Skocz do zawartości

Sieć LAN, nBox, skalowanie obrazu w TV


kamelia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zainstalowałem dziś 8.2.1 ( pominę fakt ze w info jest 8.2.0 napisane :)). Ogólnie bardzo to ładnie wszystko śmiga i naprawdę wielki szacun. Jednak jest kilka szczegółów, które nie dają mi spokoju :) 
1. Na kanale Nick Jr (głownie oglądany - córka) :) mam u górnym lewym rogu na długości połowy ekranu białe paski, które mnie drażnią. Wygląda to tak jakby obraz był źle wyśrodkowany (w TF7700 w jednym z obrazów miałem ustawieni ekranu) w tym obrazie tego nie ma i zapewne zbyteczne gdyby nie fakt, że mam te paski :) - patrz załącznik (zaznaczone czerwoną ramką) na innych kanałach tego nie zaobserwowałem. Wspomnę, że na 8.2.0 też to miałem Da się tego jakoś pozbyć? Czy gdzieś w ustawieniach w jakimś pliku zapisane ustawienia pozycji obrazu?
2. Stream obrazu na komputer (VLC) w SD - ok, HD czasem zrywa. Na telefon poprzez DreamDroid + VLC - SD czasem zrywa, HD - zrywa. Czy to wina słabego procesora w nbox czy da się to w samym oprogramowaniu poprawić?
3. Podobny problem jak powyżej lecz związany z zapisem przez LAN na dysk NAS. SD - ok, HD zrywa. Przy TF7700 nie było problemu (ale tam mocniejszy procesor) pytanie da się coś wykrzesać z tego sprzetu (nBox) czy porostu za słaby? Problem tkwi w jakichś ulepszeniach oprogramowania czy w sprzęcie?

 

[załącznik usunięty przez administratora]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pasków to odpowiedź kolegi @tomiss jest trafiona w 100%. Szkoda, że SONY nie pisze o tym w instrukcji a nadawcy nie dbają o to co nadają....

 

Teraz co do sieci. Sprawdź dokładnie całą swoją sieć. Nie jestem wróżką i nie wymyślę co jest nie tak. Może podaj całą topologię sieci i jakie dokładnie urządzenia itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arekh5 → efekt ze zdjęcia jest na 100% z ustawień telewizora. Telewizor (a dokładniej jedno z jego wejść) jest skonfigurowane do pokazywania obrazu 1:1. Pech, że niektóre kanał nadają źle. Należy wybrać inną opcję w ustawieniach wejścia. Z czasów pracy w serwisie TV to były nagminne wezwania. Niestety co TV to winnym miejscu było i nie podpowiem teraz gdzie to siedzi w ustawieniach.

Problem najbardziej dotyczy SHARP i SONY. W tych TV są opcje od pokazywania pixel w pixel. Inni producenci jakby nie chcieli sobie zawracać tym głowy. Dla przykładu jak włączymy Canal+ HD i ustawimy pixel na pixel obraz jest mniej przycięty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux i @tomiss co do tv..sony sharp...i etc rozumiem ustawienia...ale ja to mam nawet jak robie stream na kompa... To man to na obrazie na komputerze...(ps dodam jak będę w domu). Na obrazie enigma2_adb5800_v717_nand_26_01_2013 tych pasków nie było przy tych samych ustawieniach tv

Bardziej bym poszedł w kierunku podniesienia obrazu (tak jak to sie robi na monitorach). 

@tux Co sieci to tak jak mówię tf7700 bezproblemu nagrywanie odtwarzanie...przelaczenie sie  nBox i problem... Stąd moje pytanie czy sprzęt nie daje rady czy oprogramowanie. Sieć mam ...router tplink 1043 do którego jest podpieta neo. Do rutera podpiety dysk Nas, i wdr4300 z openwrt jako switch do którego podpiety jest tuner. Wszystko idzie na kablu 6e ... Więcej szczegółów podam jak wrócę do domu.

Dodam, że przy 576i i tego nie ma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu print screen ze stream z nboxa na laptopa .. zaznaczyłem te paseczki.. ewidentnie  widać przesunięcie chyba 1 piksela bo dalej jest czarny pasek na całej długości.

 

[załącznik usunięty przez administratora]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arekh5

Trzeba wyjaśnić coś. Otóż monitor komputerowy nie ma skalowania takiego jak w TV, nie jest to potrzebne. Tutaj wszystko wyświetla się w wersji 1:1. Nikt nie wyobraża sobie obcinania obrazu i już.

W technice TV przyjęto rozdzielczość 1080i w rozdzielczości 1920x1080. Jednak, chyba ze względu na skalowanie filmów z wersji kinowej faktyczna, rozdzielczość jaka idzie w strumieniu to 1920x1088i. Podobnie jest ze skalowaniem w innych rozdzielczościach. Nadawca błędnie przyjmuje, że każdy ustawi sobie TV tak, że obetnie te kilka pixeli i będzie OK. Zwróć uwagę, iż problem występuje jedynie na garstce kanałów. Nie jest to zjawisko powszechne.

Te śliczne kreski to jest coś, co dodaje się do strumienia filmu w celu poziomowania obrazu. Czemu niektóre stacje tak nadają? Zapytać ich.

Komputer będzie bezlitosny → skoro jest to w sygnale, to należy to pokazać.

