Skocz do zawartości

Asus X53sv(K53sv)


Napior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak pewnie się domyślacie chciałbym zainstalować Mac os na moim laptopie. Przeczytałem większość wątków pod tytułem "czym to się je" ale nie obeszło się bez wątpliwości.

 

1. pytanie: Jak bardzo różni się instalacja Mac os jako osobnego systemu od użycia wirtualnej maszyny?

2. pytanie: Bardzo nie chcę rozkręcać lapka bądź go całkowicie formatować aby utworzyć hybrydową tabele GPT/MBR. Jak odpalić w takim razie osx86 na zwykłym MBR?

 

 

1. X53sv/k53s

2. intel core i7-2630qm(mmx, sse(1,2,3,3s,4.1,4.2), EM64t, vt-x, aes,avx)

3. HM65

4. Nie wiem(raczej brak)

5. Nvidia Optimus(intel HD + gt540m)

6. Realtek High Definition Audio (Vendor ID: 10EC Device ID: 0269)

7. Realtek PCIe GBE Family Controller

8. Atheros AR9002WB-1NG

9. Intel® Mobile Express Chipset SATA AHCI Controller

10. PS2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pytanie: Jak bardzo różni się instalacja Mac os jako osobnego systemu od użycia wirtualnej maszyny?

Trzeba dograć bootloader oraz niezbędne kexty oraz potrzebne jest użycie BootCD, wszystko jest ładnie na forum opisane.

2. pytanie: Bardzo nie chcę rozkręcać lapka bądź go całkowicie formatować aby utworzyć hybrydową tabele GPT/MBR. Jak odpalić w takim razie osx86 na zwykłym MBR?

Należy podmienić jeden plik w instalatorze, opis: http://hamac.pl/topics15/modyfikacja-sl ... vt1343.htm

 

Konfiguracja wydaje się być dobra, jednak z tego co wiem, to nie odpalisz GT540M i zostaje ci HD3000. Nie wiem natomiast, jak wygląda sprawa z WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Witam

 

Jestem nowy w tym temacie i mam problem z instalacją. Instaluje z DVD Snow Leopard Hazard. Podczas bootowania z płyty dostaję komunikat kernel panic.. i tyle. Moja konfiguracja

laptop Asus x53sv

Intel i5 2450m  (2.5GHz + 3.1GHz) + HD 3000

8GB ram

Geforce 610m

WiFi Atheros coś tam, itp. ale na tą chwile nie potrzeba szczegółów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.