Skocz do zawartości

BZZB problem z nagrywaniem


Gość Quell

Rekomendowane odpowiedzi

Takie rzeczy to ostatnio z oscamem z serii 7000 (7119 czy coś koło tego). Włączało się zadanie planowe ale oscam nie dekodował poprawnie co w wyniku dawało plik 0MB.

 

Druga opcja to brak sygnału z konwertera - też daje plik 0MB.

 

Masz aktualny GOS? I oscama z repozytorium?

 

Jeżeli tak, to spróbuj znależć jakąś prawidłowość. Ponagrywaj trochę jak jesteś przed TV i zobacz co się nagrało a co nie - kodowane/niekodowane.

 

Włącz logowanie oscama do pliku. Tam są znaczniki godzin. Porównaj z godzinami zadań planowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shouce

Powstrzymam sie od duzego komentarza.

Napisze tylko ze GOS juz dawno jest mocno do przodu a 7xxx to juz archaizm.

Pewnie tez z tego powodu duzo osob preferuje * bo on nie wznawia polaczen.

Stabilna to jest 9300 z paczami dodatkowymi.

Reszte jak bedzie mial ochote to moze wylozyc @AbrahaM.

 

Czasem idnosze wrazenie ze niektorzy kurczowo trzymaja sie stereotypow lub dawno zdezaktualizowanych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszte jak bedzie mial ochote to moze wylozyc @AbrahaM.

 

Czasem idnosze wrazenie ze niektorzy kurczowo trzymaja sie stereotypow lub dawno zdezaktualizowanych informacji.

 

Umiarkowanie wyłoży, za to zaproponuje eksperyment intelektualny dla "tradycjonalistów". Niech no sobie takie osoby wstukają:

 

http://www.streamboard.tv/oscam/changeset/7119

 

poczytają co dana zmiana wprowadza (nie mówię o analizowaniu kodu, nawet starczy samo czytanie opisu zmiany) a potem korygują numerek do 7120, 7121 itd.. i tak powiedzmy przez 200 kolejnych zmian, po czym proponuję poczytać ostatnie dwieście zmian, od 9700 do 9900. Dziwnie mi się wydaje, że osoby które potrafią logiczne myśleć, po takiej lekturze raczej porzucą ideę trzymania się starych wersji.

 

OSCam 9300 używany u nas to przypadek szczególny. To ostatnia wersja, która posiada PEŁNĄ obsługę tak zwanego "clockfixa" przy pomocy dodatkowego patcha. Część kodu "clockfix" jest w kodzie oficjalnym (przetestowane fragmenty), ale części niestety nie wprowadzono i był on realizowany jako dodatkowy patch, ostatni pasował do oficjalnego kodu w wersji 9300. Wspomniany "clockfix" w wypadku boxów opartych na platformie SH4 daje bardzo wysoką stabilność i przy okazji wybitną szybkość pracy. Najnowszy kod oficjalny/testowy (98xx/99xx) osiągnął już stabilność w zasadzie porównywalną do "9300", ale nadal nieco ustępuje mu jeśli chodzi o szybkość pracy.

 

Niewykluczone, że pod koniec roku pojawi się kolejna nasza wersja "9300" (albo coś, co będzie praktycznie na niej bazować), z przenoszonymi do niej zmianami z aktualnego/oficjalnego kodu. Już takie próby z powodzeniem podejmowałem, w wyniku czego powstała testowa wersja "9300" do której przeniesiono zmiany do okolic wersji 95xx. Niestety tylko około 90% kodu daje się w sposób w miarę prosty i bezbolesny przenieść, przeniesienie pozostałych 10% kodu, ze względu na konieczność modyfikowania go by pasował do kodu zmienionego "clockfixem" jest wybitnie czasochłonne. Z tego powodu, o ile w ogóle ten projekt zostanie wznowiony, to będzie wznawiany najwcześniej pod koniec roku. Aktualnie nie ma możliwości organizacyjnych by się tym zająć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym tunerze mam kartę SECA, u 2 znajomych również karty SECA w nboxie i odkąd tylko pamiętam jedziemy na 7119 i nie ma żadnych problemów więc dla mnie ta wersja jest stabilna i dobra. Wyjątkiem jest moje UHD gdzie siedzi karta CONAX, tutaj mam oscama 8846 (kiedyś mi go polecił właśnie Tux) i również jest on bezproblemowy w działaniu. Zarówno na jednej jak i drugiej binarce nie zdarzyło mi się, żeby oscam sam z siebie nagle przestał działać lub były jakieś problemy w dekodowaniu. Próbowałem przesiadek na nowsze wersje, ale każda na jaką trafiłem miała jakieś ale (np. po 2 minutach od restartu przestawało dekodować cokolwiek). Chyba nie jestem wymagającym użytkownikiem bo od softcamu oczekuję aby działał sprawnie (co prawda pojęcie względne) i się nie zawieszał :) i te dwie rzeczy zapewniają mi w/w binarki w 100% dlatego też określam je mianem niezawodnych. Być może dla kogoś będzie to za mało więc może sobie eksperymentować z innymi bo jak sam kolega @AbrahaM zauważył od 7119 było mnóstwo innych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym tunerze mam kartę SECA, u 2 znajomych również karty SECA w nboxie i odkąd tylko pamiętam jedziemy na 7119 i nie ma żadnych problemów więc dla mnie ta wersja jest stabilna i dobra. Wyjątkiem jest moje UHD gdzie siedzi karta CONAX, tutaj mam oscama 8846 (kiedyś mi go polecił właśnie Tux) i również jest on bezproblemowy w działaniu. Zarówno na jednej jak i drugiej binarce nie zdarzyło mi się, żeby oscam sam z siebie nagle przestał działać lub były jakieś problemy w dekodowaniu. Próbowałem przesiadek na nowsze wersje, ale każda na jaką trafiłem miała jakieś ale (np. po 2 minutach od restartu przestawało dekodować cokolwiek). Chyba nie jestem wymagającym użytkownikiem bo od softcamu oczekuję aby działał sprawnie (co prawda pojęcie względne) i się nie zawieszał :) i te dwie rzeczy zapewniają mi w/w binarki w 100% dlatego też określam je mianem niezawodnych. Być może dla kogoś będzie to za mało więc może sobie eksperymentować z innymi bo jak sam kolega @AbrahaM zauważył od 7119 było mnóstwo innych wersji.