Telewizory mają skalowanie i jak jest wszystko ustawione jak powinno, to tną te kolka pixeli z każdej strony i jest OK. Dlatego skonfiguruj TV i oglądaj, a na komputerze jedyne, co możesz zrobić, to użyć jakiegoś skalowania.

 

Co do sieci. To, że inny sprzęt na danej sieci działa nie oznacza, że nBox będzie. Niech przykładem będzie to, że u mnie transfery rzędu 5-6MB/s są normą a dużo ludzi ma 2-3MB/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux - powiedzmy ze temat \"kresek\" można zamknąć - tak jak mówiłem ja z tych kanałów co oglądam mam to tylko na nickjr. .. dziecko się nie skarży :) Ja tylko pytałem czy Wy jesteście w stanie to poprawić. 

P.S. Ustawiłem to tak.. ze ucinam pixele (w tv) :)

Co do sieci.. sprawdzę  jaki mam transfer rzeczywisty tylko musze poszukać iperf...tyle że sam odpowiedziałeś jeśli na jednym sprzęcie działa (przy tej samej konfiguracji sieci), a na drugim nie tzn, że:
1. sprzęt nie daje rady (procesor, pamieć)
2. oprogramowanie - to zawsze można ulepszyć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odpowiedziałem na pytanie o sieci jak sugerujesz. Wręcz przeciwnie. Jeszcze jakiś czas temu można było kupić dobry sprzęt 3Coma czy Intela. Dzisiaj to już inna bajka. Karty na Realteku przy pomocy czegokolwiek potrafi dać 100Mbp/s na papierze. Wcześniej sprzęt uczył wykonywania sieci zgodnie z założeniami. Np. długość kabla powinna być krotności 1,5 metra. Sieć w domu mam wzorcową bo sam jestem z zawodu sieciowcem. Nie potrafię wykonać instalacji na zasadzie, bo są kable, bo kupiłem gotowy kabel 10m (a powinien być 9) itd. Switche też już nie te same co kiedyś. U mnie w czasach gdy królowało Pentium II dawało się uzyskiwać pełne 12,5MB/s na 12,5MB/s i to w pełnym duplexie. Dzisiaj ludzie przy takich szybkich kompach mają problem ledwo z 8MB/s

 

Dlatego właśnie moje pytanie → jak wygląda topologia sieci  bowiem paradoksalnie im gorsza karta sieciowa tym stabilniej działa w dziwnym środowisku sieciowym ale nie z pełną prędkością.

U mnie po NFSie  nagrywanie HD idzie bez ALE! Jednak czytałem już nie raz, że nawet SD ludziom się tnie :)

 

Co do kresek → tego nie naprawi nikt z nas :D

To jest nadawane przez nadawcę w strumieniu. Każda klatka ma to jakby wmontowane. Trzeba by robić obróbkę video w locie i wycinać pixele a następnie je zastępować innymi by rozdzielczość materiału się zgadzała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux :) powiem to tak Ty dalej swoje a ja swoje.. :) Mówie sieć ta sama,  inny sprzęt nagrywa odtwarza na dysk zewnętrzny. nBox nie.. Pytanie.. czy ty na nBoxie nagrywasz na dysk sieciowy HD i odtwarzasz bez problemu? 

Może wyjaśnię mój dysk sieciowy to GNS-2000 (karta 1gb) sieć na 1gb Ruter i switch (1gb) tylko nBox ma 100mb.. i jeśli się coś zmienia w konfiguracji to tuner. 
TF7700 nagrywa
nBox nie nagrywa (HD) - SD nie ma problemu
Sieć również \"zaganiatam\" sam i troszku się na tym znam. 
Moim zdaniem tuner jest słaby ale jeśli u Ciebie działa.. to znaczy, ze nie jest słaby. 

Prędkość łącza nie mogę zmierzyć bo nie mogę zainstalowac ipref na nBoxie - tu mozesz pomóc

P.S. skąd bierzesz te odczyty 3 -5Mb - 8, 12...? czy ty patrzysz na transfer przerzucanych plików po ftp? Czy mierzysz jakimś narzędziem (np ipref)? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arekh5

Ponownie, acz może prościej napiszę na przykładzie.

Istnieją dwie sieci. Nazwijmy ją A (moją) i B (kolegi). U kolegi nBox ma transfer 2-3MB/s. Natomiast u mnie ten sam nBox ma 5-6MB/s. Jako ciekawostka → dreambox DM800 w obu sieciach jest tak samo szybki. Czy teraz już wiesz, dlaczego się upieram przy sprawdzeniu sieci? Sam nBox może być bardziej wymagający niż inne urządzenie, co do jakości sieci!

Jeździłem po klientach (gdyż jestem administratorem-elektronikiem i byłem też serwisantem swojego czasu) po ludziach, którym niby to telewizory łączyły się, a nie mogły z netem i zawsze wedle nich był winien telewizor, bo inne urządzenia przecież działały, a jak zwykle okazywało się inaczej (za jednym wyjątkiem).

Oczywiście sam nBox nie jest demonem wydajności jeżeli chodzi o sieć, ale nie oznacza to, że jest wydajnościowo na poziomie sieci WiFi G.

