Skocz do zawartości

Snow Leopard a zapis na partycjach NTFS


zet120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 miesiące temu...

Włączyłem sobie zapis NTFS przez snowa tym sposobem z wpisem w fstab i wszystko smiga bardzo dobrze. TEN APPLOWSKI Driver do ntfs jest bardzo dobry..update(oj jednak nie taki dobry). Uzycie procka bardzo małe podczas kopiowania na/z ntfs i transfery prawie idenczyne jak na kopiowaniu na hfs+. Niestety na ubuntu ntfs-3g jest duzo gorszy. Uzycie procka skacze do 50%(core2duo2,5ghz) i transfery tez slabiutke. Max 15MB/s. Błędów żadnych na razie nie upatrzyłem. Oczywiscie jak sie zrestartuje podczas jakis operacji dyskowych to bledy sie robia na ntfs. ale wtedy to odpalenie windowsa i podczas staru systemu sam windows sam naprawi.

Jak chce sie miec dostep do danych na SNOW i WINDOWS To trzeba jednak miec partycje NTFS taka glowna do plikow bo fat32 ma limit 2gb na plik. A przez jakies parrarelsy na windowsie nie chce mi sie bawic zeby sie dostac do HFS+

Na UBUNTU mozna wlaczyc zapis na HFS+ trzeba

-zainstalowac hfsplus hfsutils hfsprogs

fsck.hfsplus -f /dev/sdaX

zamountowac parycje mount -o force /dev/sdx(partycja hfs+) /mnt/blabla(punkt montowania)

 

fsck moze po zamountowaniu juz nie pamietam a moze przed . fsck jakos zdejmuje journaling no i wtedy juz jest mozliwy zapis na hfs+ (chyba jako root) wiec sudo nautilus sie przyda

 

[ Dodano: 2011-06-20, 20:29 ]

Widze ze w tym poscie nikt nie podał tego sposobu na zapis na ntfs przez wpis fstab.

Ja podam po angielsku bo mi sie nie chce tlumaczyc. Chyba zrozumiecie :)

Open Terminal.app (/Applications/Utilities/Terminal)

Type "diskutil info /Volumes/volume_name" and copy the Volume UUID (bunch of numbers).

Backup /etc/fstab if you have it, shouldn't be there in a default install.

Type "sudo nano /etc/fstab".

Type in "UUID=paste_the_uuid_here none ntfs rw" or "LABEL=volume_name none ntfs rw" (if you don't have UUID for the disk).

Repeat for other NTFS partitions.

Save the file (ctrl-x then y) and restart your system.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem. Nie polecam. Działał przez jakiś czas dobrze, a potem były błędy w systemie plików. Na przykład pliki były ciągle oznaczane jako używane, miały złe uprawnienia i właściciela itd. Pomagało tylko ich kopiowanie na partycję FAT32 a później przywrócenie ich z powrotem na stare miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Czasami podczas kopiowania na ntfs robi błedy. Stworzył mi plik który wogle nia miał prawie uprawień do pliku(uprawienia specjalne). CHyba będę musiał jednak przejść na fat32 albo hfs+ bo faktycznie cos na tym ntfs "krzaczy się". Niby nie dużo ale zawsze cos jest nie tak. Jak odpalam windowsa i chkdsk sie robi to zawsze sa bledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.