Skocz do zawartości

Składania czas zacząć


Marucins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak będzie wyglądał nowy PC. Podzespoły wymienione poniżej.

 

 

*grafika

*oglądanie seriali, filmów

*może w coś pogram (ale pewnie jak będzie na czym to znajdzie sie i cas jak i w co)

*normalne codziennie pstrykanie tu i tam

 

/jako stronę informacyjna wykorzystam komputronik (maja tam dosyć dobrze zaopatrzony sklep)

 

 

Płyta - Wybrana (kupione w ram.net.pl)

* Asus Rampage II Extreme Intel X58 -> WWW

- gniazdo procesora Socket 1366

- chipset Intel X58

- mostek południowy Intel ICH-10R

- zintegrowana karta sieciowa tak / Dual Gigabit LAN (cholera musze kupić jeszcze Wi-Fi)

- zintegrowana karta dźwiękowa tak / SupremeFX X-Fi Audio Card

 

Procek - Wybrany (kupione na Allegro)

* Intel Core i7 920 2,66 GHz BOX -> WWW

- typ gniazda Socket 1366

- rozszerzenia instrukcji SSE4,SSE3,SSE2,SSE,MMX,EM64T

 

Radiator / Wentylator - Wybrany (kupiony w komputronik.pl)

* Noctura NH-U12P SE 1366

 

Grafa - Wybrana (kupione w esc.pl)

* GeForce with CUDA GTX 285 Zotac 1GB 2x DVI (PCI-E) AMP! Edition -> WWW KURWA NIE MIELI EVGA

- model chipsetu GeForce GTX 285

- taktowanie rdzenia 702.00 MHz / taktowanie pamięci 2592 MHz

- szyna danych pamięci 512 bit

 

Ram - Wybrany (kupione w esc.pl)

* Kingston 6144 1600MHz HyperX CL8 (3x2048)

 

Dysk - Wybrany (kupione w ram.net.pl)

* Seagate 1 TB Barracuda 7200.12 (32MB, Serial ATA II) -> WWW

 

Zasilanie - Wybrane (kupione w esc.pl)

* Chieftec 750W [CFT-750-14C] -> WWW AAAaaaaa nie mieli Corsair 620HX

- Typical Efficiency 84.36%

- +12V4 18.00 A

 

Monitor - Wybrany (kupione w ram.net.pl)

* HP W2448HC

- ms 5

- 1920 x 1200

- TN / 400 / 1000:1 / 0,27 (realne) 387 / 3087:1

- 160/160 stopni (realne) 167/165 stopni

 

Wi-Fi - Wybrane (kupione na Allegro)

* Linksys Wireless-N PCI Adapter - WMP300N -> WWW

- Wireless chipset Atheros AR5416

- 802.11n

- RangeBooster

 

Buda - Wybrana (kupione na Allegro)

* Thermaltake Kandalf VA9003BWS -> WWW

- Materiał 1.0mm stal SECC, przedni panel z aluminium

- Chłodzenie: z przodu 120 x 120 x 25 mm, 1300rpm, 17dBA / z tyłu 120 x 120 x25 mm blue LED fan, 1300rpm, 17dBA oraz 90 x 90 x 25mm, 1800rpm, 19dBA / na górze 90 x 90 x 25 mm, 1800rpm, 19dBA / z boku 250 x 250 x 30 mm fan, 600rpm, 15dBA

- Wymiary: 530 x 220 x 560 mm

 

 

 

Cena zestawu 6750 PLN :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marucins, to wszystko Ciebie interesuje pod system Mac OS X ?? :-D

 

Jeśłi chodzi o monitor to polecam iiyama. Całą resztę ja osobiście składałbym na procku Quaud 9650 3.0GHz z cache 12MB, no ale skoro aż tyle naprzód chcesz być :-D

Wg mnie, do tego co potrzebujesz [ jak pisałeś na wstępie ] to wybierasz konfigurację sporo aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można lepszą. Jest jeszcze dużo podzespołów szybszych itd.

 

Widzisz np płyta. Podobno jest wspierana ale czy np będzie śmigać wszystko jak ta lala, czy zmienić producenta?

 

Co do pamięci nie wiem, mam zamiar podkręcić procka. Gdyż ten model fajnie można podkręcić a już na lepszym chłodzeniu powietrzem nawet bardzo fajnie.

 

Monitorek tej firmy widziałem. Jeśli spisuje się dobrze pewnie go wezmę.

