Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna na temat osx86


music
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musze wam powiedzieć że z instalacją finalnego Snow Leo na PC będzie łatwo. OSx86 bardzo szybko sie rozwija w sumie sie nie dziwię,bo mac os x to fajny system , a nie kazdego stać aby przepłacać za komputery apple.

 

Obecnie społeczności osx86 łatwo idzie łamanie zabezpieczeń apple z instalacją ich systemu na PC. Około 2 lata temu tak szybko nie złamali Leoparda jak teraz jest ze Snow.

 

Można powiedzieć że jak wychodzi ich-apple kolejna wersja, podwersja tak jak np. ostatnia 10A432 systemu, aktualizacji np. 10.5.8 to już po kilkunastu dniach od wydania jest złamane zabezpieczenia i ludzie cieszą się tak jak ja 8-) z udanej instalacji na PC.

 

Oczywiście im mamy PC - jego części (procek, płyta gł. itp.) bardziej podobne do prawdziwego macintosha tym łatwiejsza instalacja OS X na PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Też to zauważyłem. Ale wiesz co mnie smuci to fakt że dystrybucje padają :\ Leo4All, XXX, inne starsze.

 

Komputerki Apple sa drogie a szkoda. Naprawdę szkoda gdyż mieć jeszcze ich maszynkę z ich OSX bajka. Nie wiem ale to jest takie uprzedzenie gdyż np EVGA wypuszczając GTX285 dla MAC'a już na dzień dobry dała taka wysoka cenę wprost proporcjonalna do komputerów Apple.

 

Ale po co przepłacać, wymiana kości BIOSu wcześniej programowanej i cieszysz się tym samym.

 

 

Jeszcze nie dotykałem Snow ale już nie mogę się doczekać, postanowiłem poczekać na oficjalna wersję... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Też to zauważyłem. Ale wiesz co mnie smuci to fakt że dystrybucje padają :\ Leo4All, XXX, inne starsze.

podają bo nikomu się nie chce robic kolejnych wersji po aktualizacja i distra sa tworzone przez zapaleńców osx86, nikt im nie płaci (jak apple swoim pracownikom),a ich stworzenie też pochłania sporo czasu, a osoby mają rodziny i w ogóle żyjemy w takich czasach że każdy ma mało czasu - praca itp.

 

Komputerki Apple sa drogie a szkoda. Naprawdę szkoda gdyż mieć jeszcze ich maszynkę z ich OSX bajka. Nie wiem ale to jest takie uprzedzenie gdyż np EVGA wypuszczając GTX285 dla MAC'a już na dzień dobry dała taka wysoka cenę wprost proporcjonalna do komputerów Apple.

 

Ale po co przepłacać, wymiana kości BIOSu wcześniej programowanej i cieszysz się tym samym.

 

 

Jeszcze nie dotykałem Snow ale już nie mogę się doczekać, postanowiłem poczekać na oficjalna wersję... :)

 

"Komputerki Apple sa drogie a szkoda"

 

, a na tej przebitce właśnie apple zarabia najwięcej !!! , a co ciekawe Apple nie zgodzi sie NIGDY sie na instalacje os x na PC !!! bo wówczas kazdy znas kupiłby sobie do 500zł ten system i nie przepłacał za przeciętne komponenty instalowane w macintoshach. Za cene macintosha można miec 2x razy lepszy składak PC. Taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np. jak bym miał kupić macintosha (desktop) za ok. 4000zł , jestem w stanie mieć dużo lepszy sprzęt PC , z komponentów :

 

-procek i7 najtańszy z obecnych (jest lepszy niż ten w macintoshu za ok. 4000zł )

 

-RAM 8 GB (to co wyżej producent da max 2GB)

 

-płyta główna dużo lepsza instalowana przez apple : pod i7 Gigabyte GA-EX58-UD5 GIGABYTE - Product - Motherboard - Overview - GA-EX58-UD5 (rev. 1.0)

 

- dysk twardy 1TB (apple da max 400GB)

 

- napęd Blu-ray (u apple dvd-rw)

 

-karta graf. geforce GTS250 DDR3 (u apple jest łapsza)

 

 

+ do tego monitor , obudowa i zasilacz ???

