Skocz do zawartości

Szybkość działania ESI-88 nie zadowalająca


kris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie odnośnie ESI-88. Mam tam G2 od Was. Niestety ale miałem parę dni temu nboxa czarnego i według mnie jeśli chodzi o szybkość to dekoder jest praktycznie jak nbox. Nie odczywam różnicy (jedynie przy restarcie GUI).

Z opisów i innych tematów czytałem, iż ESI88 jest szybszy i to zauważalnie od nboxa.

 

Wypowiedzcie sie na ten temat bo dla mnie to dziwne. 2x szybszy poroc, pamięć szybsza i więcej jej a tu nie da sie tego odczuć za bardzo.

 

Może różnica była że miałem tam openPLI 8.3 z fixem na nboxie a tutaj G2 który jest bardziej wymagającym softem?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szybsze, bez dwóch zdań. Miałem 2 x BSLA, teraz mam ESI88 i DSI87. To ostatnie maleństwo najszybsze ;) . Poważnie.

Dziękuję.

EDIT: A może jednak coś podpowiem:

oscam - sprawdź w oscam.conf jaki masz parametr 'nice', ustaw go na  'nice = 19',

GUI - wyłącz informację na temat systemu kodowania.

Powinno znacznie przyspieszyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ustawiłem na 19 w oscam oraz wyłączyłem info z tym jaki czas ecm i nic.

Od naciśnięcia klawisza na pilocie muszę odczekać około 2 sekundy jak sie pojawi obraz (czyli nacisniecie -> przerzucenie -> odczytanie ECM)

 

ECM mam w granicach 160 (nieparowane) i 260ms (parowane)

Dvbapi ustawione na conax (0B01)

 

Zauważyłem jedną przypadłość. Jak przerzuce kanał to przez chwile sygnal mam 0% na 0% i zaraz sie pojawia. Może to opóźnia? Tylko dlaczego się tak dzieje. Kabel bezpośrednio do 8-miesięcznego konwertera. Kabel z 25 metrów.

 

Ogólnie myślałem że zrobię większe WOW a tu niestety prawieto samo co z nboxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ustawiłem na 19 w oscam oraz wyłączyłem info z tym jaki czas ecm i nic.

Od naciśnięcia klawisza na pilocie muszę odczekać około 2 sekundy jak sie pojawi obraz (czyli nacisniecie -> przerzucenie -> odczytanie ECM)

 

ECM mam w granicach 160 (nieparowane) i 260ms (parowane)

Dvbapi ustawione na conax (0B01)

 

Zauważyłem jedną przypadłość. Jak przerzuce kanał to przez chwile sygnal mam 0% na 0% i zaraz sie pojawia. Może to opóźnia? Tylko dlaczego się tak dzieje. Kabel bezpośrednio do 8-miesięcznego konwertera. Kabel z 25 metrów.

 

Ogólnie myślałem że zrobię większe WOW a tu niestety prawieto samo co z nboxem.

 

Nie potwierdzam. ESI/UHD jest wyraźnie szybsze niż nBox. Jeśli u Ciebie są takie efekty, to problem jest u Ciebie.

 

1. OSCam w której wersji?

2. OSCam ustawiony na conax JAK? pojedynczy wpis czy "wyliczanka" kanałów? Najlepiej wklej go tutaj.

3. Konwerter jakiej marki?

4. Napisz coś więcej o kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą chwilową siłą sygnału 0.

Może źle ustawiłeś tuner, spróbuj:

 

1:

Tuner A - ustaw na: prosty, jeden, HOT BIRD.

Tuner B - nie skonfigurowany

 

2:

Ustawienia -> Inne - > Preferowany Tuner - > Tuner A, to samo niżej do nagrywania.

 

EDIT:

u mnie szybkość przełączania jest chyba poniżej sekundy. Chyba tylko na Dreamie na OpenPLI tak szybko miałem. Karta oczywiście jest u mnie - mój domowy multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. OSCam w której wersji?

 

9716

 

2. OSCam ustawiony na conax JAK? pojedynczy wpis czy "wyliczanka" kanałów? Najlepiej wklej go tutaj.

 

Pojedyncze wpisy. Pierwsze mam P:0B01 potem 1861 a potem 0500

 

3. Konwerter jakiej marki?

 

Inverto quad black premium (jakoś tak)

 

4. Napisz coś więcej o kablu.

 

Kabel zwykły biały antenowy. Żadnych połączeń typu beczka... Bezpośrednio wpięty do konwertera

 

 

 

Wybrałem tuner A protestowałem. Przerzucilem kabel do B i wybrałem B jako domyślny w ustawieniach i powiem tak... To samo na A i B. Chociaż szybciej jest jak przerzucam na kanałach TVNowskich natomiast inne to dalej powoli wyskakują.

