Skocz do zawartości

HP 4530s touchpad dziwnie się zachowuje


Andy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie wytrzymuję, przez długi czas na SL działało wszystko dobrze, na Lionie także, gdy zainstalowałem ML na początku także było ok (mówię o touchpadzie, bo nawet PM nie zdążyłem odpalić).

 

Myszka na USB - wszystko ok. Touchpad - wystarczy przesunąć kursorem, bądź kliknąć - wszystko idzie się... przestaje działać PPM (nawet na myszce usb), cały laptop spowalnia, dziwnie się grafika renderuje (może to zabrzmi dziwnie, ale przykładowo po najechaniu na menu nie zmienia swojego koloru, a dock nie powiększa się). W drugim przypadku każde dotknięcie touchpada powoduje ciągłe symulowanie prawego przycisku myszy (hmm, dla odmiany - tam w ogóle, tutaj tylko). W obu przypadkach nie da się z laptopa korzystać.

 

Najdziwniejsze jest to, że występuje to na wszystkim wersjach OS X (SL (odpaliłem instalator), Lion, ML), ale touchpad działa dobrze i w biosie, i na Linuxie. Próbowałem już różnych wersji ApplePS2Controller.kext + AppleACPIPS2Nub.kext, także VoodooPS/2 (z usunięciem tamtych). To samo :/

 

W sumie mógłbym się obejść bez touchpada i używać tylko myszki usb, ale jednak potrzebuję klawiaturę z laptopa. Nie wiem czy można jakoś całkowicie zablokować touchpad, aby jednak klawiatura działała... No chyba, że ktoś spotkał się z takim beznadziejnym przypadkiem.

 

Tak to mniej więcej wygląda:

http://www.youtube.com/watch?v=idAFVei-h5M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można jakoś całkowicie zablokować touchpad, aby jednak klawiatura działała...

Można - są oddzielne kexty do klawiatury -> zajrzyj do środka kexta VoodooPS2 i wywal to co Ci nie jest potrzebne - czyli zostaw tylko klawiaturę.

Po przebudowaniu mkexta i restarcie, touchpad powinien być już "martwy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co będę korzystał bez touchpada (bez problemu można wyrzucić kext odpowiedzialny za obsługę myszy w VoodoPS2 jak i ApplePS2Controler tak jak napisał rzooff).

 

Najdziwniejsze jest to, że działało wcześniej wszędzie, a teraz nie działa nigdzie - zarówno postawiony od jakiegoś czasu Lion jak i odpalony dzisiaj instalator Snow Leoparda z iBoota, z którego dawniej instalowałem OS X i nie było problemów.

 

 

Edit:

Minęło kilka dni i spróbowałem ponownie odpalić touchpad (nic nie było zmieniane, tylko ten kext) i działa... Tak jak nagle przestał działać, nagle zaczął...

 

Edit2:

Już wiem, wziąłem go na wakacje nad morze i to pewnie inny klimat tak na niego podziałał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.