Skocz do zawartości

Nowe sterowniki graficzne nVidia dla Mac OSX Lion 10.7.3


Rekomendowane odpowiedzi

Nvidia wydała nowe sterowniki graficzne dla systemu Mac OSX Lion 10.7.3. Firma się nie wysiliła i jedyne zmiany w changelogu opisała tak: "Zawiera poprawę wydajności oraz poprawki dla szerokiego zakresu zastosowań.". Miłą niespodzianką jest działanie kart OOTB - potwierdzone na GTX580. Taka sama sytuacja ma miejsce już od dawna w kartach ATI/AMD. Fakt ten powinien ucieszyć posiadaczy prawdziwych Maców, ponieważ eliminuje to konieczność stosowania ATY_Init. Możliwe, że będzie mieć to znaczenie także w hackintoshach.

 

Sterowniki przeznaczone są tylko dla MacPro5,1, MacPro4,1 oraz MacPro3,1. W hackintoshach mają większą funkcjonalność ponieważ identyfikację wybieramy stosowanie do posiadanej płyty głównej, dlatego poniżej znajduje się link do oryginalnych sterowników oraz do paczki ze ściągniętymi przeze mnie zabezpieczeniami zarówno pod względem identyfikacji sprzętowej jak i systemowej.

 

http://www.nvidia.com/object/macosx-270.00.00f01-driver.html

http://dl.dropbox.com/u/9641107/NVIDIA%20Retail%20Mac%20Driver%20270.00.00f01.zip

 

Przy okazji podaję stronę z zawsze świeżymi sterownikami CUDA:

http://www.nvidia.com/object/mac-driver-archive.html

post-715-13904296905318_thumb.jpeg

post-715-13904296905401_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cinebench miałem 9,49FPS. Po instalacji tych sterówników: 10,39FPS, więc jak w Benchmarku różnica jest spora :).

 

W grze World of Warcraft nie odczułem za bardzo ani poprawy ani pogorszenia - jak to w WoWie - jak w mieście dużo ludzi to i mniej FPS, więc nie mam za bardzo porównania przed i po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku zaznaczyłem, że sterowniki są dla Liona

Dodatkowo jeszcze wytłuściłem...

 

Można usunąć sterowniki w trybie single:

ALTERNATE METHOD – If for any reason you are unable to boot your system to the desktop and wish to restore your original Mac OS X v10.7.3 driver, you can also do so from “Single-User” mode:

 

STEP 1: Restart your Macintosh computer and hold down the “Command” (apple) key and the “s” key to boot into “Single User” mode.

 

STEP 2: When the system finishes loading to a command prompt, type the command “NVIDIARecovery” (no quotation marks), and hit the “Return” key.

 

STEP 3: The 270.00.00f01 driver will be uninstalled and your original Mac OS X v10.7.3 driver will be restored. The computer will then reboot automatically.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też możesz dokładnie przeczytać mój post.

 

Chodzi mi o zdjęcie zabezpieczeń z instalatora sterowników: ,,NVIDIA Retail Mac Driver 256.02.25f01" są to najnowsze pod Snow Leoparda, ale nie mogę ich zainstalować bez zdjęcia zabezpieczeń :P

 

Dlatego się pytam jak zdjąłem w tych, żeby zdjąć z tych pod Snowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nowe stery

 

Quadro & GeForce Release 270.00.00f06

 

 

Wsparcie dla produktów

Quadro Series

Quadro 4000 for Mac

Quadro FX Series

Quadro FX 4800, Quadro FX 5600

GeForce 200 Series

GeForce GTX 285

GeForce 100 Series

GeForce GT 120

GeForce 8 Series

GeForce 8800 GT

 

 

Dodatkowe Informacje

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS for Driver Release 270.00.00f06

  • Model identifier should be MacPro3,1 (2008), MacPro4,1 (2009), MacPro5,1 (2010) or later
  • Mac OS X v10.7.4

 

iB0JERDjQogYH.png

http://www.geforce.com/drivers/results/44848

 

//edit

 

PRZED INSTALACJĄ 10.7.4

iS3zxji5iG80j.png

 

PO INSTALACJI 10.7.4 + 270.00.00f06

iWd6MB0qaighf.png

 

Delikatny "wzrost" wydajności WOW aż o 3 FPS :) - dlaczego w cudzysłowie, gdyż tyle fps było zaraz na początku 10.7, z kolejnymi buildami wynik pogarszał się.

 

ivg9m2phRiicj.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.