Skocz do zawartości

Problem z ssh po upgrade


Gość mackowiakp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mackowiakp

Po upgrade Graterlia OS na Nboxie, uaktualniona została także wersja SSHD. Teraz mam duży problem  >:(

Upgrade SSHD wygenerował nowe klucze (i dobrze) ale ja miałem w configuracji SSHD logowanie się wyłącznie za pomocą certyfikatu a nie hasła.

No i teraz ból. Jak mogę dostać się konsolą do Nboxa? W "normalnym" Linuxie wziąłbym Knopixa, zabootował się z niego, poprawił odpowiednie pliki i już. A jak to mogę zrobić w wypadku Graterlia OS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa, nawet nie wiedziałem że da się wyłączyć :) ja mam tak i tak... zawsze jest jakaś furtka w zapasie ;) a urządzenie nie jest przecież widziane z zewnątrz sieci więc po co przesadne bezpieczeństwo ;)

btw może telnet aktywny ? :D

Poprawiono pisownię Proszę zwrócić no to uwagę przy pisaniu następnych postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mackowiakp

No właśnie. A ja "opiekuję " się Nboxem u kolegi i chciałem żeby było bezpiecznie bo dostaję się tam poprzez Internet. Chyba będę musiał pojechać do niego, i wgrać poprawiony plik przez FTP, bo to jest w sieci jego lokalnej dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mackowiakp

OK. Dzięki. Nie mam Nboxa więc nie wiedziałem. Jak rozumiem z GOS Managera wyłączam SSH i mogę włączyć telnet. To by mi rozwiązywało problem no ale muszę do niego pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...