Skocz do zawartości

Snow Leopard Retail wersja 10A432


music
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 311
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziala z chameleonem ale po podmianie pliku boot w / partycji z ktorej uruchamiasz system.

 

Tutaj tkwił mój problem. :oops:

Do tej pory myślałem, że plik boot należy podmienić na partycji z Snow, gdy tymczasem należy go podmienić na partycji rozruchowej czyli w moim przypadku Retail.

 

Snow startuje, ale tylko z parametrm -x, zatem kolejne pytanko czy ktoś uruchomił Snow na karcie HD4850?

ATY_Init.kext z Leo nie działa.

Netkas napisał coś o dodaniu dev-id do ATI4800Controller.kext, dodałem ten wpis do Info.plist, nie wiem jednak czy poprawnie ponieważ nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Retail ????? podmiana ?? No to już całkiem zgłupiałem. Ja tez cały czas podmieniam na partycji Snow.

Tak... dokładnie... jak masz dwa systemy na jednym HDD to podmieniasz boot na partycji aktywnej, bo one jest uruchamiany przy starcie systemu...

 

Chameleon odpala się po takiej ścieżce:

1. BIOS -> boot0 (MBR dysku)

2. boot1f - bootrecord aktywnej partycji

3. uruchomienie właściwego bootmanagera z pliku boot będącego na aktywnej partycji.

 

Jak testy robisz na osobnym dysku, to wtedy ma się partycję EFI i właściwą z systemem, więc jest proste, ale jak ma się więcej niż jeden to należy użyć takiego chameleon'a i boot który wesprze obecne systemy, jak i snow... no i chameleon na dysku może być tylko jeden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to urwanie głowy :roll: Ja mam instalke Snow na osobnym dysku.

A jak odpalasz snow... czy z chameleona z pierwszego dysku, czy wybór w BIOS'ie dysku ze snow i dopiero start chameleon'a...

 

Polecam na zabawę zainstalować chameleon RC1 na tym dedykowanym dysku, podmienić na partycji ze snow plik boot i potem przy starcie kompa w BIOS'ie przez F8 F9 F12 wybrać dysk ze snow, a dalej już klasycznie.

 

PS te wszystkie jazdy z bootmanagerami, aktywnymi partycjami itd... wynikają wyłącznie z upośledzonej funkcjonalności BIOS'u. EFI zostało zaprojektowane tak aby właśnie nie było już więcej takich problemów... ale powiedzcie to programistom z M$...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba załadował sie chameleon ze snow co nie ?

To Ty powinieneś wiedzieć z którego dysku wystartował komputer ;-)

 

No błąd chyba zrobiłem, że nie odłączyłem dysku SATA z retail-em.

To nie ma znaczenia... wystarczy że w BIOS'ie ustawisz właściwy HDD jako pierwszy w rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS te wszystkie jazdy z bootmanagerami, aktywnymi partycjami itd... wynikają wyłącznie z upośledzonej funkcjonalności BIOS'u. EFI zostało zaprojektowane tak aby właśnie nie było już więcej takich problemów... ale powiedzcie to programistom z M$...

 

dyskusje na ten temat przeniosłem do watku : BIOS vs EFI

 

http://hamac.pl/topics14/bios-vs-efi-vt745.htm#7708

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netkas wydal wersje emulatora SMC kompatybilna ze Snow. zainstalowalem i usunełem DSMOS'a i system startuje w x64 bez niego. jest to alternatywa dla DSMOS'a i moze rozwiazac problemy z Power Management innym ktorzy je mają :) polecam.... u mnie dziala jak malina...wiecej tu http://hamac.pl/topics17/fakesmc-opensource-smc-emulator-vt746.htm#7716

post-261-13904294678786_thumb.jpg

post-261-13904294679116_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całej niedzieli zabaw z nowym systemikiem odpuszczam sobie i czekam cierpliwie na dalszy rozwój wypadków.

