Skocz do zawartości

LegacyHDA ALC882 888 889 892 898 1150 1200 on ASUS, MSI...


Rekomendowane odpowiedzi

Moja płyta jest właśnie oparta na chipsecie intela P55 i bez sekcji HDEF z komendą w cloverze owszem wykrywało w informacjach o systemie w sekcji audio, że są wejścia itp. ale w opcjach dźwięku nic nie było. Dopiero po dodaniu HDEF z layoutem 12 i inject w Cloverze załapało wszystko. Każde wyjście/wejście jest sprawne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzysz sobie taką drobną tabelę SSDT:

/*
* Intel ACPI Component Architecture
* AML Disassembler version 20110623-64 [Jun 23 2011] 
* Copyright (c) 2000 - 2011 Intel Corporation
* 
* Disassembly of SSDT.aml, Sat Dec 28 21:42:37 2013
*
* Original Table Header: 
*     Signature        "SSDT" 
*     Length           0x00000152 (338) 
*     Revision         0x01
*     Checksum         0x98
*     OEM ID           "AMICPU" 
*     OEM Table ID     "PROC" 
*     OEM Revision     0x00000001 (1) 
*     Compiler ID      "INTL" 
*     Compiler Version 0x20110623 (537986595) 
*/

DefinitionBlock ("SSDT.aml", "SSDT", 1, "AMICPU", "PROC", 0x00000001) 
{ 
   External (PCI0, DeviceObj) 

   Scope (\) 
   { 
       Scope (\_SB) 
       { 
           Scope (PCI0) 
           { 
               Device (HDEF) 
               { 
                   Name (_ADR, 0x001B0000) 
                   Method (_DSM, 4, NotSerialized) 
                   { 
                       If (LEqual (Arg2, Zero)) 
                       { 
                           Return (Buffer (One) 
                           { 
                               0x03
                           }) 
                       } 

                       Return (Package (0x0A) 
                       { 
                           "subsystem-id", 
                           Buffer (0x04) 
                           { 
                               0xD8, 0x81, 0x00, 0x00
                           }, 

                           "subsystem-vendor-id", 
                           Buffer (0x04) 
                           { 
                               0x43, 0x10, 0x00, 0x00
                           }, 

                           "layout-id", 
                           Buffer (0x04) 
                           { 
                               0x0C, 0x00, 0x00, 0x00
                           }, 

                           "PinConfigurations", 
                           Buffer (Zero) {}, 
                           "hda-gfx", 
                           Buffer (0x0A) 
                           { 
                               "onboard-1" 
                           } 
                       }) 
                   } 
               } 
           } 
       } 
   } 
}

 

Wpisujesz własny "subsystem-id" i "subsystem-vendor-id", kompilujesz, wrzucasz do ACPI/Patched i tyle. Pamiętaj aby w Cloverze wyłączyć inject Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIAŁA ale się cieszę pół dnia mi to nie dawało spokoju, warto dodać to do instrukcji lub dopisać w pierwszym poście.

 

W załączniku gotowy plik dla ALC1200 do pobrania.

 

Jeżeli ktoś będzie miał ten problem to w Maverick 10.9 do 10.9.1 musi wrzucić zrobione SSDT do ACPI/patched/

 

W załączniku gotowy plik do pobrania wystarczy zmienić

 

"subsystem-id",

Buffer (0x04)

{

0xD8, 0x81, 0x00, 0x00

},

 

"subsystem-vendor-id",

Buffer (0x04)

 

Odpowiednio dla swojej płyty w moim przypadku Layout wynosi 12 czyli poprawny subsystem wynosi : 0x12. Proste, ale bez tego zapomnijcie o dźwięku w przypadku 10.9 i Clover.

 

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/7798464/OS%20X/SSDT.aml.zip

 

PS: Czy jest szansa by działał przedni Line Out na obudowie, ponieważ muszę przepinać głośniki z monitora do tyłu budy w związku z tym że nie mam głosu po HDMI, a tak można szybko wpiąć słuchawki, zmieniałem w biosie z HD Audio na AC97 ale bez efektu chyba że muszę podpiąć się pod inne wejście na płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Czy jest szansa by działał przedni Line Out na obudowie, ponieważ muszę przepinać głośniki z monitora do tyłu budy w związku z tym że nie mam głosu po HDMI, a tak można szybko wpiąć słuchawki, zmieniałem w biosie z HD Audio na AC97 ale bez efektu chyba że muszę podpiąć się pod inne wejście na płycie.