 

 

ps. dalej buszuje po zagranicznych stronach aby poznać czy będą zgrzyty i jakie konkretne modele działają dobrze. Bo za przeproszeniem GRAFA TO JUŻ MUSI CHODZIĆ JAK TA LALA (tutaj wielki ukłon w stronę 314TeR za dotychczasowa pomoc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz np płyta. Podobno jest wspierana ale czy np będzie śmigać wszystko jak ta lala, czy zmienić producenta?

 

Z tym nigdy nie będzie wiadomo :-/

Dla kogoś może być "idealnie kompatybilna", a potem doczytujesz się że komuś nie przeszkadza brak sleep, restartu, czy niedziałające audio bo i tak kupił sobie kartę na USB...

Osobiście bardzo lubię i w miarę nie zawodziłem się na płytach ASUS'a... P5W była niemal idealna do czasu 10.5.6 :evil: które wywaliło do góry nogami obsługę USB, przerwań i FireWire... ale do rzeczy... czytaj szukaj rozwiązań, notuj... Na pewno krwi może ci napsuć:

- ADI® AD2000B 8 -Channel High Definition Audio CODEC 

Zobacz czy i jak est wspierany...

Nie znalazłem też informacji na jakich chipach jest LAN oparty... sprawdź układy i ich kompatybilność.

podobnie też powinieneś sprawdzić układy FireWire

Reszta jest niezła, JMicron dla eSATA i PATA, ICH-10R itp itd... pozostałe aspekty wedle upodobań...

 

I UWAGA - ta płyta jest:

* One inch greater than standard ATX form factor

NIE wejdzie do standardowych obudów, potrzebuje więcej miejsca pomiędzy czołem obudowy a klasycznym końcem formatu ATX... ona jest w takim mniejszym "EATX"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Zawsze ceniłem Asusa i tym razem wybrałem...

Ja też cenię, ale teraz kupiłbym Gigabyte. W temacie OSX jest z nimi statystycznie mniej kłopotów.

 

* Asus Rampage II Extreme Intel X58

Pod windows na pewno fajna... Sprawa do obadania, ale pod OSX możesz mieć kłopoty z uruchomieniem dźwięku. Sprawdź też jaki jest chip od LAN'u - też może być problematyczny...

Np. na Gigabyte ex58-ud4p wiem, że wszystko działa i postawienie MacOS nie wymaga żadnych dodatkowych kombinacji.

 

 

* Nvidia GTX 285 i teraz 1GB czy 2GB i jaki producent (przyszłosciowo z nowymi motywami ze Snow Leo OpenCL)

* Podobno 285 jest wspierana w 10.5.7 więc nie poinno być problemu

Procesory i7 też są wspierane (przez oryginalny kernel) dopiero od 10.5.7, więc z niczym starszym pewnie nie będziesz walczyć ;)

Powinna działać.

 

*Najchętniej chciałbym sklepac RAID 5

Może to być problematyczne. Chyba, że za pomocą dodatkowej karty (drogiej), która będzie akurat działać pod MacOS...

Raid 0 się da.

 

Wi-Fi

* A cholera wie. Musi działać.

Na pewno działają karty na Broadcomach BCM4318 (Asus WL-138G v2) i to bez dodatkowych kextów. Ale wydajność nie jest najwyższych lotów. Poszukałbym informacji, która z nowych kart w standardzie N radzi sobie dobrze pod OSX i jest rozpoznawana jako AirPort.

 

Reszta raczej bezproblemowa.

 

Do do monitora, to poleciłbym Ci HP W2448HC. Ma naprawde, sensowne możliwości kalibraci i jak na matrycę TN, bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Minusem jest tzw. glare, ale niektórzy to lubią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I UWAGA - ta płyta jest:

* One inch greater than standard ATX form factor

NIE wejdzie do standardowych obudów, potrzebuje więcej miejsca pomiędzy czołem obudowy a klasycznym końcem formatu ATX... ona jest w takim mniejszym "EATX"

 

Aha...

 

Duże opakowanie skrywa wielką płytę główną w serwerowym formacie EATX (ang. extended ATX). Ma ona rozmiary 305×269 mm (typowa płyta ATX to 305×244 mm). Co wymusiło poszerzenie płyty o ponad 2 cm? Specjalne wyposażenie wspomagające entuzjastów przetaktowywania komputera. Na wygospodarowanym miejscu znalazły się przyciski do obsługi systemu TweakIt, służącego do zmiany parametrów działania płyty. Obok przycisków są złącza do podpięcia kabelków do pomiaru napięć miernikiem. Możemy monitorować w ten sposób napięcia zasilające wszystkie kluczowe podzespoły komputera (osiem napięć!). Cały system TweakIt działa sprzętowo, nie wymaga zatem instalacji żadnych programów czy sterowników. Wszystko to po to, żeby nie pożerał żadnych zasobów komputera. LCD Poster umożliwia komfortowe kontrolowanie technologii TweakIt.