Uprzedzajac pytania sygnał mam 86/89 %

 

Postaram sie nagrać filmik dzisiaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek powrot na OSCam dystrybucyjny z powodow podanych przez @AbrahaM.

Potem weryfikacja konfiga punkt po punkcie bo nie wybaczalne sa nawet najmniejsze bledy. Jak cos jest nie jasne i nie ma tego w IRAQ/FAQ to pytaj.

 

Konwerter jaki masz nie powinien powodowac efektu o ktorym piszesz jadnak sprawdz dokladnie do czego jest on stworzony. To tak na przyszlosc aby kupowac cos odpowiedniego a nie bo w necie napisali, ze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. OSCam w której wersji?

 

9716

 

2. OSCam ustawiony na conax JAK? pojedynczy wpis czy "wyliczanka" kanałów? Najlepiej wklej go tutaj.

 

Pojedyncze wpisy. Pierwsze mam P:0B01 potem 1861 a potem 0500

 

ad1. odwiedź dział "Archiwum wersji", wątek "OSCamy testowe (05 2014)", zobacz jakie wersje tam są załączone i co jest w ich opisie ;)

ad2. w zasadzie prawidłowo, pytanie: czy jako ostatnia linijka jest wpisane i:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koenig-August

Sprawdź dekoder na innej instalacji antenowej, w ESI często bywa, że źle współpracuje z konwerterem.

 

Wolno działająca E2 to jedyny problem?

Może masz zimny lut pod procesorem i dekoder nie działa jak powinien.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zimny lut czy nie. Ja nagram moze filmik jak śmiga to. W oscamie nie mam i:0 bo stwierdziłem ze nie potrzeba mi tego. Oscam to to nie bedzie. Sprawdzę na innej instalacji antenowej.

 

Configi na 100% są ok pod moje potrzeby. Nic na wyrost, logi wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kris → zakładasz, że nie OSCam ponad wszelką wątpliwość? To dlaczego powyżej wersji 9669 oficjalnie napisane jest, iż DVBAPI nie jest optymalne? Rozumiem, że używając wersji nieoptymalnej również możesz wykluczyć to ponad wszelką wątpliwość?

Oczywiście nie musi to być OSCam ale ESI nie ma prawa działać tak samo szybko lub mini-mini szybciej od 5800xx. On jest szybszy.

Czy brak szybkości to tylko przełączanie kanałów? Czy może kompletnie wszystko - np. MENU klatkuje jak nie wiem, filmy się zacinają, podczas nadrywania pilot się wiesza jak "głupi" itp?

 

@AbrahaM nie bez przyczyny prosił o wklejenie zawartości plików konfiguracyjnych OSCama! Czasem wystarczy jeden niewłaściwy parametr i naprawdę spada szybkość drastycznie. Pamiętam czasy jak przełączanie z kanału na kanał to było 2-3 sekundy. Teraz nie wiem co jedna sekunda. Ale konfig OSCama dopracowany i na bieżąco poprawiany pod konkretne wersje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zimny lut czy nie. Ja nagram moze filmik jak śmiga to. W oscamie nie mam i:0 bo stwierdziłem ze nie potrzeba mi tego. Oscam to to nie bedzie. Sprawdzę na innej instalacji antenowej.

 

Configi na 100% są ok pod moje potrzeby. Nic na wyrost, logi wyłączone.

 

Po pierwsze: nie twierdzę i nie zagwarantuję, że mam rację, ale jeśli >> tutaj << developer oscama który ma kod dvbapi w małym palcu od nogi, pisze że (tłumaczenie dowolne/moje): zmiana rozwala kod który stopuje dekodowanie nieużywanych kanałów, to wybacz, ale poważnie biorę pod uwagę, że OSCam nowszy od 9696 może być za Twój problem odpowiedzialny. Właśnie ze względu na tą zmianę i jej skutki, "u nas" jest używane 9696 z zestawem patchy oraz z selektywnie nanoszonymi poprawkami (bo część nich już u nas była wcześniej jako patche) z aktualnego kodu.

 

Po drugie: i:0 co prawda faktycznie nie jest niezbędne, ale jest przydatne. Nakazuje OSCamowi, by nie próbował nawet dekodować z CAID innych niż wcześniej wymienione w priorytetach. W Twoim wypadku oscam.dvbapi jest prawdopodobnie ok.