 

Jedyne co udało mi się uruchomić to sieć w 64 bitach na Realteku RTL8139 oraz zlikwidować pomarańczwe ikony dysków. ;-)

 

Poza tym grafika nie działa, foni brak, napędów brak, restart, sleep, wyłączanie nie działa, co więcej system na moim sprzęcie jest wyjątkowo niestabilny.

Jakikolwiek program włączę po kilku chwilach KP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie redaktorze, widzę że ostro się Pan zabrał ostatnio za redagowanie :mrgreen: Redakcja na szóstkę, tak trzymać :-D
planuję od dłuższego czasu, że zabiorę się za tutoriala - instalacja Snow na PC z retail , trochę cienko u mnie z czasem ostatnio (napisanie jego tez wymaga trochę czasu) , ale myślę że wraz z premierą Snowa i mój tutorial także się pojawi wówczas ;-)

 

Co do redagowania, to potrzebni są chętni do rozwijania forum , aby mi pomagać, a wówczas każdy użytkownik Naszego forum na tym skorzysta również 8-)

 

Po prostu , jeśli coś znajdę w sieci ciekawego o osx86 to wrzucam takie info na Nasze forum - 1,2 minutki mi to zajmuje. Chciałbym tylko, aby również inni użytkownicy naszego forum brali ze mnie przykład w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Music, skorzystałem z tego nowego tutka ze strony ihackintosh. W końcu sie udało uruchomić Snow A432, ale krótko trwała ma radość. Po starcie systemu w trybie x32 miałem po kliku minutach KP [ wyskakiwał ekran z napisem w kilku językach ze nalezych wyłączyć kompa itd. ] U mnie tylko startował z bootloaderem PC_EFI 1.0.12, chameleon 2 od razu wywalał panic kernel.

Kexty miałem tylko te co są podane na tym tutku, probowałem raz z extensions.mkext a 2 raz ładowałem je do S/L/E i dalej to samo KP. Czy winą było appledecrypt ? Zamiast tego zmienić na dsmos ? Byłem wściekły bo nawet zrobiłem fixa do restartu biosa i tez nie pomogło, i za każdym razem musiałem bios ustawiać. Po raz kolejny miałem wiarę z tym Snow, ale niestety kapa.

 

PS. Podczas tych kombinacji podczas instalacji jest opcja gdzie trzeba wpisywać w com.appleboot.plist nr identyfikacyjny dysku na którym jest snow. Tego nie uczyniłem, czy to jest wymagane ? I po co wogóle to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Music, skorzystałem z tego nowego tutka ze strony ihackintosh. W końcu sie udało uruchomić Snow A432, ale krótko trwała ma radość. Po starcie systemu w trybie x32 miałem po kliku minutach KP [ wyskakiwał ekran z napisem w kilku językach ze nalezych wyłączyć kompa itd. ] U mnie tylko startował z bootloaderem PC_EFI 1.0.12, chameleon 2 od razu wywalał panic kernel.

Kexty miałem tylko te co są podane na tym tutku, probowałem raz z extensions.mkext a 2 raz ładowałem je do S/L/E i dalej to samo KP. Czy winą było appledecrypt ? Zamiast tego zmienić na dsmos ? Byłem wściekły bo nawet zrobiłem fixa do restartu biosa i tez nie pomogło, i za każdym razem musiałem bios ustawiać. Po raz kolejny miałem wiarę z tym Snow, ale niestety kapa.

 

PS. Podczas tych kombinacji podczas instalacji jest opcja gdzie trzeba wpisywać w com.appleboot.plist nr identyfikacyjny dysku na którym jest snow. Tego nie uczyniłem, czy to jest wymagane ? I po co wogóle to jest ?

 

Napisz dokładnie jakich plików używałeś i co robiłeś ? Bedzie wówczas łatwiej dojść, co jest nie tak. Bo np. nie jest wskazane używać chameleona 2 RC2 tylko RC1 , bo z tym pierwszym podobno nie chce działać.

 

UUID nie jest obowiązkowy, ja go pominąłem i Snow mi śmiga , to jest tylko taki fix.

 

Snow Leopard CMOS (BIOS) reset Fix.

http://hamac.pl/topics15/snow-leopard-c ... -vt573.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.