Skocz do zawartości

Przewijanie listy kanałów +/-


Gość pinix

Rekomendowane odpowiedzi

Od którejś aktualizacji przestało mi działać przewijanie kanałów przy włączonej liście kanałów. Do tej pory przyciski + i - przewijały -20 kanałów i +20 podczas sprawdzania tytułów w EPG. Jest to niezależne od skórki, dogranych aktualizacji. Czy da się to naprawić, bo irytuje mnie jak chcę szybko przelecieć przez przewodnik i muszę po jednym kanale przesuwać góra/dół. Obecnie + ustawia pierwszy kanał na liście a - ostatni.

Mój dekoder to ABD 5800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum. Było już.

A zgadzam się, było bardzo dużo... sęk w tym, że nie ma wciąż konsensusu. Czytałem że zmiana miał "standaryzować" pewne przypisania, sęk w tym do czego... Nie widziałem żadnej pozytywnej opinii od użytkowników, że im się podoba ta zmian, że jest lepsza od poprzedniego przypisania, a na informacje zwrotne słyszymy, że można sobie to zmienić samemu... OK, tylko po co zmieniać coś co działało, wszyscy się przyzwyczaili, a teraz obsługa chociażby przewijania w EPG jest ułomna.

 

TUX czy nie można przywrócić domyślnego przypisania P+/P- tak aby jak było to poprzednio, aby działały jak PageUP/PageDown na liście kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem żadnej pozytywnej opinii od użytkowników, że im się podoba ta zmian, że jest lepsza od poprzedniego przypisania (...)

 

No to czytasz bardzo wybiórczo. Mnie zmiana nie przeszkadzała a nawet się spodobała, o czym wspomniałem. Jako PageUp/PageDown na liście kanałów działają mi lewo/prawo (i zawsze działały). A że P+/P- mają jakąś inną funkcję, to może się przydzadzą, bo nigdy ich nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem żadnej pozytywnej opinii od użytkowników, że im się podoba ta zmian, że jest lepsza od poprzedniego przypisania (...)

 

No to czytasz bardzo wybiórczo. Mnie zmiana nie przeszkadzała a nawet się spodobała, o czym wspomniałem. Jako PageUp/PageDown na liście kanałów działają mi lewo/prawo (i zawsze działały). A że P+/P- mają jakąś inną funkcję, to może się przydzadzą, bo nigdy ich nie używałem.

 

Mickey, mam nieprzeparte (choć może błędne) wrażenie, że jesteś w mniejszości. Każdy z moich znajomych, którzy używają linii test, w parę chwil po wejściu obsługi "po nowemu" pilota kontaktował się ze mną by przywrócić mu "stary układ". U mnie w domu rodzina też chciała mi łeb urwać "za popsucie pilota". W mojej opinii, to P+/P powinno zostać po staremu (z możliwością zmiany na "nowy" schemat, najlepiej w odpowiedniej sekcji konfiguracji), a PageUp/PageDown może dostać nową funkcję (choćby tą, którą dostało teraz P+/P-). Standaryzacja standaryzacją, a wprowadzanie zmian które tylko psują krew użytkownikom, wbrew nawykom to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam list ze znacznikami. Wreszcie mogę po nich skakać a nie naduszać wiele razy <-- --> aby trafić na znacznik.

Czy mam zostać tego pozbawiony?

 

Nie tędy droga. Poczekajcie cierpliwie a będzie to nagrodzone.

 

@tux, czyżbyś nie doczytał? :P

 

"W mojej opinii, to P+/P powinno zostać po staremu (z możliwością zmiany na "nowy" schemat, najlepiej w odpowiedniej sekcji konfiguracji)" w ten sposób zarówno osoby preferujące stary układ byłyby zadowolone, jak i te korzystające ze znaczników mogłyby z nich spokojnie korzystać.