 

Po trzecie: mam nadzieję, że nie masz plików oscam.srvid i oscam.provid, dla wszystkich kanałów "z całego świata" i wszystkich nadawców " z całego świata". O ile lekko ponad sto wpisów dla jednej platformy (lub paręset dla dwóch-trzech) dla OSCama/odbiornika problemem nie jest, to już plik który ma parę tysięcy wpisów skutecznie może przyczyniać się do spowolnienia pracy OSCama, odczuwalnego przede wszystkim podczas przełączania kanałów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienione na 9300 od Was z archiwum.

Zaraz zuploaduję filmik jak się przerzucają kanały.

 

Zwróćcie uwagę na przerzucenie na FTA kanał - tez nie od razu wskakuje ino najpierw pokazuje 0%/0% sygnał.

Natomiast na tvnowskich po zmianie z listy kanałów (na filmiku jest taki moment) to wczyta i jak zmieniam to szybko sie ładuje i nie ma 0%/0%

 

Mi się wydaje że jak leci z innego transpordera to coś musi zmienić i to trwa przez to 0%/0% natomiast tvnowskie są na tym samym TP i nie ma 0%/0%

 

 

LINK:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0/0 musi być. Jest to logiczne, ale to są ułamki sekund. Wgraj sobie infinityHD-tux. Włącz 2xInfo. Pojawi Ci się SecondInfobar a na dole będą parametry SAT + programu. Zwróć uwagę jak szybko u Ciebie System wybiera poprawne dane. Najpierw musi określić system kodowania a potem parametry dodatkowe. To zajmuje resztę czasu przełączania kanału.

Przy źle dobranych parametrach OSCama to można mieć nawet i kilka sekund.

Czy tak jest u Ciebie? Nie wiem.

 

EDIT tux:

Dla mnie OSCam :)

Widzę, iż część kanałów przełącza się szybko ale są takie co się zastanawia dłużej jakby miał do wyboru najpierw kartę bez tej oferty a dopiero w drugiej kolejności inną, która ją ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to że wybiera 0B01 ale jak szybko wybiera to co jest po 0B01.

Niezależnie czy parowany czy nie - odpowiedź jest - nawet niech to będzie 1000ms - tu nie ma znaczenia. Jak zapytasz o X po 0B01 a do wybory jest Y to dostaniesz odpowiedź Y ale najpierw zapytasz o X. Dlatego bardzo ważne jest skonfigurowanie OSCama na serwerze i na kliencie. Zwracając uwagę na najmniejszy szczegół.

 

Dla przykładu dam tutaj załącznik z serwera mojego domowego na potrzebny devel/dom. Zwróć uwagę ile czasu działa i jakie są % NOK itp. Za to na forum nie raz już pisano, że się nie da, nie uda się, nie można, tak to nie będzie itd.

 

Raz jeszcze zaapeluję - załącz konfigi z serwera i klienta + log z serwera i klienta. Inaczej nie da się nic zanalizować.

Poza tym rozważ też oscam-cccam-client. Skoro karta jest w czytniku w serwerze to raczej na kliencie nie trzeba nic więcej.

osc_01.png.cc0cbd061c88b928fe09f04dd776ead5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tunerze:

dvbapi:

P: 0B01

P: 1861

P: 0100

P: 1803

P: 09CD

 

conf:

[global]

disablelog                    = 1

loghistorysize                = 9999

logfile                      = /log

clienttimeout                = 4500

fallbacktimeout              = 1600

clientmaxidle                = 0

unlockparental                = 1

nice                          = 19

maxlogsize                    = 2048

waitforcards                  = 0

preferlocalcards              = 1

block_same_ip                = 0

block_same_name              = 0

 

[dvbapi]

enabled                      = 1

au                            = 1

user                          = dvbapi

 

[webif]

httpport                      = 8888

httprefresh                  = 20

httpallowed                  = 127.0.0.1,1.1.0.0-255.255.255.255

hideclient_to                = 15

 

user

[account]

user                          = dvbapi

pwd                          = dvbapi

monlevel                      = 4

keepalive                    = 1

group                        = 1

 

server

[reader]

label                        = terminal

protocol                      = cccam

device                        = 192.168.xxx.xxx,xxxxx

user                          = xx

password                      = xx

inactivitytimeout            = 30

group                        = 1

cccversion                    = 2.1.4

ccckeepalive                  = 1

 

Sami widzicie na filmiku. Jak pojawi się sygnał to mam momentalnie obraz (przykład tvn hd/tvn7 hd itd pod rząd z tego samego transpordera)

Natomiast jak są kanały z innych transporderów to niestety ale czeka sie na sygnał -> potem na ECM.

Bo w sumie jak nie mam sygnalu to oscam nie pobierze ECMa - tak jak w tym przypadku przy przerzuceniu. Być może kabel za długi i dłużej sygnał idzie? spróbuje może na krótszym.

