Skocz do zawartości

Brak LAN po burzy


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian

Dobry wieczór,

 

przepraszam za to iż w pierwszym poście proszę o pomoc, ale postaram się w przyszłości do czegoś przydać i zrewanżować.  ;D

 

Ostatnio gdy zbliżała się burza dla bezpieczeństwa wyłączyłem z sieci listwę zasilającą do której podłączony był BSLA wraz z telewizorem.

Pozostawiłem tylko podłączony kabel antenowy oraz kabel LAN do routera, którego również wyłączyłem z zasilania.

Gdy siedziałem potem w pokoju gdzie jest dekoder słyszałem potem kilka razy takie cyknięcie jak przy pracy stycznika wycieraczek w samochodzie.

 

Po burzy uruchomiłem dekoder wszystko było w porządku poza tym, że dekoder nie zgłaszał się w routerze.

Jak się okazało, uszkodzeniu uległy wszystkie gniazda LAN routera, poza tym wszystko w routerze działa poprawnie.

Wymiana routera potwierdziła, że z LAN'em dekodera też nie jest dobrze.

 

Tu zwracam się z prośbą, czy ktoś podjąłby się zdiagnozowania stanu dekodera i wymiany uszkodzonych elementów.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Nie oczekuję, że ktoś do mnie przyjedzie lub będzie zgadywał na odległość, co jest nie tak.

Mam nadzieję, że na tym forum jest uczciwa i kompetentna osoba, która zaoferuje się że mi pomoże.

Ja pokryję oczywiście wszelkie koszty.

W przeciwnym wypadku mam do wyboru, albo zakup przystawki do komunikacji przez wifi lub sprzedaż uszkodzonego dekodera, a obie te opcje nie za bardzo mi się podobają.

 

Przy okazji dobrze byłoby się dowiedzieć co mam robić na przyszłość, bo pewnie jakaś kolejna burza się znowu pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Na znanym portalu aukcyjnym masz oferty z usługą naprawy portu LAN. Sam miałem takie problemy na jednym z dłuższych odcinków skrętki. Potrafilo mi upalić port w switchu czy też w komputerze. Nawet gdy sprzęty były odłączone od zasilania. Po prostu im dłuższy kabel tym gorzej a zwłaszcza jak jest na zewnątrz. Działa jak kondensator zbierając ładunki i uwalniając je w podpiętych urządzeniach. Zastosowanie ekranowanej skrętki i paru netprotector'ow i dobrego uziemienia załatwiło sprawę. Co do wifi wyjdzie cię taniej i w razie ponownych wyładowań atmosferycznych bezpieczniej. Możliwe że jakiś adapter usb-rj45 chodzi na tym tunerze ale to niech się już wypowiedzą inni koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Działa jak kondensator zbierając ładunki i uwalniając je w podpiętych urządzeniach.

 

Raczej jak cewka. Co do wymiany układu LAN91C311 to rzeczywiście cenowo mija sie z celem. Taniej jest kupić kartę WiFi na jednym z obsługiwanych chipów (RTL5370 albo RTL3070). Ale wcześniej sprawdź, czy masz w tym miejscu dobry zasięg ze swojego routera, bo te karty nie grzeszą dobrą czułością. No i do tego padają średnio raz na 3 miesiące ;P więc od razu kup kilka sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...