 

Oczywiście że poczekam(y).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, ale przyzwyczajenie nie jest dobrym doradcą. Gdyby tak wszyscy podchodzili do tematu, to jeździlibyśmy syrenkami ze zmianą biegów przy kierownicy, bez pasów. W skrócie przyzwyczajenia blokują postęp. :)

 

A mi się nowy układ podoba i naprawdę nie widzę w czym problem. Każdy, powtarzam każdy może sobie to zmienić sam. Co więcej zmiana będzie zachowywana nawet po aktualizacjach. Więc może zamiast pisać chcę bo chcę, należy sobie zmienić po swojemu. Zamiast marnować 2 miesiące na przepychanki słowne, już dawno by Ci działało. :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, ale przyzwyczajenie nie jest dobrym doradcą. Gdyby tak wszyscy podchodzili do tematu, to jeździlibyśmy syrenkami ze zmianą biegów przy kierownicy, bez pasów. W skrócie przyzwyczajenia blokują postęp. :)

 

... tylko stosując Twoją analogię, ta zmiana w moim odczuciu przypomina przesunięcie skrzyni biegów na sufit. I mam silnie obawy, że tak zostanie przyjęta (w sensie źle), jeśli wejdzie do release, zaś takich pytań / wątków jak ten, będzie masa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem żadnej pozytywnej opinii od użytkowników, że im się podoba ta zmian, że jest lepsza od poprzedniego przypisania (...)

 

No to czytasz bardzo wybiórczo. Mnie zmiana nie przeszkadzała a nawet się spodobała, o czym wspomniałem. Jako PageUp/PageDown na liście kanałów działają mi lewo/prawo (i zawsze działały). A że P+/P- mają jakąś inną funkcję, to może się przydzadzą, bo nigdy ich nie używałem.

 

Mickey, mam nieprzeparte (choć może błędne) wrażenie, że jesteś w mniejszości. Każdy z moich znajomych, którzy używają linii test, w parę chwil po wejściu obsługi "po nowemu" pilota kontaktował się ze mną by przywrócić mu "stary układ". U mnie w domu rodzina też chciała mi łeb urwać "za popsucie pilota". W mojej opinii, to P+/P powinno zostać po staremu (z możliwością zmiany na "nowy" schemat, najlepiej w odpowiedniej sekcji konfiguracji), a PageUp/PageDown może dostać nową funkcję (choćby tą, którą dostało teraz P+/P-). Standaryzacja standaryzacją, a wprowadzanie zmian które tylko psują krew użytkownikom, wbrew nawykom to drugie.

 

Kwestia przyzwyczajenia - już po prostu ich nie używam.

PS: Dla tych co jeszcze walczą: Tak samo miałem (moi znajomi też) jak umieszczałem  mój post o tym właśnie temacie - ale było gorąco. To może teraz jak już mamy w GOS opcje "Konfiguracja mapy klawiszy" dać opcje wyboru "Zachowanie + - na liście kanałów" i jeżeli ktoś wybierze skok stronami  (PageUp PageDown) to COŚ - program, skrypt itd. zmieni to w mapach jak również sprawdzi podczas aktualizacji (mapy czy programów związanych z mapami) czy opcja ta jest włączona i postąpi zgodnie z otrzymanym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, ale przyzwyczajenie nie jest dobrym doradcą. Gdyby tak wszyscy podchodzili do tematu, to jeździlibyśmy syrenkami ze zmianą biegów przy kierownicy, bez pasów. W skrócie przyzwyczajenia blokują postęp. :)

 

... tylko stosując Twoją analogię, ta zmiana w moim odczuciu przypomina przesunięcie skrzyni biegów na sufit. I mam silnie obawy, że tak zostanie przyjęta (w sensie źle), jeśli wejdzie do release, zaś takich pytań / wątków jak ten, będzie masa...

 

Ostatnia moja wypowiedź w tym wątku, bo mnie szlag trafia. Macie możliwość wyboru keymapy na własną z GUI, np. na starą. Czy to taki duży problem, że aż trzeba po próżnicy wywalić 100 postów?!?!?