 

tomiss → pozostałość → cenna uwaga → idzie do poprawki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux hmm, a ja myślę, ze enigma jest bardzo wymagajaca bo multiroom na oprogramowaniu nc+ dziala bez problemu...ta sama siec,..ba i po wifi leci... wiec... gdzie tu twoja teoria co do sieci? moim zdaniem czy e2 daje rade z nBox (jesli chodzi o stream i nagrywanie po sieci) p.s. 4Mb mam na wifi sprawdzajac tak jak Ty po wifi. - patrz załacznik po lanie zaraz sprawdze...

p.s. nagrywanie mam po lanie..

 

[załącznik usunięty przez administratora]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arek h5. Zgięcie kabla skrętki cat5 na kancie stołu powoduje że nie ma on już cat5. A z cat6 to już w ogóle jak z jajkiem. Ludzie myślą że sieć to tylko druty zapominając że przy dużych transferach ważne są zjawiska falowo / radiowe. Pierwszy test jaki trzeb arobić to czas ping. Jak jest równiótki poniżej 1 ms to git. Jak coś więcej i przycina to kable do wymiany. Ze nie wspomnę że ludzie robiąc kable sieciowe zaciskają je 1:1 zlewając kolory a przez to rozparowując skręcone pary. Niestety kabel należy zacisnąć zgodnie z jednym z dwóch standardów A lub B

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pppp Przypomniało mi się po Waszych postach. Pamiętam, jak niegdyś kolegi ojciec z kolegą byli poddenerwowani, bo router im działa, wszystko dobrze, a telewizor - nie. To znaczy nie łączył się z siecią. Inny sprzęt działa! Miałam ze sobą laptopa i włączam i brak sieci. Pokazuję koledze i ojcu, to nie. Okazało się, że to PLD było to złe (Linux) i oczywiście TV. Poza tym jak to, kobieta nie może mieć racji. Oni mają laptopa z Windowsem i pokażą, iż wszystko z siecią jest w porządku. Patrzę na ten kabel ze ściany, nieco pogięty. I pytam się ile może mieć ten kabel. Mówią, że jest długi (domek rodzinny, drugie piętro, a on idzie z piwnicy, gdzie router). Cóż, pomyślałam. Jego ojciec podpina swojego laptopa i za chwilę klnie, że to niemożliwe. A jednak. Na innym kablu wszystko było w porządku.

 

Tak właśnie budowane są sieci domowe bez administratorów sieci, którzy w istocie wiedzą w czym rzecz. Jednak właściciele bronią tej budowli, jakby od tego zależało ich życie : o)

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux - ponizej masz ps transerow (ftp) lan nbox i moj nas wiec siec wymiata nbox nie daje rady wiecej niz 4,5 mega, nas 22 mega - 

@pppp nie jestem laikiem.. ja lubie wiedziec czemu cos nei dzial i w mojej sieci neistety nie musicie suzkac problemu bo jest zrobiona jak należy. masz swoj ping (nbox pinga nas) 

Ja nie jestem laikiem jeśli o sieci.. wieć skończcie ten temat. 

Moje pytanie jest ktoś ma z Was dysk sieciowy? nagrywa na niego i odtwarza nie korzystając z wewnętrznego dysku? na tym oprogramowaniu 8.2.1? I pytanei ma go jako nfs czy cifs skonfigurowanego?

 

[załącznik usunięty przez administratora]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arekh → te transfery, które podałem to po kablu mam, nie po WiFi. WiFi mam tylko G w domu i póki co nie potrzebuje lepszego. Napiszę raz jeszcze → u mnie sieć jest paranoidalnie wykonana. Tego uczyły kiedyś

same sieci. Dzisiaj kupuje się to, co jest w sklepie na rogu, i...

Na screenie w załączniku masz transfer po LAN z serwera na terminalu HP T5300 do netbooka z kartą na realteku. Jak na tą kartę w netbooku to transfer nie z tej ziemi.

Sam nBox nie poleci więcej jak około 6MB/s → konstrukcja karty LAN na SMC!

 

Teraz, co do nagrywania: Średnia przepustowość HD w PL to 6-12Mbp/s. Załóżmy, że nawet 15Mbp/s. Daje to przepustowość około 1,5MB/s. Jakby nie liczyć to nawet te 2-3MB/s z nBoxa powinno starczyć. Pytanie jakie mi się nasuwa (po raz kolejny) to, jak wygląda topologia sieci, kable itd.? SMC jest lekko wymagającym chipsetem.

U mnie testy nagrywania i odtwarzania po NFS → nie mam kawałka Microsoftu w domu :)

 

Może QUOS źle ustawiony, może htb brak albo źle skonfigurowane? Może za dużo pakietów jak na switcha?

Wiem, że może brzmieć to dziwnie, ale wystarczy jeden komp w sieci ze źle skonfigurowanym torrentem i switch, co nie wyrobi pewnej ilości pakietów na sekundę.

Kiedyś robotę odwalał switch w obudowie 1-2U. Dzisiaj rzekomo to samo robi jeden scalaczek, a switch w kawałku plastiku. Nie czepiam się tego, że sieć masz taką, czy inną. Niestety, póki rozmowa będzie na zasadzie → U MNIE JEST DOBRZE (ale nadal mi nie działa) to daleko się nie da z tym podejściem pojechać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jednak zastanawia pewna kwestia... Tak z ciekawości zapytam.

