Skocz do zawartości

Problem z "pikselozą" na TVN HD


Gość tito

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam,

 

 

Po ostatnim updacie zauważyłem ze obraz na niektórych kanałach się rozmywa - najbardziej to widać na TVN HD. Pamiętam że jak na chwilę przeskoczyłem na wersje test to wtedy też ten problem występował (wtedy dodatkowo na Polsat Voleyball HD).

 

 

Wiem że "pikseloza" na  TVN HD to dość często poruszany problem który zazwyczaj występuje u wybrańców z kiepska instalacją sat itp. ale w tym przypadku problem ewidentnie wystąpił po upgradzie. Mam system postawiony na pendrive, z drugą (starą) wersją w nor - po wystartowaniu starej wersji systemu problem nie występuje.

 

 

Mój tuner to UHD 88 na pamięciach "M" (takie jak w ESI),

Pytanie czy ktoś jeszcze to zaobserwował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że to smużenie nie jest aż tak łatwo zauważyć jak przy innych "TVN-owskich" dolegliwościach  - pojawia się tylko na pół sekundy i dotyczy tylko danego elementu (np ruchomy pasek na dole). Wydaje mi się że najłatwiej go dostrzec na szybko zmieniających się scenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tych innych "dolegliwości" już dawno nie widziałem (ostatni raz ponad rok temu). No nic ciekawe czy ktoś jeszcze to zauważy, może jest tak że bedę jedynym który ma pecha :)

 

 

EDIT: Zapomniałem dodać problem występuje tylko na UHD 88 - stare poczciwe BSLA z najnowszym softem działa idealnie (na tej samej instalacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Osobiście dzisiaj zaliczyłem przypadek książkowy.

 

Od kilku dni sobie pikseluje. Kombinuje, ścieram się i nic. Pojawia się i znika.

Dzisiaj u mnie leje deszcz. Siedzę, patrzę w TV i sru "nie można dostroić"

Zapinam miernik do gniazda - sygnał syf.

Myślę konwerter pierd...ł bo taki deszcz to za mało żeby zerwało całkiem.

Zapinam miernik do konwertera - syf.

Łapię ręką za antenę i mam luz góra-dół.

I jestem w domu.

Kuźwa antena opadła po 5 latach a była jak skała!!!

Podłożyłem klina 5mm pod uchwyt i aby do jutra :)

 

Już wiem co będę robił jutro :(

 

Zmierzam do tego, że rozwiązanie problemu pikselozy może być mega proste - weryfikacja stanu anteny.

A powiem ci że tematem zajmuje się na na co dzień.

 

Czyli klasycznie - szewc bez butów chodzi.

 

Scalono, poprawiono błędy. Nie piszemy posta pod własnym postem (edytujemy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Osobiście dzisiaj zaliczyłem przypadek książkowy.

 

Od kilku dni sobie pikseluje. Kombinuje, ścieram się i nic. Pojawia się i znika.

Dzisiaj u mnie leje deszcz. Siedzę, patrzę w TV i sru "nie można dostroić"

Zapinam miernik do gniazda - sygnał syf.

Myślę konwerter pierd...ł bo taki deszcz to za mało żeby zerwało całkiem.

Zapinam miernik do konwertera - syf.

Łapię ręką za antenę i mam luz góra-dół.

I jestem w domu.

Kuźwa antena opadła po 5 latach a była jak skała!!!

Podłożyłem klina 5mm pod uchwyt i aby do jutra :)

 

Już wiem co będę robił jutro :(

 

Zmierzam do tego, że rozwiązanie problemu pikselozy może być mega proste - weryfikacja stanu anteny.

A powiem ci że tematem zajmuje się na na co dzień.

 

Czyli klasycznie - szewc bez butów chodzi.

 

Scalono, poprawiono błędy. Nie piszemy posta pod własnym postem (edytujemy)

 

 

Miałeś racje, sprawdziłem dzisiaj BER i pomimo akceptowalnych poziomów SNR (67%) i AGC (81%) w pokoju gdzie mam wpięte UHD dochodzi aż o zgrozo do 2.8 !

Przy takim poziomie BER to się nie dziwię ze występują różne klocki - jedyne co mogę stwierdzić to to że poprzednia wersja softu lepiej znosiła błędy w instalacji sat.

 

 

W moim przypadku czeka mnie sprawdzenie wszystkich wtyczek,połączeń - tak jak pisałem BSLA wpięty do tego samego konwertera ( z 40 metrowym kablem) ma BER na poziomie 1.5, UHD (na 9 metrowym kablu) aż 2.8 :(.

 

 

Podsumowując temat do zamknięcia - przy dobrej instalacji tuner śmiga jak "ta lala".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm raczej nie, wtedy takie coś bym zauważył zaraz po zainstalowaniu gniazdka. Poza tym pomiędzy konwerterem a tunerem mam parę wynalazków które skutecznie osłabiają sygnał: sumator sygnałów TV/SAT, plus gniazdko podtynkowe - podejrzewam że z tym ostatnim jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...