Skocz do zawartości

Foxcoon P35AP-S (Clover)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio postanowiłem przejść na Clovera.

Wrzuciłem wszystkie kexty(Chipset) do OEM/P35AP-S.

DSDT do ACPI/patched.

SSDT do ACPI/Windows.

 

config.plist

 

SystemParameters

boot-args
-v,npci=0x2000
prev-lang:kbd
pl:30788
CustomUUID
511CE200-1000-4000-9999-010203040507

SMBIOS

BiosVendor
Apple Inc.

ACPI

DsdtName
DSDT.aml

Podczas odpalania systemu OS X 10.8.3 w trybie verbose nie ma żadnych błędów, tylko pojawia się biały ekran myszka przekszstałca sie w piłke plażową i nic się nie dzieje.

Moja konfiguracja w stopce, tylko zmieniłem Kartę Graficzną na Gigabyte GTX640 GV-N640OC-2GI.

I nie wiem jak się ją odpala trzeba GI=Yes ?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem wszystkie kexty(Chipset) do OEM/P35AP-S.

DSDT do ACPI/patched.

SSDT do ACPI/Windows.

Skoro masz katalog OEM to DSDT i SSDT masz wrzucić do /EFI/OEM/P35AP-S/ACPI/...

 

Po co Ci SSDT i to na dodatek w ACPI/Windows ?! Może chodziło CI o SLIC ?

 

plik config.plist też musisz mieć w /EFI/OEM/P35AP-S

 

NVidie GT(X)6xx odpalasz przez GI=No

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz podstawowe błędy związane z hackami.

 

/ACPI/windows jest na tabele ACPI przeznaczone dla WINDOWDSA - np SLIC.

SSDT na tej generacji mobo i CPU nie jest potrzebne. Chyba, że nie pali PM bez poprawek ale jakoś nie chce mi się wierzyć.

 

Standardowo zacznij tylko od FakeSMC, DSDT (o ile masz dobrze poprawione) i odpalaj. Potem patrzysz czy działa PM i dopieszczasz system.

 

O ile się nie myle foxcon ma PCIRoot=1 jak w Gigabyte. Jeżeli masz DSDT to git, Clover i chameleon przeczytają wartość. Do tego jak już pisałem GI=No.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Postanowiłem usunąć plik DSDT.aml. I zastąpić poprzez łatki DSDT wbudowane w Clovera.

I tu pytanie jakie łatki są przeznaczone do mojego sprzętu ? I czy Clover posiada wszystkie łatki które potrzebuje płyta Foxconn P35AP-S ?

Obecnie korzystam z takich łatek :

DTGP

Warnings

Shutdown

Fix HPET

Fake LPC

Fix USB

 

Czy czegoś jeszcze brakuje ?

 

Dzięki za pomoc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem usunąć plik DSDT.aml. I zastąpić poprzez łatki DSDT wbudowane w Clovera.

A w jakim celu? Łatki nic nie ulepszają ani nie robią lepiej. Porządnie poprawione ręcznie DSDT jest najlepsze.

 

Wydaje mi się, że łatki mają jedną zaletę: w przypadku zmian w biosie trzeba generować DSDT od nowa, łatki eliminują ten problem.

 

Zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem usunąć plik DSDT.aml. I zastąpić poprzez łatki DSDT wbudowane w Clovera.

A w jakim celu? Łatki nic nie ulepszają ani nie robią lepiej. Porządnie poprawione ręcznie DSDT jest najlepsze.

 

Wydaje mi się, że łatki mają jedną zaletę: w przypadku zmian w biosie trzeba generować DSDT od nowa, łatki eliminują ten problem.

 

Zgadza się?

 

Jak często grzebiesz w BIOS'ie w sposób że ma to aż wpływ na DSDT?

 

Jak uważasz że to dobra metoda, to polecam zrobić dump DSDT bez łatek z clover'a i z włączonymi a następnie zanalizować kod...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często grzebiesz w BIOS'ie w sposób że ma to aż wpływ na DSDT

Nie grzebię (prawie) wcale. Nie jestem też ekspertem, więc nie wiem czy dana zmiana ma, czy nie ma wpływu na DSDT.

 

Jak uważasz że to dobra metoda, to polecam zrobić dump DSDT bez łatek z clover'a i z włączonymi a następnie zanalizować kod...

Nie uważam. Po czym wnosisz, że tak uważam? Jesteśmy na forum dyskusyjnym, więc dyskutujemy, a nasze dyskusje to często teoretyczne rozważania (z resztą ten temat przewijał się w zbiorczym wątku na temat Clovera gdzie ta cecha była wymieniana jako zaleta Clovera).

 

[OT]

Polecam trochę więcej luzu, bo wprowadzasz nieprzyjemną atmosferę na swoim forum.

Mamy tutaj świetną bazę wiedzy i grono bardzo doświadczonych użytkowników z Tobą na czele, a posty w tonie jak ten powyżej bardzo psują klimat na forum.

 

Pozdrawiam.

[/OT]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujek_bogdan, masz całkowicie rację... obiecuję poprawę.

 

Wracając do tematu... Łatki do clover'a działają, ale kod jaki z nich jest generowany, jest bardzo prosty, czasami wręcz prymitywny. Modyfikacje polegają na np podmianie całych sekcji i nie zawsze to będzie działać, bo jednak DSDT jest różne dla różnych płyt. Nie mniej czasami może być ta funkcja bardzo przydatna, np moja P5W DH Deluxe ma problem routingu przerwań, jeśli nie usunę IRQ z TIMR, RTC i nie przeniosę ich do HPET, to nie zadziała PM. To byłby pikuś, ale niestety też to wpływa, że nie działa FireWire oraz ginie część portów USB. Włączenie fixu HPET może pomóc w instalacji, gdyż np np podpięta klawiatura w pechowy port USB będzie działać...

 

W każdym razie łatki z Clover'a należy używać rozważnie, w momencie kiedy są absolutnie konieczne. Natomiast nie bardzo nadają się jako panaceum uniwersalne na zmiany DSDT. Tych zmian w DSDT też nie należy się bać o ile to jest nasze DSDT. Jeśli mieliśmy wcześniej porządnie poprawione i np zmieniliśmy CPU, czy dołożyliśmy RAM, to zwyczajnie próbujemy uruchomić kompa. Jak wstanie to jest spora szansa, że nie ma żadnych zmian, a jeśli nie wstanie, to trzeba wywalić DSDT, zrobić dump z czystego systemu i poprawić nowe, przy czym, w nowym najczęściej jest tylko z reguły jeden, dwa adresy rejonów pamięci z odwołaniem do np konfiguracji rejestrów CPU, czy tabel PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.