 

@arekh5 Masz 22MB/s z serwera NAS tak? Wnioskuję, że tam \"siedzi\" jakaś sieciówka 1Gbp/s i jakiś w miarę szybki HDD. Jak na sieć 1Gb/s to transfer jakiś taki, podług mojej wiedzy, marny, ale... może mi się tylko wydawać. Widocznie serwery linuksowe zrobiły ze mnie dziwaczną istotę.

 

Pozdrawiam : o)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux - nie jestem laikiem.. i nie uzywam torentów..i ani innych takich.. nie mam czasu na takie zabawy.Sieć mam dobrą (inny sprzet daje rade na tej samej sieci jesli mówimy o tunerach) nawet nbox daje rade ale na orginalnym oprogramowaniu. Ja dalej myślę, że enigma na nboxie nie daje rady. - koniec tematu.

P.S. skąd wziąłeś tego HP????? i tego notebooka - jak tutaj pokazałem Ci transfery z lanu i na innym komuterze (stacjonarnym). We wcześniejszej odpowiedzi był transfer z notebooka... 

@kamelia tak siedzi tam 1gb karta. co do transferu nei jest to rzeczywisty transfer tej karty ani tej sieci tylko jak już Wam wcześniej pisałem jest to po FTP. 22 mega po ftp rzy 1gb karcie i szybkich dyskach niestety fakt mało ... kur.. mało.. ale coż zrobić.. poprostu mój nas to jakieś badziewne oprogramowanie od Tajwanczyków :) Ale używam go tylko w domu ze względu iż dostałem to urządzonko na urodziny. Jak bym sam miał coś takiego kupować to HP np http://allegro.pl/nas-microserver-hp-1-3dc-z-4-x-1tb-hdd-i3111499048.html lub zrobić samemu - brak czasu

@tux i @kamelia - skoro tak dobrze się znacie na sieciach dlaczego podajecie transfery po ftp za wyznacznik tarnsferu i przepustowości waszych kart sieci i etc. jak na to ma wpływ wiele innych rzeczy.. Procesy i etc...
Moim zdaniem da się z nBox wykrzesać nagrywanie na dysk sieciowy tylko trzeba poprawić działanie prcoesów. Np. na orginalnym orogramwoaniu jets ojechane troszku na jakośći obrazu co dziwne bo zwykłego laika to to powinno cieszyć. Ale jest tak dlatego, że jest to sprzęt jaki jest i by zrobić nagrywanie (mulitroom) producent musial z na czymś podciągnać :). Na enigmie mamy lepszy obraz, ale coś za coś :) Jakbym miał więcej czasu pobawiłbym się z Wami to. 

Ogólnie dzięki za pomoc i poświęcony mi czas :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z HP i netbookiem był przykładem, że na marnym sprzęcie można wyciągnąć wiele → nic więcej. Problem w tym, iż ten marny sprzęt może być wydajnościowo lata świetlne przed nowymi wynalazkami. Jednak nadal jestem ciekawy jakiej długości masz kable z dokładnością do cm. Wzbraniasz się od odpowiedzi cały czas pisząc, że nie jesteś laikiem, i że sieć masz dobrą. Skoro tak jest, to pochwal się wszystkim co to jest, jakie urządzenia, jakie kable itd. Czy naprawdę nie widzisz, że unikasz odpowiedzi na pytanie?

Tutaj, wybacz, ale są pewne reguły na forum. Chcesz pomocy, odpowiedzi na pytanie → musisz się dostosować do innych, a nie na odwrót. Ty jednak biadolisz, że u Ciebie są słabe transfery, nie da się nagrywać, ale sieć masz OK, sprzęt OK, a wnioski opierasz jedynie na tym, że na innym tunerze działa. Jeżeli nie jesteś, jak to piszesz, laikiem powinieneś wiedzieć, dlaczego tak jest/może być. Ty jednak postępujesz jak początkujący użytkownik, co kupił sprzęt za rogiem w sklepie bo powiedziano, że jest dobry i upierasz się, że na bank wszystko is OK. Oczywiście bez urazy → oceniam jedynie wypowiedzi na forum, a nie stan faktyczny, co do Twojej wiedzy i posiadanej sieci → to są jedynie wnioski, które same się nasuwają po tym jak się czyta Twoje wypowiedzi. Nawet jak podajesz np. jaki masz NAS, to nie podajesz, co innego jest w sieci. Przecież każdy klocek tej układanki jest równie ważny!

 

Ja dalej myślę, że enigma na nboxie nie daje rady. - koniec tematu.

Nie Enigma a sieciówka na SMC, która nie jest 100% sprzętowym rozwiązaniem, część funkcji przejmuje procesor urządzenia, w którym działa. Jednak nie przeszkadza jej to w uzyskaniu stabilnie 50Mbp/s w Full Dupex. Warunkiem jest poprawnie wykonana sieć.

 

Na temat serwera NAS poniekąd sam sobie odpowiedziałeś. Coś słabo się prezentuje. Jaką w takim razie masz pewność, że za kłopoty z zapisem/odczytem po sieci nie odpowiada ON a nie nBox? Dla mnie równie prawdopodobna może być sytuacja taka, że nBox nie wykonuje transmisji stałej (tak, śle dane partiami, bo po co zatykać sieć cały czas) i wystarczy, że NAS kolejkuje jakieś zadania. Oczywiście przykład ale.. No właśnie. Wyjaśnij mi to:

Mamy serwer na HP T5300 (800Mhz + 128MB RAMu). Na serwerze działa póki co (jak o czymś nie zapomniałem):

  • pełna obsługa modemu 3G włącznie ze śledzeniem czy działa itd.
  • router;
  • htb;
  • serwery: NFS, FTP, WWW (wraz z PHP i SSL), MySQL, MPD (obsługa karty na PCM2902), CUPS (serwer wydruku);

  • dnsmasq (Cache DNS);
  • MRTG (statystyki serwera);

Z tego serwera po NFS uruchamia się nBox i tenże nBox normalnie nagrywa i odtwarza materiały po sieci!

