Skocz do zawartości

Niedziałające złącze PS/2


FICU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż nie mogę otrzymać odpowiedzi na swoje pytanie w innym temacie to zakładam nowy. Otóż podczas zbootowania obrazu retail OSX SL przestała działać mi mysz i klawiaturą. Jakimś cudem znalazłem mysz na usb i zainstalowałem OSX na dysku mbr po wcześniejszym zmodyfikowaniu obrazu OSX. Po instalacji myślałem że wreszcie odpali mi mysz i klawa na ps/2 lecz po intro nadal mam niedziałającą klawe i mysz. Wygląda to tak jakby zawieszało mi się ps/2 gdyż nie działa nawet przyciskanie numlock(nie wylacza się dioda na klawie). Obraz umieszczony był na pendrive a obraz bootowany przez UniBootX 1.4.3. Czy jest jakaś możliwość z poziomu Windows'a dodania kexta na obsługę ps/2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oswaldini, Nie działa. Już to wcześniej pisałem. Jedynie po zbootowaniu UniBootX 1.4.3 działa mi klawa. Po wybraniu w UniBootX opcji bootowania OSX SL/instalacji OSX SL mysz i klawa przestają działać...

 

b]314TeR[/b], przecież cały czas bootuje z UniBootX system i tak nie działa mi klawa i mysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FICU, na litość boską:

Bo zbootowaniu instalacji Snowa działa Ci mysz i klawka na PS/2 ? Mi cały czas o to chodzi ! A nie czy działa Ci mysz i klawka przy menu po załadowaniu UniBootX.

 

314TeR, FICU, nie potrafi po prostu odpowiedzieć poprawnie na pytanie. Podejżewam, że jemu chodzi o to, że po załadowaniu BootCD podczas wybory dysków do zbootowania działa mu PS/2, a po załadowaniu systemu (zainstalowanego, czy też instalatora) nie działa mu wtedy PS2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To opiszę wszystko po kolei co zrobiłem:

1. Ściągłem UniBootX 1.4.3 i nagrałem na płytę CD

2. Zmodyfikowałem Pendrive 8GB Kingstona wg. poradnika http://hamac.pl/topics33/instalacja-ret ... vt1283.htm (bez wgrywania czegokolwiek na partycję boot)

3. Zmodyfikowałem obraz OSX SL 10.6 aby można było ją zainstalować na partycji MBR (na Win7 używając TransMac'a) : http://hamac.pl/topics15/modyfikacja-sl ... vt1343.htm

4. Wgrałem zmodyfikowany obraz OSX SL na pendrive (w szkole na OSX)

5. Odpaliłem PC bootując płytę z UniBootX 1.4.3 i wybierając w nim pendrive z zmodyfikowanym obrazem SL.

6. Nie działała mi mysz i klawa podczas instalacji OSX to wziąłem mysz od laptopa i zainstalowałem OSX na PC

7. Odpaliłem PC bootując UniBootX 1.4.3 i wybrałem partycję na której był zainstalowany OSX

 

[ Dodano: 2012-02-25, 16:00 ]

FICU, na litość boską:
Bo zbootowaniu instalacji Snowa działa Ci mysz i klawka na PS/2 ? Mi cały czas o to chodzi ! A nie czy działa Ci mysz i klawka przy menu po załadowaniu UniBootX.

 

314TeR, FICU, nie potrafi po prostu odpowiedzieć poprawnie na pytanie. Podejżewam, że jemu chodzi o to, że po załadowaniu BootCD podczas wybory dysków do zbootowania działa mu PS/2, a po załadowaniu systemu (zainstalowanego, czy też instalatora) nie działa mu wtedy PS2.

 

Jpd... Cały czas to pisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o do myszy i klawy mam na PS/2. To chyba logiczne że klawa w fioletowe a mysz w zielone jest wpieta gdyż teraz pod Win by mi nie działały.

Już nie takie "logiczne" rzeczy widziałem.

Nie sprawdzałem innego BootCD.

To sprawdź.

A czy muszę coś wgrywać na Pendrive na partycję BOOT jeśli korzystam z UniBootX?

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam problem z PS/2 u siebie w blaszaku. Przy instalacji działa klawiatura, zaznaczam sterowniki PS/2 przy instalacji system się instaluje, instalacja się kończy prosi o imię nazwisko etc i zonk, ponieważ pani klawiatura nie działa. Dobra użytkownika przywracam z Time Machine, kombinuję na wszelkie sposoby (multibeast, instalator VoodooPS2) i nic, klawiatura nie działa. Nie wiem już od której strony się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instaluje iAtkos 10.6.3 wybieram sterowniki ps2 (voodoo i apple) wszystko się instaluje komputer się resetuje pojawia się okienko o rejestracje i zonk bo klawiatura nie działa. Próbowałem kombinacji samo voodoo i samo apple i też nie działa. Dodam że klawiatura w instalatorze działa i przy rejestracji jest wykrywana albowiem nie prosi o podłączenie. Wcześniej kombinowałem z multibeastem i z ręcznym kopiowaniem voodoo i działało. Ale teraz nie działa już (usiluje to uruchomić 2 dni ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.