 

Będę miał to na uwadze biorąc obudowę.

 

 

Odnośnie LAN'a Musze korzystać z Wi-Fi nie ma opcji ciągnięcia kabli. Ale jeśli ma działać to tez fajnie zawsze można podpiąć notka.

A więc PRIORYTET to Wi-Fi

 

 

Odtwarzanie dźwięku ASUS powierzył karcie dźwiękowej SupremeFX X-Fi z technologią firmy Creative Labs X-Fi na pokładzie. Jak przystało na topową płytę główną, ASUS Rampage II Extreme ma dwa gigabitowe kontrolery sieciowe. Sterowane są przez układ Marvell 88E8056. Dzięki układowi JMicron JMB363 do płyty możemy podłączyć dwa urządzenia ATA i jedno eSATA. Układ VIA VT8309P jest odpowiedzialny za komunikację portów FireWire, możemy do nich podłączyć dwa urządzenia.

 

 

Marvell 88E8056 - Działa

* 10.5.2 Widzę iż tutaj zaczyna działać

* 10.5.7 A na tym śmiga jak ta lala :)

VIA VT8309P - szukam info...

SupremeFX X-Fi - szukam info...

* HD Audio slot that features the ADI SoundMAX 2000a chipset with support for Creative X-Fi 4.0

* Specyfikacja ze strony Asus podaje że jest to ADI AD2000B

* Podobno łepek uruchomił dźwięk tylko na innej płycie ale ta sama karta - http://www.youtube.com/watch?v=3H8QBgYUK4Y -> WWW oraz WWW insanelymac

* Przy okazji jakiś taki DRIVER PACK 2009 FOR MAC OS X Released -> http://www.osx86news.com/main/?p=11

 

 

 

ps. Cały czas dłubię i czytam i czytam... Nie poddam się tak łatwo. To musi działać. Już wystarczająco z DELL'em miałem problemów (a to procek, a to grafa a to dziwne piski na dysku przy korzystaniu z dysków zewnętrznych jak i brak obudzenia ekranu przy trybie oszczędzani energii czy coś koło 600 poprawek DSDT) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvell 88E8056 - Działa

Niestety wymaga co najnmiej Legacy Kext (coś takiego jak w przypadku ICH). Standardowo były montowane w maczkach 88E8053 - i one działają OTB, ale i tę kartę da spokojnie uruchomić.

 

ADI AD2000B
Do uruchomienia, ale śliski temat... do tego nie wiem co to za hybryda X-FI i ADI2000B... The KiNG swego czasu zrobił dobry legacy kext właśnie do 2000B i jeszcze jednej... te kexty pewnie są do odnalezienia w sieci. Inne rozwiązanie to VoodooHDA, albo fix DSDT - ostatnio pojawiła się nowa metoda podnoszenia różnych kart muzycznych poprzez modyfikacje DSDT i wstrzykiwanie PIN Configu, ale nie znam jej i nie wiem czy wszystkie karty da radę, czy tylko Realtek'i 885/889.

 

No na pewno płyta nie zapowiada się na OTB... niestety... trochę pracy wymaga...

 

PS A patrzyłeś DFI pod i7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te posty, nieźle zawracasz sobie głowę szukaniem sprzętu pod Mac OS X, zamiast wybierać to co sprawdzone. Dużo płyt głównych GIGABYTE pasuje pod OS X, łącznie z dźwiękiem kanałowym 7.1 [ 889A ] Zauważ na forum w stopkach ile jest sprawdzonych płyt, chyba że koniecznie chcesz ten procek i7 to płyta Gigabyte GA-EX58-UD4P z ALC 889A na pokładzie jest ciekawą propozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te posty, nieźle zawracasz sobie głowę szukaniem sprzętu pod Mac OS X

 

Mój kumpel mawia, że utrudnianie sobie życia jest cechą ludzi inteligentnych... abstrahując od tego stwierdzenia ma pośrednio dużo racji... osobiście siedzę często wiele czasu, aby wybrać rozwiązanie nie koniecznie aby "tylko" działało, ale aby spełniło wszystkie stawiane przeze mnie wymagania... często się liczą inne funkcje których nie poszukują inne osoby... np cisza... dla mnie ma priorytet i stąd pozostaje wciąż na P5W DH Deluxe, bo ona jako jedyna ze znanych mi płyt jest niemal w 100% kompatybilna z Mac OS X, oraz ma jeden z najbardziej rozbudowanych funkcji zarządzaniem prędkościami wiatraków w zależności od temperatur... no ale dość rozwadniania wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The KiNG swego czasu zrobił dobry legacy kext właśnie do 2000B i jeszcze jednej...