Zakładam, że trudno Ci w to uwierzyć...

 

Co do ostatniej części wypowiedzi...

Wyżej napisałem, że da się nagrywać i odtwarzać na nBoxie po sieci i do tego jeszcze nBox uruchomiony po sieci, a nie z PENa czy NAND.

Co do moich kompetencji, powtórzę się, od 1997 roku jedynie Linux, a od 1999 zajmuję się sieciami profesjonalnie. Pamiętam jeszcze sieci na BNC. Pamiętam niewydolność sieci na HUBach. Pamiętam jakie problemy sprawiały takie czy inne konfiguracje. Wiem ile czasu zajmowało uruchomienie poprawnie sieci. Dzisiaj kupuje się to czy tamto, spina się ze sobą i działa. Producent kładzie naciska na DZIAŁA, a nie na to JAK DZIAŁA. Zadałeś może sobie pytanie dlaczego np. karty sieciowe na chipsecie Intela kosztują tyle, ile kosztują? A wiesz, że osiągają trochę powyżej połowy przepustowości na źle wykonanej instalacji kablowej?

Na koniec ciekawi mnie czy wiesz dlaczego kable sieciowe powinny mieć długość równą krotności 1,5metra?

Nie wiem czy jest to dla Ciebie szczęście, czy nieszczęście, ale na sieciach \"zęby zjadłem\". Nie tylko domowych, ale i blokowych czy wieloblokowych. Również na sieciach bezprzewodowych łączących hosty na odległości kilku kilometrów. Wykonałem i opiekowałem się siecią na IR UŁ z czego ostatecznie zrezygnowałem (przez 3 lata zrobiłem naprawdę dużo), bo natrafiłem na beton (na wysokich szczeblach), którzy to woleli tanio i źle (po telefonicznym uzgodnieniu tematu z jakimś swoim znajomym \"informatykiem\"). Tylko dlaczego to u mnie wszystko działało?

 

Na koniec: zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach trudno wykonać tanio i dobrze sieć. Ale albo tanio, albo dobrze. Może dlatego u mnie działa nagrywanie po LAN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux naisałeś wyraźnie a nie na przykład... \"Na screenie w załączniku masz transfer po LAN z serwera na terminalu HP T5300 do netbooka z kartą na realteku. Jak na tą kartę w netbooku to transfer nie z tej ziemi.\"

\"Na temat serwera NAS poniekąd sam sobie odpowiedziałeś. Coś słabo się prezentuje. Jaką w takim razie masz pewność, że za kłopoty z zapisem/odczytem po sieci nie odpowiada ON a nie nBox?\" - bo TF7700 jeszcze 3 tygodnie temu pieknie nagrywał !!! - sieć nie zmieniona.

Co do dokładności metrach nie wiem... około 15,5 metra. nie robiłem na cm - bo ty chyba sobie żartujesz.. i chyba rzeczywiście jesteś jeszcze przy bnc :)

Wytłumacz mi to.. i odpiwed zna to. orginalne oprogramowanie multiroom daje rade a tam jest podobna zasda działania nagrywa na dysk i odtwarz apo sieci. TF7700 daje rade.. a nbox z e2 nie? bez żadnych ingerencji w sieć. !
Możesz wyjaśnić to? co w tym przypadku ma sieć? Czemu nie przyznasz, ze tak skonfigurowana e2 w nboxie nie da rady.. i dalej się upierasz, że to sieć. - Jeśli nie jesteś w stanei na to mi odpowiedzieć i nawet pomóc. TO zakończmy ten temat.. uznajmy że jest tak jak  mówisz \"3cm\" moje kabla i to powod że nei działa

Sprawdziłeś chociaż ze przy oglądaniu hd i zgrywanai czegos z nboxa zmeinisza ci sie transfer a sd ziweksza.. ? wiesz czemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sieć będzie niewłaściwie wykonana, czyli nie trzyma ona norm to przecież chyba wiadomo, że może dojść do dużej korekcji błędów.

 

Użytkownik nie widzi utraty pakietów i symultanicznie obserwuje niski czas odpowiedzi urządzenia sieciowego, aczkolwiek nie widzi pracy jaką wykonuje system kontroli błędów. Jeśli kontroler sieciowy jest kontrolerem w większości programowym (zdecydowana lwia część kontrolerów sieciowych dostępnych na rynku to kontrolery programowe, czyli zadania związane z siecią wykonuje sterownik kontrolera, inaczej rzecz ujmując w istocie procesor w urządzeniu, w którym ten kontroler działa), to wystarczy, że nBox większość czasu poświęci na to, by jego własny procesor korygował błędy nieodpowiednio (nie do końca odpowiednio) wykonanej sieci i przepustowość sieci spada i to pomimo braku utraty pakietów i niskiego czasu odpowiedzi kontrolera sieciowego.