 

komputer= sprzęt(jak widać powyżej jest dużo lepszy) + oprogramowanie

 

więc po co przepłacać ?????, dla systemu osx tylko !!!

 

Powiem wam tak ,ze jak kupie Snowa w sklepie (cena bedzie Snowa ok. 400-500zł w Polsce) i zainstaluję na swoim pc to policja jak do mnie wpadnie do domu to pokaże im legalnie zakupiony system z serialem , to sie nie powinni przywalić , bardziej mogą sie przywalić do użytkownika prawdziwego macintosha ,który pobierze sobie z sieci pirackiego Snow i nie zapłaci producentowi (zaś ja zapłacę mu za jego pracę).

 

Policja zaś przypierniczy się do innego mojego oprogramowania - pirackiego : gry , programy, muzyka i filmy itp. jeżeli takie posiadamy.

 

co mi nasza policja w Polsce zrobi jak zainstaluję mac osx na PC i kupię pudełko z systemem apple leganie ? (pokazę im ze mam leganie zakupiony system) musi mi Apple przyjechać ze Stevem Jobsem i mi wytoczyć sprawę w sądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy gdybać :)

 

Ale sądzę iż, jak maja powinąć kompa to i tak zabiorą nie za system a za inny piracki stuff. A jeśli byłaby to rutynowa kontrola to raczej nikt nie przypierdzieliłby się no chyba że to policja wysłana od Apple :)

 

Rozumiem dokładnie co to znaczy przepłacić. Za aktualny sprzęt zapłaciłem coś koło 6600 PLN WWW. I tak tknęło mnie coś przed zaczęciem składania i szukania jakichkolwiek informacji o kompatybilności tych części. Wejdę na polskie serwisy dystrybucyjne i zobaczę co mogę dostać - a tam ZONK -> Mac Pro ponad 10K i to najniższa wersja :]

 

Jedyne wyjście to USA za podstawowa wersje 2499$/7400PLN No i kwestia transportu :\ (chyba że mamy znajomego który ściąga Auto, czy coś dużego aby można było dorzucić się - myślę że tutaj gdybym chciał to znalazł rozwiązanie, ) + wypadałoby zapłacić za ten transport.

 

 

Powiem tak. Tu może nie sam Apple a Polska jest winna. Po przyjeździe z Irlandii człowiek czuje jakby ten kraj sam tobie podstawiał nogę, a jak wywalisz się to cie jeszcze wyrucha . Sporo osób które wróciły do PL mi to mówiło.

 

 

Zostaje nam Hackintosh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja i tak bym wolał złożyć sobie komputer - składak PC z części markowych i wówczas bedzie to markowy komputer pod względem "lepszych komponentów" niż macintosha , oczywiście pod względem sprzętowym,

 

czy w tym moim składaku procesor i7(np. za 900zł) jest gorszy od tego w macintosh - nie , ten intel i ten intel , tylko mój jest lepszy i7 , czy płyta głowna co chce kupić - Gigabyte GA-EX58-UD5(cena ok 900zł) jest jakaś gorsza niż od tej w macintoshu , nie - dużo lepsza i producent jest znany -markowy . Dysk który bym kupił 1TB 2TB za ok 500zł jest gorszy niz ten od apple nie , apple wstawia np. 250Gb i powiedzmy ze tej samej firmy ,czyli dużo mniejszy , a zarobi wówczas na przebitce - taka jest prawda , owszem apple daj ma wypasione komputery mac pro ale , ale za cenę ok. 10 000zł i tak bym wolał pewnie złożyć samemu komputer , a nie przepłacać za tylko za "logo apple"

 

tak jak napisałem kiedyś gdzieś :

ja np. jak bym miał kupić macintosha (desktop) za ok. 4000zł , jestem w stanie mieć dużo lepszy sprzęt PC , z komponentów :

 

-procek i7 najtańszy z obecnych (jest lepszy niż ten w macintoshu za ok. 4000zł )

 

-RAM 8 GB (to co wyżej producent da max 2GB)

 

-płyta główna dużo lepsza instalowana przez apple : pod i7 Gigabyte GA-EX58-UD5 GIGABYTE - Product - Motherboard - Overview - GA-EX58-UD5 (rev. 1.0)

 

- dysk twardy 1TB (apple da max 400GB)

 

- napęd Blu-ray (u apple dvd-rw)

 

-karta graf. geforce GTS250 DDR3 (u apple jest łapsza)

 

 

+ do tego monitor , obudowa i zasilacz ???