 

Cechą GOS jest konfigurowalność, więc sobie skonfigurujcie, nikt nikogo do niczego nie zmusza!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia moja wypowiedź w tym wątku, bo mnie szlag trafia. Macie możliwość wyboru keymapy na własną z GUI, np. na starą. Czy to taki duży problem, że aż trzeba po próżnicy wywalić 100 postów?!?!?

 

Cechą GOS jest konfigurowalność, więc sobie skonfigurujcie, nikt nikogo do niczego nie zmusza!

 

ze względu na wybitnie uznanie dla Twojej pracy rezygnuję z dalszej dyskusji, bo widzę że traktujesz ją personalnie, aczkolwiek mam obawy co do skutków przyjętych założeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abraham: Założenia, które tak usilnie negujesz były zdefiniowane 10 lat temu przez Dreambox-a. Standard w e2/opli jest dokładnie taki jak ma teraz GOS. Więc nie podchodzę personalnie do tej zmiany. Irytuję się, ze można zrobić z tego problem prawie na miarę konfliktu narodowego. Zrozumiałbym, jakby to było sztywne ustawienie, ale macie kilka możliwości dostosowania do siebie.

 

To trochę tak, jakbym zaczął negować standard oscam-a dołączanego do openpli, bo brakuje w nim np. webif-a, albo innego komponentu z którego akurat korzystam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie przerabiam plik keymap tak aby na liście kanałów klawisze lewo prawo przełączały bukiety, gdyż mam posegergowaną listę na kanały tematyczne typu film bajki itp. Czy jest opcja by gdzieś w menu była dostępna taka konfiguracja? Bym nie musiał po każdej aktualizacji systemu przerabiać keymap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie przerabiam plik keymap tak aby na liście kanałów klawisze lewo prawo przełączały bukiety, gdyż mam posegergowaną listę na kanały tematyczne typu film bajki itp. Czy jest opcja by gdzieś w menu była dostępna taka konfiguracja? Bym nie musiał po każdej aktualizacji systemu przerabiać keymap.

Najprościej (dla mnie):

Przerób sobie jak to robiłeś do tej pory.

Skopiuj plik /usr/share/enigma2/keymap.xml na /usr/share/enigma2/keymap_carolef.xml

Wejdź do wtyczki konfiguracja mapy klawiszy i wybierz swoją mapę. zapisz restart systemu i będziesz miałą zawsze swoją mapę, niezależnie co się wydarzy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carolef:

 

Na działanie samego AB nowa użycie starej keymapy nie będzie miało wpływu, dopóki na liście konfigurowalnych klawiszy nie pojawią się jakieś nowe. Natomiast może jakieś nowe funkcje systemowe nie będą działały. Przykładem jest obsługa P+/P- na liście kanałów ... ale że to nowe ustawienie mi odpowiadało to dodałem do keymapy z AB.

 

Nietrudno zauważyć, że AB jest aktualizowany w bliżej nieokreślonym czasie po aktualizacji głównej keymapy ... i nie przeszkadza mu to działać.

 

W skócie: zrób jak napisał j00zek. A co jakiś czas po aktualizacji AB możesz sobie porównać keymap_ab.xml z keymap_ab_carolef.xml i zdecydować, czy zaktualizwać swój plik, czy nie. Robię to samo aktualizując AB, tylko że porównuję keymap_ab.xml z keymap.xml (kiedyś z keymap_gos.xml).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO: Obecnie jest dobrze i na razie bym tego nie ruszał. Ale wszystkich pomysłów użytkowników nie jestem w stanie wymyślić, więc w razie czego pomyślimy co z tym fantem zrobić.

 

Na razie jest ok. Instalacji AB a potem niebieski we wtyczce i działa AB w konfiguracji domyślnej. Po usunięciu AB system wstaje z domyślną keymapą systemową. Jak użytkownik coś pozmienia (czytaj: keymapę na swoją) to zrobił coś niestandardowego, więc niech sobie niestandardowo radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...