 

Inny dekoder może mieć inne wnętrzności, może lepiej sobie radzić z korygowaniem błędów, chociażby (przykładowo) algorytm korekcji błędów lepiej zgrywa się ze switchem, do którego jest podłączony.

 

Pozdrawiam : o)

 

@arekh5

PS. \"skoro tak dobrze się znacie na sieciach...\"

Proszę podać mi choć jedno zdanie, w którym napisałam, iż znam się na sieciach. Na razie to tylko włączam myślenie. A może mi się tylko zdaje? Wiem tylko, że..., jak każdy, także i ja mogę zrobić coś źle w mojej sieci i nie przyjmuję odgórnie - \"to sprzęt jest ten zły\".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przepustowosci to moj nbox wyciaga srednio 10 Mb/s mierzone pakietem 1000 Bajtow, przy pakiecie wielkosci 5000 Bajtow srednia przepustowosc siega  27 Mb/s natomiast przy pakiecie 10 000 Bajtow tuner zaczyna gubic pakiety ale srednia przepustowosc siega 35 Mb/s.

 

Mierzone programem axance nettools.

 

Polaczenie nBox - chinski bubel (switch) - Drytek Vigor 2910 - chinski bubel (switch) - PC karta marvell yukon 88E8056

 

Ps chinskie buble niezbedne bo nie znalazlem nic ciekawego o tak malych rozmiarach a te wymuszone z pewnych wzgledow.

 

 

 

[załącznik usunięty przez administratora]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sieć wygląda tak: router ovislink g.duo do niego kablem nbox, telewizor, dalej wszystko bezprzewodowo, stream z nboxa do laptopa po wlanie na pierwszego laptopa z kartą intela nic nie tnie, do drugiego laptopa z kartą realteka RTL8187B (słaba karta) nie da się oglądać, ovislink to wireless typ G

 

[załącznik usunięty przez administratora]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamelia fakt,  przepraszam ... zmyliło mnie to że pisałaś(eś) o sieciach.. :) p.s. sieć mam dobrze zrobioną :)

@tux i @kamelia
poniżej ps z przeustowosci - neistety nie mam w lapku karty 1gb (tylko 100mb) sprawdze czy dam rade na służbowym odpalic ipref - tam powinno byc 1gb.. Tak czy siak.. zejdzmy z tego że mam źle wykonaną sieć? ok?
Skupmy się na tym czy da się poprawić to czy nie.. jeśli da się  a @tux nie ma czasu rozumiem. Jeśli się nie da.. a dalej twierdzimy, że moja sieć nie pociagnie.. to też zostawmy ten temat. 

P.S. ale ciekawe kto ma budowana sieć w domu na super hiper routerach i switchach z zwykłych użytkowników nc+ starej n...multiroomy tak działaja. - ta sama zasada.. zapis programow na dysku turbodekodera i potem odwtarzanie z ich dyskow.

 

[załącznik usunięty przez administratora]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"fakt,  przepraszam ... zmyliło mnie to że pisałaś(eś) o sieciach.. p.s. sieć mam dobrze zrobioną \"

 

Ten argument z siecią to żaden argument. Ja mówię, że jestem zakonnicą :) Uwierzysz?  Dziękuję za dyskusję. Pozdrawiam

 

Edit: Nie wiedziałam, że mogę być mężczyzną. Skoro masz takie wątpliwości, to... nie zamierzam Ci udowadniać, że jest inaczej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem test, laptopa ze słabą bezprzewodową wlan podłączyłem kablem do routera drugi lapek z kartą intela bezprzewodowo, na obu stream z nboxa bez zacięć obraz czysty jak łza, stream hd do vlc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arekh5

\"Co do dokładności metrach nie wiem... około 15,5 metra. nie robiłem na cm - bo ty chyba sobie żartujesz.. i chyba rzeczywiście jesteś jeszcze przy bnc \"

Nawet nie będę tego komentował. Poprosiłem Cię o podanie dlaczego kabel ma być krotnością 1,5m, a ty wyjeżdżasz mi z takim tekstem. Masz problem sam ze sobą, czy nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Widocznie Ty jesteś już z tego pokolenia, że sieć można zrobić na byle gównie i też ma działać. Przepraszam za stwierdzenie, bo inaczej nie potrafię Ci tego przekazać. Dokształć się w zakresie sieci a potem pisz... Inni czytają to co piszesz i potem powstają takie MITY jakie tu głosisz.

 

Wytłumacz mi to.. i odpiwed zna to. orginalne oprogramowanie multiroom daje rade a tam jest podobna zasda działania nagrywa na dysk i odtwarz apo sieci. TF7700 daje rade.. a nbox z e2 nie? bez żadnych ingerencji w sieć. !

 

To najładniej wytłumaczyła kamelia wyżej :)

Czemu nie przyznasz, ze tak skonfigurowana e2 w nboxie nie da rady.. i dalej się upierasz, że to sieć. - Jeśli nie jesteś w stanei na to mi odpowiedzieć i nawet pomóc. TO zakończmy ten temat.. uznajmy że jest tak jak  mówisz \"3cm\" moje kabla i to powod że nei działa

 

To czemu do XYZ u mnie działa? Święty mikołaj? A może krasnoludki? A może to:

  • poprawnie skonfigurowany serwer;
  • poustawiane priorytety na protokołach;
  • kable zgodne z...(dowiedz się czegoś na temat to może wreszcie przestaniesz pisać bzdury);
  • switch 3Com-a a nie krzak za 50zł ze sklepiku dla idiotów :)
  • WRT54G tylko jako LAN-WiFi

 

 

@tuspam - widać wyraźnie, że coś Cię w sieci ogranicza.