 

Jakby to delikatnie ująć, w to, że masz problemy na nowszych wersjach niż 7119 wierzę. Ale mam przekonanie graniczące z pewnością, że to jest wina konfigów u Ciebie. Często "mechaniczne" przeniesienie konfigów z wersji na wersję bywa przyczyną problemów, gdyż określone funkcje mogą zostać usunięte, mogą działać inaczej, bądź wprowadzenie jakieś nowej funkcji z jakąś wartością domyślną może powodować, że konfig który wcześniej był poprawny, wymaga przeanalizowania i modyfikacji.

 

Jednym z klasycznych błędów, który w najlepszym wypadku generuje "tylko" opóźnienie we wskakiwaniu kanałów jest albo brak oscam.dvbapi albo  tenże plik "naprany pod sufit" wpisami z popularnego generatora, gdzie prawidłową pracę w większości wypadków zapewnia zazwyczaj raptem parę przemyślanych wpisów.

 

Sam używałem 98xx (teraz jest to 9900, ktoś musi aktualne kompilacje sprawdzać w końcu) w UHD z opłacaną w ramach abonamentu kartą seca i gdybym miał jakiekolwiek problemy ze stabilnością, to by mnie domownicy powiesili za klejnoty pod żyrandolem. @tux używa 98xx (dokładnego numerka nie pamiętam, coś z połowy "setki") bez jakichkolwiek zacięć od paru tygodni. 9822 na jednym z odbiorników u kumpla pracuje 54 dni, co przed chwilą sprawdziłem. Karty Conax... to jest niestety temat rzeka, streszczając: one w odbiornikach chodzą jak chcą, a jak nie chcą, to nie chodzą, w czytnikach phoenix zasadniczo pracują ok.

 

Jeszcze jedna uwaga dla tradycjonalistów: "stare" OSCamy źle sobie radzą z pracą na odbiornikach wielogłowicowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi na moje pytanie. Powinienem napisać jakiego Oscama używam, jest to r9300, z aktualnego repodata datowanego 02/10/14. Teraz zainstalowałem wersje Full. Tylko dlaczego nie ma pliku oscam.dvbapi?

Sprawdziłem na wszelki wypadek ustawienia tunerów, oba ustawione na jedną satelitę. Pytanie czy warto w ustawieniach przypisać do nagrywania preferowany tuner, np. B?

Testuje teraz nagrywanie i zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to delikatnie ująć, w to, że masz problemy na nowszych wersjach niż 7119 wierzę. Ale mam przekonanie graniczące z pewnością, że to jest wina konfigów u Ciebie. Często "mechaniczne" przeniesienie konfigów z wersji na wersję bywa przyczyną problemów, gdyż określone funkcje mogą zostać usunięte, mogą działać inaczej, bądź wprowadzenie jakieś nowej funkcji z jakąś wartością domyślną może powodować, że konfig który wcześniej był poprawny, wymaga przeanalizowania i modyfikacji.

 

Jednym z klasycznych błędów, który w najlepszym wypadku generuje "tylko" opóźnienie we wskakiwaniu kanałów jest albo brak oscam.dvbapi albo  tenże plik "naprany pod sufit" wpisami z popularnego generatora, gdzie prawidłową pracę w większości wypadków zapewnia zazwyczaj raptem parę przemyślanych wpisów.