Niestety treść postu usunął sam autor - nie wiem dlaczego. Ale pewnie można tego kexta wygooglować gdzie indziej. Zajrzałem też na forum Voodoo i niestety z VoodooHDA to nie zadziała.

Ogólnie wygląda na to, że jest szansa by ten codec uruchomić (o ile jest te X-Fi nie oznaczają jakiejś innej wersji codeca), choć nie zawsze działa on idealnie.

 

marucins, co do "rozwadniania" - ja mam wrażenie, że za bardzo uczepiłeś tego pierwszego wyboru. Zamiast szukać płyty, która będzie najlepsza i najpewniejsza, szukasz uzasadnienia, że ten wybór jest właśnie taki. Weź pod uwagę kilka modeli, wypisz sobie plusy i minusy.

Pamiętaj, że zawsze pozostaje bardzo istotna kwestia, której w specyfikacji nigdy nie znajdziesz - tego co jest biosie. A to decyduje o wielu rzeczach. Np. Asus P5Q działa pięknie, ale przed zmodyfikowaniem biosu nie odpalisz na niej nawet instalatora. Od biosu zależy też działanie sleep, a czasem innych rzeczy. Np. na mojej (też Asus ;)) używanie pokładowego LAN'u powodowało raz na jakiś czas KP przy uruchamianiu systemu. Ten sam chip + kext na innych płytach niż seria P5B działa bez problemu.

 

Jeśli nie chcesz być króliczkiem doświadczalnym, to koniecznie poszukaj informacji o instalacji na takim modelu płyty głównej, ewentualnie z tej serii (bios pewnie podobny). Dowiedz się czy działa shutdown/restart/sleep.

Z tym ostatnim różnie bywa - u mnie np. był do wersji 10.5.7. Po ostatnim updacie niestety już sleep'a nie ma.

 

Kupując nowy sprzęt, z myślą o OSX, wolałbym wybrać coś z czym na 99% nie trzeba walczyć - szczególnie, że płyty pod i7 nie są tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Rozmawiałem z osobami posiadającymi tą płytę piszą że działa. Jedna osoba rozpisała sie dokładniej napisała że działa wszystko ale dźwięk nie jest pewny gdyż zmienił na inną i nie sprawdzał driverów ADI2000.

 

 

Ogólnie opisał nawet jak postawić system.

 

"All you really need are AppleDecrypt and AHCI/IntelSATA drivers, plus Yukon 8****56 drivers. The network drivers will ultimately not be needed with the next DSDT, most likely. After you get it working, install OHR and video drivers, update to Chameleon 2 RC2 and update OS X to 10.5.8 by system update.."

 

 

 

//

 

Proszę o pomoc z obudową. Zestaw jest drogi i nie chce przesadzać już. Troszkę rozpędziłem się... Obudowa ma spełniać zadania - przewiewna - funkcjonalna oraz płyta musi do niej pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc z obudową.

 

Ciężka sprawa... oprócz gustu trzeba znaleźć coś co spełni funkcje...

 

Antec'i raczej odpadają... do solo nie wejdzie, do P18x raczej też nie... Jakiś chieftec?

 

Jest jeden Corsair, wygląda obłędnie, ale i kosztuje obłędnie... 299USD:

http://www.corsair.com/products/800d/default.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda jest niesamowita a tu filmik http://www.youtube.com/watch?v=ELm7qFMVynw

 

Kabelki idealnie schowane, przestrzenna, dobra a nawet bardzo dobre cyrkulacja powietrza (chłodzenie wewnątrz)

 

oraz bez zbędnych dupereli czyli choinkowych ozdób.

 

//

 

Dziękuję wszystkim za rady i doradzenie co i jak. Teraz tylko czekam na części aby móc go złożyć (oj jak dawno nie dotykałem bebechów desktopa, będzie ciężko :)) i zacząć zabawę z OSX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo :)

Części już są, teraz zmontować całość - z tym będzie zabawy troszkę . W poniedziałek odbiorę cooler i zacznie się zabawa w OC.

 

A w międzyczasie OSX :mrgreen:

 

aaaaa... jeszcze muszę kilka ścian pomalować i polakierować buuuu :-x

 

 

// 20.50 właśnie skończyłem malować. Czas skręcać kompa :)

 

eee... zamuliłem się zostawiłem go i z rana skręciłem. Działa :) Teraz jakiś OS po czym kilka dystrybucji leo i ogień z retail OSX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.