Skocz do zawartości

10A421 w SU


music
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

true 8-) zasys leci ...

 

 

a po gladkiej instalacji - udział wzieli... i KP przy ladowaniu graficznego interface'u ... w obu trybach x32 i x64 zadne zabiegi na ten moment nie poprawily sytuacji... chyba pozmieniali cos w update'cie SLSWUpdateX11 ... nie mam pomyslu na ten moment...

 

WYSYPA :lol:

post-261-13904294671467_thumb.jpg

post-261-13904294671682_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to aby sterownik do PS/2 nie daje popalić?

 

A tak swoją drogą to w pewnym sensie ci zazdroszczę ;-) boo ... moja Toshiba nadal jest pozbawiona kontaktu ze światem, czyli internetem, pod SL nie wspominając o braku pełnego wsparcia dla grafiki X3100 w trybie x64 . Jedyny postęp jaki ostatnio osiągnąłem to audio za pomocą voodoohda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym forum:

http://www.projectsnow.net/index.php?/index

znalazłem info w części poświęconej kompatybilnym sprzętom z SL x64, że karta X3100 "card has no support for the 64 bit kernel" co pewnie tłumaczy sprawe.

Druga rzecz jaką znalazłem nt KP po ostatniej aktualizacji:

http://netkas.org/?p=120

czyli zmieniono sposób kodowania kextów więc dsmos.kext nie działa za to w tym artykule podano sposób na ręczny decrypt.

 

Mimo iż lubię moją Toshibę to powoli zaczynam się rozglądać za innym notebookiem bardziej kompatybilnym sprzętowo z SL x64 w cenie poniżej ceny oryginalnego MacBooka Alu. Jak tak dalej pójdzie to na razie poprzestanę na Leo 10.5.7 na posiadanym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie instalowałem jeszcze nowej aktualizacji , ale ... widze że apple broni sie przed osx86 8-)

 

AKTUALIZACJA : dodany skrypt do automatycznej instalacji

plik auto-install.zip są to pliki od netkas 'ta

http://cid-8b65993ef55cf014.skydrive.live.com/browse.aspx/.Public/OSx86

 

/System/Library/CoreServices/backupd
/System/Library/CoreServices/Dock.app/Contents/MacOS/Dock
/System/Library/CoreServices/Finder.app/Contents/MacOS/Finder
/System/Library/CoreServices/loginwindow.app/Contents/MacOS/loginwindow
/System/Library/CoreServices/SystemUIServer.app/Contents/MacOS/SystemUIServer
/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Versions/A/Frameworks/Metadata.framework/Versions/A/Support/mds
/System/Library/Frameworks/ApplicationServices.framework/Frameworks/ATS.framework/Support/fontd

należny skopiować wg tego pliki i naprawić uprawnienia dla tych plików wg :

 

sudo -s
chown -R root:wheel sciezka-do-pliku
chmod -R 755 sciezka-do-pliku

 

No wlasnie nie tak rozowo tym razem ale jednak ok

Pozostaje poczekac na nowy decrypt czy inne ustrojstwo ...

tak robiłes jak ja napisałem wyzej ? , jeśli inaczej to napisz tu dla nas

 

z tego co wyczytałem wcześniejszy dsmos.kext juz nie będzie działał z nową aktualizacja A421

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metoda ta dziala manualnie. dodalem pliki po zbootowaniu zaraz po instalacji update'u do instalacji Retail 10.5.7 naprawa uprawnien itd.

jednak po bootowniu mam w logach :

 

Jul 26 04:11:50 dees-MacBook-Pro-17 kernel[0]: CODE SIGNING: cs_invalid_page(0x100000000): p=103[systemUIServer] clearing CS_VALID

Jul 26 04:11:50 dees-MacBook-Pro-17 kernel[0]: CODE SIGNING: cs_invalid_page(0x100000000): p=102[Dock] clearing CS_VALID

Jul 26 04:11:50 dees-MacBook-Pro-17 kernel[0]: CODE SIGNING: cs_invalid_page(0x100000000): p=104[Finder] clearing CS_VALID

Jul 26 04:11:52 dees-MacBook-Pro-17 kernel[0]: CODE SIGNING: cs_invalid_page(0x100000000): p=109[fontd] clearing CS_VALID

Jul 26 04:12:07 dees-MacBook-Pro-17 kernel[0]: CODE SIGNING: cs_invalid_page(0x100000000): p=137[backupd] clearing CS_VALID

 

 

nie wiem czy jakkolwiek wplywa to na prace systemu ale jak narazie dziala.. usuwalem tez AppleDecrypt (x64)... tymczasem nowe tapety + ikona QuickTime'a :lol: :

post-261-13904294674066_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tej aktualizacji to na moim pc , nie ma żadnych dodatkowych kextów itp :

 

procek Celeron Dual Core E1400 ; GF 9400GT (efi string) ; Audio: SWEEX SC004 USB 5.1 (out of the box) ; Lan: Realtek 8111D (out of the box)

 

wszystko to działa odrazu :)

 

jeżeli chcę uruchomić drugą kartę dźwiękową z płyty głównej , to dodaję kexta HDA

 

modyfikacje u mnie są najmniejsze z możliwych, bo muszę używać wymagany bootloader - chameleona 2 , dsdt , "boot" - pc_efi 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netkas udostępnił beta decrypter dla 10A421, więcej tu:

http://netkas.org/?p=121

Niestety nie jest to rozwiązanie finalne i działające jedynie w 10A421.