 

Niestety ale winę configów mogę w 100% wykluczyć bo do karty SECA w zasadzie ich nie potrzeba. Owszem, można zrobić dvbapi, services itd. ale karta ta działa po włożeniu w tuner na podstawowej konfiguracji i raczej podstawowy config nie powinien się gryźć z nowszą wersją oscama? ;)

 

Możemy tak jeszcze dyskutować przez cały tydzień. Ja patrzę z punktu widzenia zwykłego użytkownika bo tuner z kartą SECA musi chodzić bez najmniejszej potrzeby ingerowania w niego a oscam 7119 mi to zapewnia z czego jestem zadowolony. Na UHD również nie mam za bardzo jak eksperymentować więc binarka 8846 wystarcza w zupełności. Do testów mam tuner 2850 ale tam nie mam podpiętej anteny DVB-S więc siłą rzeczy oscam jest mi niepotrzebny w ogóle.

 

Z ciekawości przyznam, że jutro pobawię się binarką o której piszesz ale wielkiej zmiany się nie spodziewam bo dvbapi mam ustawione prawidłowo (w stosunku do tego co mam dostępne i w jaki sposób) a to raczej ten konkretny plik decyduje głównie o czasie wyświetlanego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak proponuję, aby kolega przeczytał to o czym pisał @AbrahaM. Potem wyciągnął wnioski.

Naprawdę można dużo osiągnąć.

 

Dodam tylko dla innych. Wiele osób pisze po forach, że wiesza się, że stopklatki, że długo się przełączają kanały. Może czas na porządek wiadomości, poprawkę konfiga serwera i klienta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale winę configów mogę w 100% wykluczyć bo do karty SECA w zasadzie ich nie potrzeba. Owszem, można zrobić dvbapi, services itd. ale karta ta działa po włożeniu w tuner na podstawowej konfiguracji i raczej podstawowy config nie powinien się gryźć z nowszą wersją oscama? ;)

 

Możemy tak jeszcze dyskutować przez cały tydzień. Ja patrzę z punktu widzenia zwykłego użytkownika bo tuner z kartą SECA musi chodzić bez najmniejszej potrzeby ingerowania w niego a oscam 7119 mi to zapewnia z czego jestem zadowolony. Na UHD również nie mam za bardzo jak eksperymentować więc binarka 8846 wystarcza w zupełności. Do testów mam tuner 2850 ale tam nie mam podpiętej anteny DVB-S więc siłą rzeczy oscam jest mi niepotrzebny w ogóle.

 

Z ciekawości przyznam, że jutro pobawię się binarką o której piszesz ale wielkiej zmiany się nie spodziewam bo dvbapi mam ustawione prawidłowo (w stosunku do tego co mam dostępne i w jaki sposób) a to raczej ten konkretny plik decyduje głównie o czasie wyświetlanego kanału.

 

U nas nie ma ma czegoś takiego, jak "podstawowy" konfig. Jest konfig "uruchomieniowy", by ktoś mógł oglądać telewizje na Graterlia OS, posiadając dowolną kartę, zanim dokonała konfiguracji pod swoje konkretne warunki. Fakt faktem, powinniśmy o tym gdzieś wprost napisać. Nie da się gotowości do pracy inaczej uzyskać. Może przy następnej aktualizacji dorzucimy przykładowe pliki dla polskich platform.

 

Tak czy inaczej, jeśli karta jest sprawna, a konfig poprawny, to ona musi chodzić na aktualnych wersjach. Albo pomijasz jakiś parametr, który się pojawił w nowych wersjach (choćby "autospeed" dla czytników wewnętrznych), albo masz problemy z kartą, obstawiam raczej na to pierwsze, ew. drugie na skutek pierwszego. Na pewno karty SECA prawidłowo chodzą zarówno na 5800 jak i UHD88, bo w obu typu odbiornikach użytkowałem "swoją" kartę miesiącami bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi na moje pytanie. Powinienem napisać jakiego Oscama używam, jest to r9300, z aktualnego repodata datowanego 02/10/14. Teraz zainstalowałem wersje Full. Tylko dlaczego nie ma pliku oscam.dvbapi?

Sprawdziłem na wszelki wypadek ustawienia tunerów, oba ustawione na jedną satelitę. Pytanie czy warto w ustawieniach przypisać do nagrywania preferowany tuner, np. B?

Testuje teraz nagrywanie i zobaczymy co będzie.

 

Wracamy do tematu wątku :)

 

Obydwa tunery działają prawidłowo? Jak włączasz jakieś nagrywanie, to bez problemu możesz coś oglądać na kanale z innego transpondera?

 

Co do preferowanego tunera, to w przypadku BZZB nie ma to znaczenia, ważne jest w niektórych (wszystkich?) UHD.

 

I jak wspomniałem w pierwszej odpowiedzi: brak sygnału albo niedziałający oscam. To jedyne znane mi przyczyny opisanego probelmu, czyli plików nagrań o rozmiarze 0MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum ktoś napisał, przepraszam ale nie pamiętam kto, żeby przyczyn usterek zacząć szukać od podstawowych rzeczy.

Mickey...racja, problemem był jeden z przewodów od LNB. Co sprawdzałem sygnał miernikiem było dobrze, a raz nagrywało, a innym razem nie.

Mam ok. 25 metrów od anteny, wiatr pewnie trochę pobujał i przerywało połączenie.

Tak czy inaczej teraz już działa jak powinno. Wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...