 

komputer= sprzęt(jak widać powyżej jest dużo lepszy) + oprogramowanie

więc po co przepłacać ?????, dla systemu osx tylko !!!

 

logicznie myśląc chciałbyś mieć komputer o lepszych komponentach , a można mieć jak przytoczyłem wyżej i to nawet znacząco lepszy niż kupić za tą cenę samą macintosha czy macbooka

 

ja mam np. taki dylemat (i myślę duzo osób ma)

 

 

Myślę że gdyby Mac'i miały cenę porównywalną z komputerami firmowymi powiększoną o cenę unikalnego oprogramowania jakim jest MAC OS X nikt (niewielu) nie marudziłby że drogo. Jednak różnica między konkurencyjnym sprzętem a Applowskim nie jest wysokości pudełkowej wersji Leoparda.

apple powinno sprzedawać komputery na takich samych, podobnych cenach jak inni producenci, to by rozwiazało problem.I nawet wówczas mac osx mozna by było instalować tylko na macintoshach nie PC.

 

To jest najlepsze wyjscie, coraz wiecej ludzi by kupowalo ich komputery i zeszli by z ceny - i kazdy był by zadowolony. Ja np. Nawet bym sie nie zastanawiał, który wybrać mac czy pc . Oczywiscie mac.

 

Ale apple jest firma komercyjna nastawiona na kase i celowo sprzedaje komputer o średnich komponetach, w porównainiu do skladaka PC jakiego moge sobie słozyć, i dodatkowo apple o1/3 sprzedaje drozej niz inni i wówczas apple ma najwieksza przebitkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**music** a zauważyłeś co się dzieje z innymi produktami z logo nadgryzionego jabłka?

 

Np takie iPody czy iPhone. Niedawno pojawił się iPhone 3GS dodali ram, szybszy procek, aparat 3,2 oraz kilka usprawnień softwerowych. Część zaślepionych osób chyba kupuje te produkty przez tak zwany impuls, chwila BAM i już mam.

 

Nie powiem iż sam mam iPhone 3G ale aby zmienić go na 3GS dla kilku usprawnień?

Przyjrzyjmy się bliżej 3,2 Mpix :) w 2009 / nagrywanie filmów / kontrola głosowa.... :] to wszystko mówi za siebie.

 

I tutaj idealnie pasuje twoje zdanie "Ale apple jest firma komercyjna nastawiona na kase i celowo sprzedaje komputer o średnich komponetach, w porównainiu do skladaka PC jakiego moge sobie słozyć, i dodatkowo apple o1/3 sprzedaje drozej niz inni i wówczas apple ma najwieksza przebitkę."

 

 

Nie ma co sie dziwić że z MAC'kami jest tak a nie inaczej. Dziękujmy ludziom z OSX86 oraz firmie Apple że przeszła na architekturę Intelowską :) Bo bez tego pewnie dalej byłbym poddenerwowany (#%$^%#$$) że coś chyba zaraziło mój system, albo znowu coś padło.

 

 

Powiem tak iż gdybym miał wysoki dochód to bez zastanowienia, poleciałbym do innego kraju i kupił najdroższy i najbardziej rozbudowany komputer firmy Apple (w Polsce jest tylko namiastka tego co oni oferują). Ale tak nie jest :). Więc pokombinuje, popytam ludzi (dzięki wam za to) i postawię własny OSX na PC haaa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspomniał jeszcze o gwarancji i wszelkiej podmiany jakiegoś podzespołu. Na takie drogie maczki dają tylko 1 rok :shock: a cennik usług to z kosmosu. Na moja wcześniejszą płytę główną na PC miałem 36 miesięcy gwarancji :-D na kartę 24 miesiące itd. Apple w oczach po prostu ma money, money i jeszcze raz money $$$.$$$.$$$....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak iż gdybym miał wysoki dochód to bez zastanowienia, poleciałbym do innego kraju i kupił najdroższy i najbardziej rozbudowany komputer firmy Apple (w Polsce jest tylko namiastka tego co oni oferują). Ale tak nie jest :). Więc pokombinuje, popytam ludzi (dzięki wam za to) i postawię własny OSX na PC haaa :)

