Skocz do zawartości

SSDT ASUS X53SJ


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj bawiłem się trochę z SSDT, udało mi się pozmieniać wartości stanów procesora i "podkręcić" do 4,5Ghz, lecz HWMonitor nadal największą częstotliwość jaką pokazuje to 2.5Ghz..

Procesor według specyfikacji powinien maksymalnie kręcić się do 2.9GHZ.

 

Załączam screena jak to mniejwięcej wyglada..

 

W PerformanceStateArray pokazuje że jest 30stanów, a HWmonitor największy daje 26 o.O

 

Załączam również swoje pliki DSDT i SSDT.

 

Zmiany jakie wprowadzałem w DSDT:

 

  • Dodanie metody DTPG
    HPET, RTC fix
    LPC

 

Konfiguracja sprzętowa w stopce.

SSDT.dsl.zip

dsdt.dsl.zip

post-4190-13904297046598_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest 30 stanów nie znaczy, że wszystkie będą działać. Nie sugeruj się wskazaniem HWMonitor tylko benchmarkami. Czy wynik podskoczyl/zmalał po dodaniu SSDT ?

 

i3-2310M ma zablokowany mnożnik więc jak go chcesz podkręcić ?

 

PS: HWMonitor nie pokazuje ilości stanów tylko aktualny mnożnik !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W geekbench wynik trochę podskoczył, lecz nie oszałamiająco.

Ale za to, komfort pracy wzrósł, wszystko płynniej i szybciej chodzi (uruchamianie programów, okien).

 

Ja mam procesor I7-2630qm.

 

Na początku maksymalny mnożnik jaki u mnie był to x20, potem udało mi się poszerzyć do x26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wybacz z tym CPU !

 

I7-2630qm ma standardowo 2.0 GHz więc normalny mnożnik to 20, na turbo powinien skoczyć do 29.

 

Pierwsze co powinieneś zrobić to wydobyć oryginalne SSDT z lapka i wrzucić do /Extra. Zobacz czy wtedy skoczy stan turbo na prawidłowy.

 

PS: jaki masz wynik w Geekbench ? Przy standardowym zegarze bez modyfikacji SSDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo było 9403, po dodaniu SSDT 9716, po modyfikacjach 9777.

 

Przy wyciąganiu SSDT przez EVEREST jest kilka pozycji SSDT (6), tak jak tutaj na 2 screenie:

 

http://hamac.pl/topics27/czesc-1-wydoby ... vt1651.htm

 

rozumiem że muszę wszystkie wyciągnąć? o oznaczyć nazwami kolejno: SSDT.aml, SSDT-1.aml ... ?

Tak miałem do tej pory i też max było x26 2574Mhz ..

 

Na winzgrozie czasami potrafiło podskoczyć do 3,1ghz.

 

[ Dodano: 2012-06-14, 21:52 ]

W chameleon Wizard w sekcji CPU mam jedynie zaznaczone Generate P i C States.

Choć bez różnicy co tam ustawiłem (a próbowałem chyba wszystkie możliwe kombinacje w tej sekcji) i ciągle to samo było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że muszę wszystkie wyciągnąć? o oznaczyć nazwami kolejno: SSDT.aml, SSDT-1.aml ... ?

Dokładnie.

 

W chameleon Wizard w sekcji CPU mam jedynie zaznaczone Generate P i C States.

Jak używasz SSDT to musisz użyć DropSSDT i NIE generuj C i P states !

 

9700pkt jest dobrym wynikiem na tym CPU, jaki wynik był w Windowsie ?

 

Mogło Ci podskoczyć na 3.1GHz bo to zależy czy podskoczy Turbo na jednym czy wiecej rdzeniach. Im mniej rdzeni przyśpiesza tym wyższe taktowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Nie wiem jakim cudem poszedł koledze ten procek pod Win7 na 3.1 GHz, chyba że był jakoś podkręcany. Przy standardowym Turbo Boost, może maksymalnie na jednym rdzeniu pójść na 2.9 GHz.

 

2900 MHz (1 core)

2800 MHz (2 cores)

2600 MHz (3 or 4 cores)

 

U mnie też HWMonitor pokazuje maksymalnie, jak wkręca się na mnożnik x26 natomiast po załadowaniu MSRDumper jest widać jak chodzi po wszystkich mnożnikach, łącznie z x29 w zależności od obciążenia rdzeni. U mnie SSDT ładuje się z głównego katalogu i z zaznaczoną opcją DropSSDT. W Geekbench mam wynik koło 9500 punktów także 9700 jak na ten procek jest bardzo dobrym wynikiem. W stosunku do Windows mój wynik na Geekbench jest o około 1000 punktów większy na Mac OSX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynik w windowsie na 32bitach 7573 .

 

Odznaczyłem Generate C i P States, dałem Drop SSDT i dalej nie chce wbić na wyższy mnożnik (chociażby na wspomniany 29)

 

[ Dodano: 2012-06-15, 10:02 ]

z SSDT bawiłem się przy pomocy tego poradnika:

 

http://macmanx86.blogspot.com/2012/05/customizing-ssdt-power-management.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem te SSDT, lecz mnożnik nie wzrósł, nadal jest x26 2574Mhz.. do tego wynik w geekbench spadł o 200pkt.

 

Jak sprawdzić logi startu systemu? Zauważyłem w trybie verbose że brakuje SSDT-6.aml, ale to szybko śmigło mi przed oczyma..

 

U mnie jest SSDT.aml i SSDT-1.aml do SSDT-5.aml

 

Chyba że powinno być SSDT.aml i następny jako SSDT-2.aml ale patrząc na innych forach powinno być tak jak w 1 opcji

 

[ Dodano: 2012-06-15, 16:39 ]

Od czego jest XSDT ? SSDT wczytywane jest do XSDT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.