Skocz do zawartości

Implementacji wyglądu Pleyera z Graterlia OS.


myszka20

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby mi pomóc w implementacji wyglądu Playera z nagrań (jeśli by się dało to również "MovieSelection"). Obecnie używam skina Elgato-HD_BIG na openpli 8.3 tuner BLSA. Wiem, że forum raczej nie wspiera openpli, ale dzięki koledze @tux dowiedziałem się że właśnie w Graterlia OS skórce "infinityHD-nbox" znajdę to co potrzeba. Przyznam, że bardzo ładnie to wygląda, ale wolałbym zostać przy skinie Elgato-HD_BIG. Bardzo proszę o pomoc.

 

MoviePlayer_BP.thumb.jpg.05b85f21de24ac1a6af1da13bc7019c7.jpg

MovieSelection_BP.thumb.jpg.fc527bdfd14f3a3715f8fc3f726fc594.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to chciałem wykorzystać "dorobek" infinityHD-nbox i zaimplementować go skórce Elgato-HD_BIG. Dokładnie chodzi mi o wyświetlanie picon w nagraniach lub ostatecznie tylko w Playerze. Niestety wiąże się to z edycją skin.xml i dodaniem odpowiednich plików ze skórki infinityHD-nbox. Moja wiedza jest bardzo skromna, więc zacznę od tego czy w ogóle jest to wykonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele nie pomogę, bo sam znam tylko podstawy, ale może wystarczy...

 

Ogólnie szukasz w pliku skin.xml sekcji screen. Ta od listy wyboru nagrań nazywa się "MovieSelection" a ta od odtwarzacza "MoviePlayer". Fragment pomiędzy:

 

<screen name="..." ...>
</screen>

 

kopiujesz do swojej skórki. Wcześniej znajdź taki sam w docelowej skórce i usuń, bo nie wiem jak się zachowuje skórka, która ma dwa screeny o jednakowej nazwie. Na czas testów możesz też po prostu zmienić nazwę usuwanego screena dodając np. "1" na końcu. Jak będziesz miał szczęście to zadziała bez GSów ;) Jeżeli definicji danego screena nie ma w skórce, to albo używana jest skórka domyślna albo wtyczka ma zdefiniowany domyślny wygląd.

 

Kopiowany fragment musisz przeanalizować. Mogą tam być statyczne odnośniki do plików, wtedy musisz je przekopiować z katalogu skórki, z której kopiujesz wygląda screena. Mogę też być odnośniki do rendererów i konwerterów. Te najlepiej jak wyodrębnisz i przekopiujesz z katalogu /usr/lib/enigma2/python/ razem ze swoją skórką. Druga opcja, to instalujesz dodatkowo skórkę, które zawiera potrzebne Ci konwetery i Twoja skórka z nich skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DVHK wrzuciłem poprawkę skórki Elgato-HD_BIG z piconem w movieplayerze.Nie wiem czy mogę podać linka do obcego uploadu, ale kolega właśnie na tamtym forum pytał o picony w movieplayerze.

 

Pobrać i rozpakować, plik skin.xml wrzucić do usr/share/enigma2/Elgato-HD_BIG a converter inHDMovieReference.py który pochodzi ze skina InfinityHD @herpoi wrzucićć do /usr/lib/enigma2/python/Components/Converter.Restart enigmy i przy odtwarzaniu nagrań na belce będzie widoczny picon.

 

W drugim linku jest dodana picona w liście nagrań + kilka drobnych zmian.

 

EDIT tux:

Pliki załączamy na forum :)  → REGULAMIN

Elgato_HD_BIG.zip

Elgato_HD_BIG_new.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie bardzo dziękuje za pomoc. Właśnie testuje i wygląda, że wszystko działa. Może tylko mała dolegliwość jeśli na liście nagrań najeżdżam na pozycje o długim tytule to po prawej stronie gdzie jest picona i obok tytuł to on zostaje przycięty do połowy przez opis nagranej audycji. Jeszcze raz bardzo dziękuj ;D

DSC_0063.thumb.jpg.ba4211c9b5a78a861099704ce971a89d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zrobię większy tytuł nagrania nad opisem.Sekunda :)

 

Te nazwy masz poucinane dlatego że masz w ustawieniach "Styl listy:kompaktowy z opisem". Ustaw "pojedyncza linia" i będzie ok.

 

U nie to wygląda tak jak na załączonym obrazku poniżej.

 

OK.Poprawione.

 

Może bym jeszcze zmniejszył czcionkę w opisie bo strasznie go mało jest?

1_0_1_C21_1E78_71_820000_0_0_0.jpg.afa6367408f6ac1eb9443ee58a8efb9d.jpg

Elgato_HD_BIG_new1.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...