Skocz do zawartości

Jak uruchomić kartę ATI HD4850/4870 w Snow Leopard


zet120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

witam

 

Mam poblem. Mam karte Ati 4850 . Kompter byl podpiety pod monitor z wejsciem DVI i wszystko pieknie dzialo lacznie z pelnymi efektami. Komputer przenioslem w inne miejsce i podlaczylem monitor za pomoca przesjciowki DVI-vga i jest problem. Obraz dziala przy uruchamianiu systemu widac jabluszko, natomiast po uruchomieniu obraz sie wylacza. I nie wiem co dalej zrobic . bardzo prosze o rade

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Panowie,

system świeżo zainstalowany z 10.6.3 retail + ModUSB, procek AMD, mobo Gigabyte GA-MA770-UD3, grafika Radeon Gigabyte 4850 1GB.

Przy próbie instalacji 10.6.8 combo update zwracany jest błąd dla ATI4800Controller.kext i ATIRadeonX2000.kext (improperly installed, please reinstall). Zaznaczam, że jest to świeży system - pierwszą rzeczą po pierwszym starcie jest odpalenie combo update. Ktoś ma pomysł?

(przepraszam za formę posta, jutro wrzucę pełną specyfikację komputera)

 

[ Dodano: 2011-09-22, 11:21 ]

Ok, już wiem - ModUSB zawiera pakiet, który te pliki podmienia. Nieładnie tak psuć system jeszcze w trakcie instalacji...

 

[ Dodano: 2011-09-22, 21:59 ]

Przy pominięciu instalacji ww. paczki, czyli na oryginalnych kextach pojawia się KP. Kombinujemy dalej.

 

[ Dodano: 2011-09-22, 22:37 ]

Udało się! Po instalacji przywróciłem ATI4800Controller.kext i ATIRadeonX2000.kext z backupu (ModUSB robi go w /Backup Extensions/), zainstalowałem 10.6.8 combo update, legacy kernel 10.6.8 by nawcom i zrestartowałem. Za pierwszym razem system zawiesił się przy starcie, za drugim też... ale w pewnym momencie na sekundę zatrzymały się wiatraki, na monitorze pojawiła się natywna rozdzielczość, i po chwili pulpit z przezroczystym paskiem (QE/CI działa). Po raz kolejny sam sobie pomogłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

ONE MORE TIME:

 

dla tych, którzy nie mogą odpalić 4850:

 

edytujemy znajdujący się /Extra (nie w Preferences) com.apple.Boot.plist bądź org.chameleon.boot.plist

 

GraphicsEnabler
Yes

 

kopiujemy sobie np. na pulpit ATI4800Controller.kext i modyfikujemy (pokaż zawartość -> info.plist) znajdujący się w S/L/E:

 

szukamy

0x94401002 0x944a1002

 

i podmieniamy na :

 

0x94401002 0x944a1002 0x94421002

 

instalujemy zmodyfikowany kext za pomocą Kext utility bądź Kext Wizzard do S/L/E

 

reboot!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.