@dress - czyżbyś potwierdził to, o czym piszę?

router ovislink g.duo - ciekawe ile osób zauważyło, że masz taki, a nie inny router? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux zwróć uwagę na tekst tego pana: \"P.S. ale ciekawe kto ma budowana sieć w domu na super hiper routerach i switchach z zwykłych użytkowników nc+ starej n...multiroomy tak działaja. - ta sama zasada.. zapis programow na dysku turbodekodera i potem odwtarzanie z ich dyskow.\"

 

Nie ma co dyskutować... To inny świat, inne spojrzenie na sprawy. Wszyscy administratorzy sieci z prawdziwego zdarzenia powinni iść na bezrobocie :) To tłumaczy jedną sprawę. Bezrobotni są ci admini, którym sieć w firmie działała bez większych problemów, bo pracodawcy uznawali, iż skoro wszystko jest dobrze, to nie są potrzebni. I potem poziom usług należało pogorszyć, aby administratorzy byli potrzebni. Mamy więc, co mamy :) Pomieszanie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Pani mam prośbę a zwłaszcza do @tux proszę przenieś dyskusję o sieci do innego wątku. Wiem że to bardzo ciekawy temat i można jeszcze długo lać wodę ale w tym wątku powinniśmy rozmawiać o sofcie 8.2.1 , a wydaje mi się że w tej dyskusji pomału emocje zaczynają brać górę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomiss, niebawem (szybciej niż później) przeniesiemy część komentarzy (o sieciach) w odpowiedniejsze miejsce i to bez tej prośby :) Dziękuję jednak, iż komuś tutaj także zależy na porządku.

 

Pozdrawiam

 

---

Chyba bym się rozpłakała ;(, gdyby przyszło mi mieć niskie czy chwiejące się transfery do dysków na serwerze. Ale co tam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux wytłumacz dlaczego na orginalnym oprogramowanie\\u nc+, n multiroom działa a e2 nie? i koniec tematu. Parametry sieci bez zmian.

moje urządzenia:
tplink 1043 nd (wgrane openwrt), 
tplnik wdr 4300 (wgrane openwrt) - działa jako switch 
kabel długośc już znasz.. jeśli uważasz ze coś jest nei tak z tymi urządzeniami powiedz..jaki zastosować.. zmienie...

@dress masz możliwość sprawdzenia nagrywania na dysk sieciowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arekh5

wytłumacz dlaczego na orginalnym oprogramowanie\\u nc+, n multiroom działa a e2 nie? i koniec tematu. Parametry sieci bez zmian.

1. Jaką masz pewność, że nie użyli własnego protokołu z jakimiś innymi pakietami co lepiej sobie radzą w tym jednym zadaniu? Czasem wystarczy tylko modyfikacja pakietu. Nie wiemy jak działają oryginalne soft, bo do ich źródeł nie mamy wglądu :)

2. Zbyt dużo nMultiroom przerobiłem, żeby napisać, iż łagodnie to idzie. Wrażenia mam dokładnie odwrotne. W miesiącu na placach jednej ręki można policzyć to, co odpala od kopa.

 

kabel długośc już znasz..

Ale odpowiedzi na pytanie dlaczego ma mieć krotność 1,5 nie udzieliłeś :) Czy to pytanie jest za trudne dla osoby, która ma sieci w małym palcu?

 

Co do TP-Linka+OpenWRT

Najpierw ustalmy to, jak łączysz nBoxa z TP-Linkiem oraz jak łączysz komputer z TP-Linikem. Na koniec: czy możesz oglądać film z HDD nBoxa na komputerze płynnie po sieci.

 

@tux Prośba o zwracanie większej uwagi na popełniane przez siebie literówki. Forum ma być czytelne! Większość błędów w tym poście poprawiłam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka komentarzy (jeśli nie ma założonego odpowiedniego tematu dyskusji i temat jest nieco mieszany) - można jeszcze zrozumieć ich użytkownika. Nie szkodzi coś tam przeczytać/pominąć. Przy większej liczbie podobnych komentarzy należy już przenieść. I tak też uczyniono. A porządek na forum tworzy się właśnie po to, aby innym było łatwiej odnaleźć i czytać interesujące ich informacje zawarte na forum.

 

@wszyscy

Jeżeli ktoś nie chce faktycznej pomocy, tylko taką, by obejść jakiś problem u siebie, to proszę nie dzielić się na tym forum takimi propozycjami. Najpierw należy udowodnić (weryfikacja - odpowiadanie na niezbędne pytania tych, którzy chcą pomóc), że po swojej stronie nie ma się błędów (wszystko jest dobrze), a później można zawracać głowę innymi możliwymi drogami rozwiązania problemu. Nawet wtedy, gdy się jest przekonanym, że prawda leży po naszej stronie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiedzieć że również mam problemy z streamem do XBMC.

Kabel sieciowy łączący Nboxa z routerem jest niewiadomej długości, wtyczki z wyłamanymi zaczepami, a ponieważ nie widzę całości to zakładam że nie raz jest zagięty(załamany).

