit. Właściwie używałem kilka przeróbek IOATAFamilly lecz nie pomogło, nie mam dostępu do nowszego z 10.6.8 :( No i niestety mam 10.6 wersje.

 

Ogółem dobrze przygotowałem pendrive poza mankamentem z natit?

Moim celem jest aby ten pendrive był do instalacji/odpalania systemu. Nie chcem instalować bootloadera na dysku z MacOSX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samej instalacji powinno wystarczyć. ostatecznie chameleon i tak musi być na dysku z Mac OS X bo inaczej za każdym razem będziesz musiał bootować z pena. W załączniku IOATAFamily z 10.6.8.

 

Wg. mnie powinien być też inny smbios - wersja z MacBookPro5,1 albo MacBook3,1 - wygenerować go możesz prawidłowo za pomocą Chameleon Wizarda.

 

EDIT1: w załaczniku jeszcze sprawdzony patchowany AppleIntelPIIXATA.

EDIT2: usuń też cpus=2 z org.chameleon.Boot.plist

EDIT3: hehe jeszcze jedno, dorzuć na czas instalacji NullCPUPowerManagement bo będzie panikował.

IOATAFamily.kext.zip

AppleIntelPIIXATA.kext.zip

NullCPUPowerManagement.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki !!! Poszło !!! Zainstalowałem system, nawet akceleracja grafiki działa :P

NullCPUPowerManagement już miałem wrzucone :)

 

Chyba jeszcze raz będę musiał zainstalować :P Otóż poprzez combo update aktualizowałem system do 10.6.8 i teraz coś takiego wrrrr

 

Nie mam pojęcia nawet do czego odnosi się ten panic... , robiąc aktualizacje nic nie modyfikowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zaktualizować system do 10.6.6, najpierw robiąc update do 10.6.3, póżniej do 10.6.6, kolejno na 10.6.8 wywala mi double panic tak jak pokazałem na zdjęciu wyżej.

Myślę nad 10.6.7, ale boje się znów instalować wszystkiego na nowo. Czy jak utworze obraz partycji w Diskullitiy będę mógł go odtworzyć do stanu używalności ?

 

dziękuje wam za pomoc i cierpliwość :) własnie pierwszy post z HaMac ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich wzmaganiach udało mi się postawić 10.6.8 retail. Po prostu musiałem aktualizować do 10.6.3, a później 10.6.8 =)

 

Pytanko ktoś spotkał się z dziwnym problemem usb, otóż mam dwa porty w tablecie.

Port A wykorzystywany do pendrive, port B do huba z myszka i klawiaturą.

 

Pod oba porty mogę podłączać ipoda, pendrive, aparat, dysk zewnętrzny itp. ,ale ciekawostką już jest że pod port A nie wykrywa OS ani klawiatury ani myszki ))))) inne urządzenia działają. Mimo usb muszę dograć Ps/2 ?, bo sam nie rozumiem tej sytuacji ;/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod oba porty mogę podłączać ipoda, pendrive, aparat, dysk zewnętrzny itp. ,ale ciekawostką już jest że pod port A nie wykrywa OS ani klawiatury ani myszki ))))) inne urządzenia działają. Mimo usb muszę dograć Ps/2 ?, bo sam nie rozumiem tej sytuacji ;/

Częsty przypadek na ICH7 - trzeba poprawić DSDT a dokładniej IRQ w TMR, RTC i HPET. Przy okazji odpalisz sobie PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe znalazłem po PNP pod sekcja TIME :) , dobra nowinka że DSDT Editor po pierwszej Compile dał mi 509 optymalizacji, teraz poprawnie pokazał że 4, które wprowadziłem. Niestety nie przyniosło to żadnych rezultatów co do USB.

 

Po drodze napotkałem się na problem, niechcący ustawiłem rozdzielczość 800x600 z poziomu paska u góry i teraz tablet odpala mi w takiej rozdzielczości, a że ona jest nie obsługiwana obraz jest ściśnięty do 3/4 ekranu i nic nie widać chyba że podłącze zewnętrzny monitor, próbowałem wymusić rozdzielczość w org.chameleon.Boot.plist oraz systemowym apple.boot.plist poprzez graphics mode niestety bez skutku.

Moja rozdzielczość jest 1024x768 maxymalna w tablecie, ciekawostka jeżeli wyloguje się ekran logowania jest ustawiony na właściwą rozdzielczość zaloguje sie to siada.

Który plik jest odpowiedzialny za rozdzielczość? chciałbym edytować go tak aby na wewnętrznym lcd tylko odpalal na max sprzętowe.

Nawet zauważyłem że przy bootowaniu systemu dostraja rozdzielczość. Zwęża obraz jakby zmienial rozdzielczość( ekran się ponownie uruchamia) więc zwęża raz(jakby ustawił 800x600 lub wyższą niż 1024x768) i rozciąga raz(wracał do 1024x768), niebieskie tło i przejście do pulpitu. Zresztą to screen z tej usterki

 

[url=http://img708.imageshack.us/img708/9886/20120301033.jpg]SCREEN[/url] 

 

Nie widać ale są paski pionowe mrygaja gdy ruszam myszką.

Próbowałem nawet usunąć plik com.apple.windowserver.plist tymczasowo i nie pomogło. No gdzieś musi być wpisana rozdziałka lub dostrajanie czy się myle?

 

EDIT: Akceleracja sprzętowa poprzez GraphicsEnabler=Yes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto plik

http://www.sendspace.pl/file/ba07426596e58efa4f1bc0a

oraz

http://www.sendspace.pl/file/91e641d4f1ef2b212008811

, nie wiem czy dobrze zrobilem ale zapisalem w IOreg plik z moim rejestrem.

 

[ Komentarz dodany przez: 314TeR: 2012-03-01, 14:44 ]

Zapoznaj się z regulaminem forum, więcej upomnień nie będzie.

 

[ Dodano: 2012-03-01, 18:34 ]

Próbowałem SwitchResX niestety dalej mam problem z rozdzielczośćią na monitorze. Nie mogę znaleść pliku odpowiedzialnego za ustawienia LCD oraz LCD + MONITOR. Po podłączeniu monitora zewnętrznego mam obraz na Lcd w tablecie, odłącze i kicha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem Ci podstawowe poprawki do HPET, RTC, PIC, oraz dodałem uruchomienia VGA do DSDT. Z org.chamemeon.Boot.plist usuń wpis GraphicsEnabler=Yes, oraz powinieneś móc usunąć Nullcpu... Jeśli masz farta, to powinien ruszyć PM i VGA, aczkolwiek do działania PM potrzebna jest prawidłowa identyfikacja.

DSDT Fujitsu Stylistic St5112 v1.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo! osx startuje bez GE i Nullcpu... , VGA działa też bez GE.

 

Chciałbym zająć się wbudowanym LCD, wydaje mi się że nie jest prawidłowo nadal rozpoznawany przez system. Nie wiem gdzie i od czego zacząć aby go wpisać na cacy.

Sleep działało i działa raczej jak powinno, wzbudza sie WIFI, BT + Mysz BT, klawiatura, dzwięk itp oprócz wyświetlacza tabletu, natomiast monitor zewnętrzny się wzbudza podpięty pod VGA.

 

Następna sprawa z LCD jak wyżej opisywałem, nagrałem filmik i powiedzcie czy dobrze ze tak się uruchamia, po bootowaniu widać jak ekran zwęża i wraca do normy.

 

http://www.sendspace.pl/file/ff0028953fa8ca6ab135ea0

 

Doradźcie co z tym zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.