Skocz do zawartości

ATI MOBILITY RADEON 4650 HD - nie działająca grafika


macieja556
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, to już mój drugi post związany z laptopem Samsung R522 i instalacją Mac OS X 86 na nim... Jak zwykle problem jest z grafiką, a przynajmniej tak mi sie wydaje. Instaluje jedną z dystrybucji, tzn. iAtkos v7 Sam nie wiem czy lepiej instalować zmodyfikowane dystrybucje, czy retail... Posiadam oryginalną płytę Mac OS X Snow Leopard 10.6.3, ale najpierw chciałem zainstalować iAtkos'a. Niestety, po pomyślnej instalacji system uruchamia się, pokazuje nam logo i wirujące pod nim kółeczko, a chwile przed filmem (tym przy 1 uruchomieniu) ekran zalewają paski w różnych kolorach (głownie czerwone i pomarańczowe), mam tak już z 3 systemem... Niżej zamieszczam screena wykonanego na LiveCD linuxa ukazującego mój dysk, powiedzcie co z nim może być nie tak i powiedzcie, czemu podczas próby wrzucenia kextów wyskakuje mi taki błąd, że dysk jest 'read only) tylko do odczytu! (kexty są na DYSKU zewnętrznym 2TB podpiętym na USB)

 

Pozdrawiam i proszę o SZYBKĄ pomoc! (może to wina DSDT..?)

(tak... w tym temacie jestem ZIELONY)

 

 

Dyski:

 

3H6Xo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchom wpisujac w chameleonie -x GraphicsEnabler=No AtiConfig=Shirke, jak sie uruchomi musisz wgrac kexty od grafiki (masz 4650 jak w moim laptopie wiec mozesz je spróbować)

 

 

http://www.osx86.net/view/2068-10.7.2_acer_aspire_5940g_kexts.html

 

Kexty wgrywasz obowiązkowow do SLE.

 

Polecam testować na systemie Lion lub ewentualnie SL!! na Leopardzie wydaje mi sie że nie odpalisz tej grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 10.5 na pewno nie uruchomisz tej grafiki, więc nie ma to sensu.

iAtkos 10.5 z całą pewnością nie ma w Chameleonie obsługi ATI4xxx, szczególnie mobilnych, więc wyłączanie GraphicsEnablera (który jest i tak wyłączony ;) ) za wiele nie da. Flagi dot. ATI też nie zadziałają. To nie te czasy...

 

Flaga -x może pomóc, bo ona powoduje odpalenie bez ładowania sterowników graficznych. Czyli jest szansa na tryb VESA.

Natomiast dodawanie do -x innych flag dot. grafiki nie ma sensu - bo nie zmienią tego, co się i tak nie załaduje, niezależnie od wersji Chameleona czy OSX.

 

Bierz się conajmniej za 10.6 i jeśli pytasz, co lepiej, to lepiej Retail'a niż dystrybucję.

Jeśli bardzo boisz się retaila, to iAtkos (oczywiście min. 10.6) będzie chyba najlepszym wyborem. Niemniej instalacja oryginalnej wersji jest na forum opisana krok po kroku -> UniBootX. Tymbardziej warto, że masz już oryginalny nośnik.

 

Poszukaj też wątków dot. uruchamiania mobilnych Radeonów. Z grubsza po instalacji 10.6.3 musić zrobić aktualizację do 10.6.8 (Dopiero wtedy jest sens walczyć i ewentualnie kombinować z AtiConfig), albo zrobić sobie wtedy instalkę 10.7, w którym mobilne ATI sprawiają ponoć mniej kłopotów.

 

Tak czy inaczej będzie to temat na nowy wątek, w innym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.