Ale że co?

 

Zielony Line Out podpinasz na stałe do głośników do monitora, panel przedni ma wyjście słuchawkowe. Jak wszystko jest sprawne (sprzęt) to po wpięciu słuchawek w panel przedni wyciszane jest wyjście tylne line-out (zielone) i dźwięk puszczany jest automatycznie na słuchawki. Warunek to sprawny panel HD Audio i wpięty wtyczką HD Audio w płytę i w BIOS'ie ustawione typ panelu HD Audio. P7P55 WS SC miałem i wiem że działa tak jak opisałem... Sprawdź połączenia, wtyczki, może coś masz podłączone nie tak, lub zwyczajnie masz np uwalony panel przedni... czasami się zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda że się zgadza wszystko, wina raczej leży po stronie OS X bo w Windows normalnia działa wejście słuchawkowe na przednim panelu, więc stwierdzam na tej podstawie, że jest sprawne. Właśnie na OS X brakuje mi 2 rzeczy audio po HDMI oraz przedniego panelu w budzie Fractal Core 3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana jak zwykle najsłabszym ogniwem był ludzki czynnik czyli ja, z racji tego, że buda Fractal Core 3000 nie jest najlepszym wyrobem firmy Fractal lub po prostu trafiła mi się kiepska sztuka. Przewód audio wychodzący z wiązki na 1 kablu ma 2 wtyczki rozgałęziające się ( dałbym zdjęcia ale iPhone się rozładował) pierwsza to HD AUDIO a z niej "dłuższa" AC97. Dlatego do płyty wpięty był AC97 po przekonfigurowaniu okablowania w budzie po wpięciu HD AUDIO śmiga aż miło. Dziwne jest to że przełączając w biosie nie było reakcji, a pod Windows działało normalnie stąd całą winę zrzucałem na OS X i kext. Najgorsze w tym jest, że pogodziłem się z tym, że tak ma być i tyle czasu męczyłem się z kablami. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314TeR

Wynalazłem błąd w pliku Instrukcja.txt dla ALC889.

W tekście jest:

sudo cp Platforms.xml /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/Resources/

A powinno być:

sudo cp Platforms.xml.zlib /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/Resources/

Więc jak ktoś kopiuję komendy prosto z tego tekstu to mu nie zadziała. Tak jak mi. ;)

We wszystkich innych instrukcjach do pozostałych kodeków jest ok. Tylko w tym jednym jest błąd. Kurcze zachodziłem w głowę dlaczego innym działa, a u mnie nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzwiek zainstalowany w.w. sposobem na MSI Z77 ruszyl zaraz po restarcie, ale euforia minela nastepnego dnia gdy uruchomilem kompa. Brak dzwieku ,wiec zrobilem restart i dzwiek sie pokazal. I ciagle sie tak dzieje, czasami musze 2 razy restartowac a czasem zaskoczy za pierwszym razem.Co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pikeralpha.wordpress.com/2013/12/17/new-style-of-applehda-kext-patching/

 

Widzieliście ? Brzmi ciekawie i sensownie. Przy aktualizacji systemu, AppleHDA8.kest nie ucieka nam z pamięci, a przy ładowaniu jest uwzględniany jako pierwszy - koniec problemów z patchowaniem dźwięku w przypadku aktualizacji systemu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

z braku czasu dopiero teraz wyprobowalem propozycje z resetem Biosu od oswaldini. Jednak po resecie Biosu i wyłączeniu Fast Boot sytuacja sie nie zmienila, dzwiek zaskoczyl dopiero po ponownym restarcie. Chyba ze zle zrobilem reset, bo co mnie zdziwilo po zwarciu zworki JBAT1 na plycie wszystkie ustawienia w Biosie zostaly skasowane jednak data i zegar nie wyzerowaly sie. Czy to normalne?, jaka moze byc jeszcze inna przyczyna ze dzwiek nie zawsze wstaje po pierwszym uruchomieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.