 

Widzę, że tez tak jak ja na bieżąco śledzisz blog netkas 'ta ( ja za pomocą RSS'a )

 

zapewne to rozwiązanie nie będzie skuteczne już dla wersji finalnej Snow'a

 

------

co ciekawe tłumaczenie nazwy kexta : Dont steal MacOSX.kext na polski to : "Nie kradnij MacOSX " 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczą chłopaki z firmy sadowniczej, jak to określił Fores Gump, walczą ;)

Zobaczymy jaką kolejną niespodziankę przygotuję w przy okazji kolejnych aktualizacji. Najwyraźniej te niespodzianki trzymają do chwili rzeczywistej premiery, żeby się nie okazało że w ten piękny dzień nowy system będą mieć i oni i my ;-)

Ja na razie pauzuje do chwili aż się okaże co ze sterami do grafiki i wifi dla mojego notebooka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się chętnie zabrał za Snow, tylko mam pytanie. Mam jeden dysk z Windows 7 i Leopardem, wiem że jest możliwość instalacji na mbr, tylko czy będę miał możliwość wyboru systemu przez Chameleon'a, tak żeby był snow i windows koło siebie i czy można pod snow spreparować boot132 i zainstalować z płyty czy trzeba robić to na zainstalowanym Leoapard'zie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się chętnie zabrał za Snow, tylko mam pytanie. Mam jeden dysk z Windows 7 i Leopardem, wiem że jest możliwość instalacji na mbr, tylko czy będę miał możliwość wyboru systemu przez Chameleon'a, tak żeby był snow i windows koło siebie i czy można pod snow spreparować boot132 i zainstalować z płyty czy trzeba robić to na zainstalowanym Leoapard'zie?
ja mam windowsa 7 i Snowa (z dsdt, pc-efi 10.1 , dsmos.kext ) na chamelonie 2

 

ja instalowałem Snowa z już zainstalowanego Leo, co do boot 132 (odpowiednio stworzony pod Snowa) - zapewne sie da , ale nie sprawdzałem

 

---------------

 

Dzisiaj w internecie wyczytałem że będzie tworzony projekt osx86 - iKaros na bazie finalnego Snowa (którego premiera we wrześniu), zapewne będzie to kolejna dystrybucja osx86

http://ihackintosh.blogspot.com/2009/08/uphuck-snow-leopard-releases-code-name.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @music za odpowiedź prawie będzie na jutro i biorę się za testy :)

 

EDIT:

 

Snow Leopard postawiony(10A380, niedługo update), po paru godzinach mordęgi, na razie bez wsparcia grafiki 1024x768 i na razie kombinuję bo nie mogę się doszukać czy jest wogóle jakaś szansa na GMA 950 pod Snow Leo. Szkoda że nie mogę odpalić Leopard'a, w bootlader'z idzie bez problemu Windows 7 i Snow Leopard, a zwykły 10.5 już nie chce KP:/ Ale jak to mówią nie od razu Rzym zbudowali:) Wszelkie uwagi mile widziane szczególnie odnośnie grafiki (chciałem wyedytować Efi String przez Osx86tools, ale program zgłasza błędy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest wogóle jakaś szansa na GMA 950 pod Snow Leo.

 

Dobrze przygotowane DSDT.aml rozwiązuje ten problem raz i na zawsze.

 

świeta prawda ... !!! http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=143340

 

wiecej juz sie chyba nie da - do wyboru, do koloru po patchowaniu DSDT:

- Full resolution changing using the most up-to-date stock kexts.

- Quartz Extreme and Core Image support.

- Rotation support.

- ZERO artifacts.

- Sleep/Wake-up fully working (S1/S3).

- System updates will no longer break graphics.

 

:lol: sam mialem kiedys taka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety metoda z DSDT nie chce zadziałać, z tego co wyczytałem nie działa na większości Laptopów, czyli dobra dla pieców.

 

Czy ktoś z forumowiczów ma może dongla wifi z Livebox'a działającego pod Snow? Mam problem z instalacją driverów, jakiś błąd wyskakuje. Czy to może być problem ze względu na 32 bitowe sterowniki?

 

Ewentualnie mam jeszcze starego D-link DWL-G122, może na to coś jest?

 

Intel PRO/100 dość popularna sieciówka też nie chce się odpalić, sterowniki nie podchodzą z Leopard'a :/

 

Spróbuje gdzieś ściągnąć combo najnowszego update'u, bo nawet nie mogę naprawić uprawnienia Narzędziem Dyskowym (zamiast ikon dysków w tym programie pokazuje mi foldery:/) ciekawe czy to ma związek z mbr.

 

EDIT:

 

Z tego co czytam teraz że 32 bity pomagają w niektórych sytuacjach, ale u mnie na -x32 na razie KP, dobra walczę dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.