Skocz do zawartości

Update z Lion 10.7.4 na ML ?


porter_sc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie widzę że już jest dostępna nowa wersja systemu ;-) i zastanawiam się jak zrobić update mógłby ktoś napisać jakaś instrukcje co i jak ;-) Z tego co przejrzałem to chyba nie da się zrobić typowego update tylko trzeba instalować all od początku z pena ?

 

http://www.apple.com/osx/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić update, wystarczy porządnie zrobione BootCD wraz z smbios'em jakiego używamy, oraz przerobiony obraz ML do instalacji na hack'u. Obraz przerabia się tak samo jak Lion'a. Instaluje się tak samo jak od zera z tym wyjątkiem, że zamiast kasować dane, po prostu wskazujemy partycję z obecnym Lion'em do aktualizacji i tyle...

 

Oczywiście pamiętamy aby wpierw WYKONAĆ KOPIĘ BEZPIECZEŃSTWA z ważnymi danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić upgrade. Ale oczywiście z pena.

 

1. Ściągasz ML z Appstore.

2. Montujesz obraz InstallESD.dmg znajdujący się wewnątrz appki z ML.

3. Odpalasz narzędzie xMove od tonego i wskazujesz sformatowanego w HFS+ pena.

4. Czekasz aż xMove zakończy.

5. Pena zostawiasz w porcie usb i robisz restart.

6. W chameleonie wybierasz Pena którego właśnie przygotowałeś.

7. Jak odpali się instalator wskazujesz dysk na którym masz Liona i jedziesz z instalacją.

8. System się zaktualizuje do ML a twoje ustawienia i aplikacje pozostaną na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło :-)) skopiowalem na żywca z partycji systemowej smbios z Extra, przecucilem na pena i oddalił sie instalator :-) rozumiem że mam wybrać dysk instalacji jako obecny Lion i mi go pięknie zaktualizuje do ML czyli nic co mam obecnie w Lionie mi nie wyleci itd ?

 

Tak wskazujesz dysk z Lionem. Nic nie wyleci. Ale kopię warto mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :-) za 34 min dam znać czy all przebieglo pomyślnie :D

 

Panowie po instalacji system powinien normalnie wstać ? bo mi nie wstaje dopiero z pena poszło ;-/

 

[ Dodano: 2012-07-26, 01:04 ]

ok zrobiłem all i sprawa wygląda tak że wszystko co ma działać to działa ale nie działa muzyczna :-/// ALC 892 jak to odpalić na ML :-/ próbowałem przez MultiBeast zaznaczając AppleHDARollback lecz wywala że instalacja nie powiodła się i coś poszło nie tak :-/ innej metody niestety nie znam a bez dźwięku raczej ciężko :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.