Co prawda myślałem że to działanie zero jedynkowe. Działa, albo nie... Wymienię na świeży. Teraz mam transfery nieco wyższe niż autor postu. O wielokrotności x5 też nie wiedziałem(znajomy ma lan w ścianach, ciekawe jak panował nad tą zasadą).

I przyznam się że nie posiadam mod by tux, a wpadam sprawdzić czy rr się nie odbraził i udostępnił listę kanałów... jednak cieszę się że przeczytałem temat. Człek całe życie się uczy.

Nie kasujcie tematu. Pewnie nie tylko ja się zastanawiam czemu z HD są problemy.


Przy okazji dopytam. Czy też macie laga przy przełączaniu kanału w XBMC? Bawię się też donglami z Androidem MK808 i to tam głównie używam XBMC i.... strasznie miło by było jak by to po prostu działało. Teraz zanim włączy się klient PVR, zanim wczyta listę, zanim przełączy kanał.... to puki co zabawa wyłącznie dla pasjonatów.


Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux poniżęj rozrysowana moja sieć. wszystko połączone ze soba kalem UTP 6e (B-B) (miedziany) w rozmiarach jak podane na rysunku. stream z dysku nBox na kompa HD i SD elegancko - przy zmianach kanałów na nBoxie podczas stremu małe przycięcia podczas odtwarzania filmu. 

Dodam bo może to jest istotne. Film w HD jak nagrywam na dysku sieciowym i potem odtwarzam po ściągnięciu już na komputer to również jest ścinany czyli to już przy samym zapisie jest coś nie tak..  

P.S. co do 1,5m krotności to czy chodzi tobie o promień zgięcia? Kabel mam zagięty w 2 miejscach kąt max 45 stopni. ale na max moich 20 metrach myślisz ze to ma jakieś znaczenie? i teraz chyba szkoła jest inna - 4 krotność średnicy kabla przy utp

 

[załącznik usunięty przez administratora]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robertnik - nie jestem kompetentny w tym temacie, ale podpowiem, że jest na forum ktoś kto ten temat ogarniał. Trzebaby poszukać.

 

@arekh5

Krotność 1,5m nie ma nic wspólnego z kontami zagięcia. 45 stopni to maksymalny kąt, który doświadczalnie sprawdzałem jaki jest akceptowalny. Teoretycznie tu powinno obowiązywać to co podałeś czyli 4 krotność średnicy kabla przy utp. Jednak przy moich testach wychodzi, że teoria teorią a praktyka praktyką :)

 

1043ND - NAS -- czy kabel nie powinien być minimum długości 1,5m? W sumie jak wykombinujesz czmu 1,5m to szybko poprawisz wszystkie kable :)

 

Jeżeli leci Stream OK to pytanie - jaki czasookres zapisu pakietu ma NAS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux - to jest oryginalny kabel dodany przez producenta i sorki jest to kabel stp 5e - zmmienie na 6e i sprawdzę - myślałem, że tez jest 6e bo karta w nim 1gb wszytskei oprocz tego dorabiałem :).

 P.S. nBox ma problemy z długościami kabli a np TF7700 nie?? Jest aż tak czuły/ ;)

co do zapisu (NAS) szczerze nie wiem.. nigdy się nad tym nie zastanawiałem bo na TF7700 nie miałem takich problemów

Zmiana kabla nic nie dala..:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux akurat kabel stp... jeden z lepszych odporny na zakłocenia o ekranowany ... po zmianie kabla jak sugerowałes 1,5m nic nie dało.. może światłowód? jeszcze jak będę miał czas podepne nas zaraz za nboxem i sprawdze.. choc to juz wbrew mojej logice.. ale zobaczymy czy siec ma wpływ w moim przypadku :)

Jeśli bedzie ok.. przyznam się do błędu ale jeśli nie.. to moja prośba i cale założenie tego postu ... Czy jeśli się okaże, ze sieć nie ma tu nic do tego to czy bedziesz w stanie poprawić zapisywanie na dyski zewnętrze czy nBox nie da po prostu rady na e2

Wiem wiem, że robisz kawał dorej roboty i pewnie jestem jednym z niewelu co chcą nagrywać na dyski sieciowe.. ale skoro już taka obbcja jest to nalezy ją wykorzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raz jeszcze napiszę -- u mnie działa nagrywanie i odtwarzanie po sieci i nawet bootowanie nBoxa :) Także trzeba dojść dokadnie co i jak.

Długość kabla jest bardzo ważna, ale można też trafić na taką konfigurację sprzętu, że będzie to pomijalne.

Nie chcę krakać - może się okazać, że np. sieciówka w NAS gorzej radzi sobie z pakietami o długości takiej jak daje nBox - i co wtedy? Też nBox będzie winny?

 

NAS z nBox łączy się po NFS czy CIFS?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux ja zwrocilem głownie na te słowa @kamelia \"Inny dekoder może mieć inne wnętrzności, może lepiej sobie radzić z korygowaniem błędów, chociażby (przykładowo) algorytm korekcji błędów lepiej zgrywa się ze switchem, do którego jest podłączony\" - pytane czy z nbox przy swoich słabych wnętrznościach można coś wykrzesać (w celu poprawy zapisu z) programowo?? 

P.S. @kamelia napisałem bezosobowo bo Cię nie znam więc jak napisałaś możesz być i nawet zakonnicą ;) Przepraszam jeśli uraziłem Twoją osobę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...