Skocz do zawartości

iDeneb 10.5.7 - system nie wstaje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam problem z uruchomieniem iDeneb'a 10.5.7.

Posiadam sprzęt taki jak w podpisie.

 

Podczas instalacji systemu, z listy dostępnych opcji http://ipicture.ru/Gallery/Viewfull/21100615.html wybieram następujące:

Bootloader and DSDT: Chameleon v2

Kernel: 9.7.0 Vanilla

Drivers Chipset: ICHx Fixed

Drivers Video: HD4850 (bez Mouse Lag Fix for mouse 4850)

Drivers Audio: dźwięku nie instaluję, ponieważ nie działają sterowniki ALC889A do mojego Realtek'a

 

Po takiej instalacji restartuję komputer, pojawia się Chameleon, pojawia się szary ekran z jabłkiem ładujący system, po którym pojawia się niebieski ekran z kursorem (obok kursora widać czarne kreski), po jakimś czasie zamiast kursora kolorowe kółko, jakby coś wczytywał i tyle.

 

Już kilka razy instaluję system. Wcześniej udało mi się go uruchomić, ale po wgraniu sterowników do myszy i klawiatury bezprzewodowej Logitecha, pojawiły się krzaczki. Od tamtej pory próbowałem ponownie zainstalować system, bez skutku.

 

Korzystam z dwóch monitorów - jeden podpięty kablem D-Sub (Samsung SyncMaster 765MB kineskop), drugi DVI (Samsung SyncMaster 226BW LCD) - nie wiem czemu, ale działają na zmianę =\ czasem oba równolegle.

 

 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj do karty podłączyć na 1 wyjściu tylko monitor DVI a na 2 wyjściu daj tylko przejściówkę sama DVI>VGA.

Jeśli chodzi o logitech , to mam paczkę instalacyjną i śmiga mi dobrze. Tu masz link :

http://www.logitech.com/index.cfm/494/3129&cl=roeu,en

Dźwięk śmiga bez problemu :-D

tu masz kexty od fako dla dźwięku : http://hamac.pl/topics4/paczki-instalac ... -vt516.htm

Zauważyłem że masz starą wersję bios-u. Możesz próbować na niej, ale ja u siebie ma wersję F9.

 

Moja porada jest taka :

 

1. Zainstaluj jakieś distro [ goły system, aby tylko się uruchomił ]

2. Przygotuj sobie 2 wolny dysk SATA i sformatuj go z poziomu distro na partycję GPT.

3. Instalacja wersji Retail wg poradnika 314TeR.

 

Jeśli bedziesz miał taki plan, chętnie Ci pomoge postawić Retail-a [ musisz mieć płytkę Mac OSX :-D ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utknąłem na punkcie 1

instaluję iDeneba 10.5.7 wybierając tylko:

Vanilla 9.7.0,

Chameleona v2

i stery do HD4850 (tylko te trzy, nic więcej).

System się nie odpala, zawiesza się przy ładowaniu, na szarym tle, kiedy to po wczytywaniu, pojawia się na jabłku znak zakazu =\

 

Wydaje mi się, że czegoś tu brakuje, ale nie wiem czego.

 

PS Bios zaktualizowałem do F9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, że to może być kwestia BIOSu. Marcias, super, byłbym wdzięczny.

 

Zmieniłem dwa ustawienia w BIOSie tak by było AHCI.

Udało mi się uruchomić system wpisując "-x"

Jak zdążę to jutro z Kirk'a odbiorę drugi dysk i zabiorę się za wgrywanie retaila wg instrukcji 314TeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, ale czasu nie mam bo remont robie [ i nawet aparatu teraz nie mam aby screeny z biosu zapodać ]

Jeśli chodzi o retail-a to zrób tak : [ pomijając tutoriala 314TeR ]

Dotyczy wersji Retail 10.5.6

 

1. Zainstaluj Install Dvd Mac Os X

2. Potem zainstaluj chameleona 2 i w czasie instalacji wykonaj : 
   a. wybierz miejsce docelowe [czyli dysk na którym zainstalowałeś retail] 
   b. wybierz : dostosuj i zdejmij zaznaczenie z : Extras [ ma go nie być ] 
   c. instalacja

3. Zainstaluj sobie paczkę instalacyjną dla Radeon 4850 [ jest na tym forum ] 

4. Następnie rozpakuj i skopiuj sobie folder [ w załączniku poniżej ] o nazwie Extensions1 do folderu:  Extra

5. Potem otwórz program MKexTool i przeciągnij do niego kexty z folderu Extensions1, i wybierz miejsce jako folder : Extra i daj na build. 

  Jeśli dobrze zrobiłeś powinieneś mieć w katalogu : /Extra, plik : Extensions.mkext
  Jak jest tam przypadkiem folder Extensions, to musisz go usunąć.  

 

Robisz restart i cieszysz się Mac Os X ;-) Aktualizacje śmialo sobie możesz sobie robić ze strony apple.

 

Daj znac jak poszło [ jakby coś wal na GG, jak będę to podpowiem ]

Extensions1.zip

MKextTool_1.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak przygotowałeś dysk dla mac os x [ ja zalecałem całkiem osobny dysk SATA dla retail. ] W biosie zobacz czy masz włączone USB support dla myszki i klawiatury [ mam nadzieje ze masz to na USB, bo jeśli nie to lepiej się zaopatrzyć w to ] Jak masz zestaw Logitecha to podawałem linka na drivery dla Logitech. Co do biosu, zrobię te fotki dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem na drugim dysku, który sformatowałem na GUID z jedną partycją.

W BIOSie włączyłem USB Mouse Support, zainstalowałem sterowniki Logitecha, ale nie pomogło. Mysz i klawiatura bezprzewodowe, stacja na USB.

W iDenebie 10.5.7 nie było tego problemu, w obecnym systemie 10.5.6 jest. Może to kwestia wgrania jakieś łatki? Podczas instalacji iDeneba wgrywając sterowniki do grafiki było coś takiego jak "mouse lag fix for mouse HD4850" może jakbym to jakoś wydobył i wgrał to by pomogło?

W trybie bezpiecznym "-x" obok kursora mam jeszcze takie czarne kreski, ale tak samo miałem w iDenebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli to jest ta paczka to nic nie robisz tylko instalujesz w całości jak leci. Pisałeś chyba ze masz inna kartę niż ja, jaki to model ? Ja mam Ati Radeon Saphire 512MB. Jeśli możesz daj screena z folderu Extra i Extensions1

 

Tu też masz troszku pomocnych treści : http://hamac.pl/topics4/folder-extensio ... -vt454.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.