Skocz do zawartości

przygotowanie USB w linuksie - prośba o pomoc


xlow

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry Wszystkim,

proszę o wyrozumiałość, ale przeglądam to forum od dłuższego czasu i nie potrafię znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytanie - być może źle definiuję zapytanie i dlatego jednak postanowiłem zapytać (bo gdzie jak nie na tym forum?).

Do tej pory używałem Windows i programu R-Drive image - z tym sobie radzę.

Postanowiłem jednak spróbować sił z linuksem - linuks Mint (16 mate). Proszę o podpowiedź / pomoc jak w tym systemie przygotować USB do uruchomienia Graterlia OS na nbox.

 

Probowałem wielokrotnie, ale gdzieś popełniam błąd i nie chce się uruchomić. Chciałbym nauczyć się jak przygotować USB z tego co mamy na stronie i korzystając tylko i wyłącznie z linuksowych programów.

 

 

ściągam ten plik - przeznaczony do mojego nbox:

ADB5800xx_Graterlia_nand.tar.gz

 

co mam zrobić aby przede wszystkim uwzględniając:

 

"  Koniec z archiwami rootfs. Do archiwum NAND/NOR dołączony został skrypt do przepakowania NAND/NOR do rootfs. Skrypt przeznaczony jest dla Systemu Linux na komputerze - nie uruchamiać na Tunerze!"

 

przygotować sobie pen Usb z Graterlia (uruchamiany w nbox z usb1 + hdd) - jakim programem (w linuks Mint jest Caja)

 

w moich próbach: folder z pobranym plikem-> otwórz jako administrator->rozpakowanie pliku-> uruchom skrypt-> uzyskałem plik rootfs. tar gz-> rozpakuj na pen

 

nie działa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napierw trzeba zrobic tar.gz . Mozesz uzyc skryptu z paczki( nand to rootfs).  A potem poczytaj faq jak to wypakowac na pen uzywajac putty. Program jest w kazdym mint.

 

Wysłane z mojego Ascend G300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedzi

 

Masz dwa wyjścia:

  • Sprawdzić co poszło nie tak - Linux na 100% coś napisał a nawet jak nie to można przeedytować skrypt by coś napisał :)

chyba jeszcze nei potrafię

 

 

to umiem - nawet udało się mi uruchomić r-drive pod linuksem, ale chciałem popróbować na głębszej wodzie...

 

Napierw trzeba zrobic tar.gz . Mozesz uzyc skryptu z paczki( nand to rootfs).

 

To się mi udało

 

A potem poczytaj faq jak to wypakowac na pen uzywajac putty. Program jest w kazdym mint.

 

Ale w tam jest napisane o instalacji na penie włożonym do nbox, a ja bym chciał wszystko zrobić w kompie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A potem poczytaj faq jak to wypakowac na pen uzywajac putty. Program jest w kazdym mint.

 

Ale w tam jest napisane o instalacji na penie włożonym do nbox, a ja bym chciał wszystko zrobić w kompie..

 

Ale na kompie robi się dokładnie tak samo w terminalu.

 

Poza tym nie bardzo rozumiem jak odpaliłeś skrypt do przepakowanie? Gdybyś to zrobił w terminalu jako root, to byś widział czy wszystko poszło poprawnie, czy też były błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A potem poczytaj faq jak to wypakować na pen używajac putty. Program jest w każdym mint.

 

Ale w tam jest napisane o instalacji na penie włożonym do nbox, a ja bym chciał wszystko zrobić w kompie..

 

Ale na kompie robi się dokładnie tak samo w terminalu.

 

Poza tym nie bardzo rozumiem jak odpaliłeś skrypt do przepakowanie? Gdybyś to zrobił w terminalu jako root, to byś widział czy wszystko poszło poprawnie, czy też były błędy.

Otwórz katalog w terminalu  i wpisz sh nand_to_rootfs.sh. A ja chyba otworzyłem katalog jako administrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...