 

tak ci powiem bez zastanowienia IRLANDIA sklep z macami i innymi kompami tv itp IMAC 24 okolo 1100E w Promocji :) lub 40 E miesiecznie na kredyt :) srednio tutaj 3 godziny pracy :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**scg32** :) wiem jak jest w Ire toż z stamtąd przyjechałem. Ale i tak ceny tamtych MAC'ów są drogie w porównaniu do USA. Mimo tego człowieka stać :)

 

W głowie tylko $$$ Nowy soft 2.0 wzwyż już dla iPoda trzeba płacić :) Ich APPS Store - 30% dla nich z każdej transakcji.

 

A co powiecie na temat dsmos.kext :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z US nie ma porównania, zresztą nie ma sensu nawet tego robić... w US nie ma VAT'u co najwyżej jakiś stanowy paro procentowy podatek. Ceny maczków w EU są sporo wyższe niestety, ale do porównania należy wziąć cenę netto - wtedy porównanie będzie obiektywne, niestety wciąż więcej trzeba zapłacić w EU niż w US... co gorzej w PL ten sam maczek kosztuje najwięcej z EU a do tego musimy odprowadzić od niego haracz fiskusowi w postaci 22% VAT'u...

 

Kiedyś zrobiłem sobie kalkulację i wyszło, że w US za MBP trzeba było zapłacić 1999$ a w PL już jakieś 2600$ + 22%VAT - massakra... ciekaw jest czemu w PL kosztuje ten sam sprzęt netto o 35% więcej niż w US... marża dystrybutora... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**314TeR** o tym właśnie pisałem, jest to pewnego rodzaju zagranie naszego rządu. Zauważcie że oni WSZYSTKO opodatkowują a i tam zawsze jest dziura.

 

Łapska wyciągają tylko dla siebie, a jak ludzie zaczynają się brzyć (ostatnia sprawa ze stoczniami) to już chcą ich ulizać i rzucają kozła ofiarnego.

 

Niestety w PL wszyscy aby sobie, więcej i więcej. Temu mamy takie makabryczne ceny nawet bez VAT'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu akurat cena bez VAT'u to nie bezpośrednie działanie rządu... Akurat w kwestii Maczków za cenę odpowiada w większości polityka bandycka SAD'u, to on ustala ceny i ma monopol... albo Cię stać, albo spadaj na szczaw biedaku... Potem powstają właśnie na tym zjawisku fanboy'e które dają się podwójnie wydymać, raz przez naszego dystrybutora, a drugi raz przez nie akceptację że ktoś z hamac'iem zapłacił za niego połowę tego co on dał za mega wypasiony sprzęt... Przekonują siebie że dobrze zrobili i że skoro on zapłacił, to inne formy są niemoralne, nielegalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem sobie wstępne rozeznanie ile by kosztowało ściągnięcie softu z US...

 

Przykładowo weźmy Mac Box Set '09 Family Pack - cena iSpot to 999zł brutto

Na ebay US znalazłem sprzedawcę który jest skłonny wysłać paczkę do PL, koszt paczki 129.99$ + 15$ za wysyłkę, do tego dochodzi nasz VAT 22% przy kursie powiedzmy 3zł za 1USD daje nam kwotę około 530zł brutto... i kto tu rżnie nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że będę miał kanał przerzutowy.

 

Zapytam osobę czy zgodzi się przewiezieni kilku kopii oraz ile bedzie chciał za to. Prawdopodobnie będzie to tańsze niż przesyłka + vat razem wziąwszy.

 

Proszę powiedźcie mi tylko jaką cenę mogę mu zasugerować za to i za ile kopii?

 

//

A właśnie wracając do wygórowanych cen :)

 

A co z MONITORAMI :) Nie dość że parametry słabsze od odpowiedników innych producentów to te kosmiczne ceny, tam nie ma OSX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.