 

@tux

 

wiem o co Ci chodzi. Że np mam dodatkowo kartę 1861 a pyta najpierw o 0B01 a potem 1861. Rozumiem Cię, gdyby tak było to bym nie pisał. Chodzi mi o same kanały z lokalnej karty 0B01 typu tvp1 hd, tvp2 hd, polsat hd, canal+, hbo na które mam uprawnienia. Zresztą. Sam widziałeś że przymula np z kanału tv 4 na polonie FTA i też trzeba poczekać.

Niektóre kanały FTA szybko wczytają a niektóre nie. I tu oscam nic nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terminalu mam tę kartę pod phoenixem na 10 Mhz :)

 

Zobacz jeszcze raz film :) wszystko wyświetla w "C" zielone czyli kodowanie conax :) DVB-API na 0B01 ustawione. Wersja od Was. Testowałem teraz iż ustawiłem na readerze tylko 0B01 i to samo :)

 

-------

EDIT

 

Zmienione na proxy ale dalej to samo. Tylko że ten parametr nic nie daje gdyż i tak nie mam żadnych lokalnych kart w tunerze fizycznie ino na terminalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SERWER:

CONF

[global]

disablelog                    = 1

loghistorysize                = 9999

logfile                      = stdout

clienttimeout                = 7000

fallbacktimeout              = 1600

clientmaxidle                = 0

nice                          = -1

maxlogsize                    = 4096

waitforcards                  = 0

preferlocalcards              = 1

readerrestartseconds          = 1

lb_mode                      = 2

lb_stat_cleanup              = 4

lb_max_readers                = 1

failbantime                  = 10

failbancount                  = 1

 

[cccam]

port                          = XXX

nodeid                        = XX1B65XXXXXXXXE

version                      = 2.1.4

reshare_mode                  = 1

ignorereshare                = 1

 

[webif]

httpport                      = 8888

httprefresh                  = 20

httpallowed                  = 127.0.0.1,1.1.0.0-255.255.255.255

 

USER:

[account]

user                          = XXX

pwd                          = XXX

monlevel                      = 4

group                        = 1

 

SERVER:

[reader]

label                        = karta

protocol                      = mouse

device                        = /dev/ttyUSB0

services                      = nc+

autospeed                    = 0

rsakey                        = XXXXXXXX

detect                        = cd

mhz                          = 1000

cardmhz                      = 368

group                        = 1

blockemm-unknown              = 1

blockemm-u                    = 1

blockemm-s                    = 1

blockemm-g                    = 1

 

Ping w granicach 0,3-0,4 ms cały czas więc to też nie od opóźnień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizę całości pozostawiam @AbrahaM

Ja już widzę jedną nieścisłość - karta w terminalu a na tunerze wpisz:

preferlocalcards              = 1

 

Właśnie przeglądałem. Jak się można domyśleć: wywalić z odbiornika

 

W terminalu

lb_stat_cleanup               = 4

 

To powoduje skrócenie czasu trzymania statystyk loadbalancera do ... 4 godzin, gdzie domyślnie przyjmuje się 336 godzin czyli 14 dni. Jak dla mnie to dość abstrakcyjny pomysł. Przy bardzo słabym sprzętowo terminalu rozumiem jeszcze obniżenie do 168 godzin / 7 dni, ale 4 godziny?

 

lb_max_readers                = 1 

 

ścina liczbę branych pod uwagę podczas "nauki" balancera do jednego czytnika. Też "się prosi" o przestawienie na 2.

 

Poza tym, konfigi są poprawne. CCCamowi przydałoby się podnieść wersje do 2.3.0 i na terminalu i na odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam długości gdyż mi to nie jest do niczego potrzebne. Nie mam 50 platform tylko jedną i mi wystarczy. Sprawdzę jeszcze inaczej... Podłącze phoenix pod tuner i sprawdzę jak śmiga ale bedzie pewnie to samo.

 

-------

 

Dalej to samo. Tuner poprostu odpytuje oscama z opóźnieniem. Dawałem F5 na webif i tak:

Cyknąłem pilotem następny kanał, odswiezalem i tu nic nie było żeby pytał, dopiero po jakiejś chwili pokazało sie CAID oraz SRVID kanału.

 

Czyli tak jak przypuszczałem, brak sygnału, brak info jaki ecm pobrać i jak sie pojawi to jest momencik.

Czyli wychodzi jak by konwerter gdy czyta z innego TP musi sie przestawić, jak czyta pod rząd z tego samego TP (np te tvny) to momencik i jest obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...