Skocz do zawartości

Odtwarzanie plików .mkv i .avi


Gość spavnkkr

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest szansa uaktualnić sterowniki albo kodeki aby było można odtwarzać wszystkie pliki .mkv (dobre jakościowe h264 itp.) bo mam problem z ich odtwarzaniem (nie wszystkich). Te których nie można uruchamiają odtwarzacz (próbowałem oba w freeplayer) i tyle (wyświetla się tylko czas 00:00 i czas filmu i tak zostaje - brak dzwięku i obrazu). Zainstalowałem wszystko co jest dostępne dla gstream w opkg i dalej nic. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Może procesor jest za słaby?

 

ADB 5800 BSLA, BSKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie, przyłącze się do Was,

Niemal wszystkie mkv które odtwarzam na dekoderze przycinają co jakieś 5 minut oglądania, co niestety uniemożliwia patrzenie na taki materiał ;/ Wideo jest udostępniane z sieciowego dysku i zamontowany katalog w dekoderze, w większości wypadków materiał jest w rozdzielczości 720p. W dlna mam tylko w jednym TV w domu i do tego strasznie małe napisy otwiera. freeplayer ma elegancki rozmiar, który można jeszcze zmieniać i to mi pasuje. Jakieś pomysły cóż może być nie hallo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisałem wcześniej, przez moje BSLA przeszło bardzo dużo filmów i nie miałem z nimi problemów :)

Pokaż jeszcze co Ci pokazuje mediainfo odnośnie tego pliku.

 

Dla testów możesz jeszcze pobrać najnowszego freeplayer'a i do niego zainstalować multiframework.

Po włączeniu programu zmień bibliotekę wideo na eplayer3 i odtwórz problematyczny plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla testów możesz jeszcze pobrać najnowszego freeplayer'a i do niego zainstalować multiframework.

Po włączeniu programu zmień bibliotekę wideo na eplayer3 i odtwórz problematyczny plik.

 

Dokładnie Tak właśnie mam :)

Meduainfo gdzie dokładnie?

 

Wysłane z mojego LG-D802

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal wszystkie mkv które odtwarzam na dekoderze przycinają co jakieś 5 minut oglądania, co niestety uniemożliwia patrzenie na taki materiał ;/ Wideo jest udostępniane z sieciowego dysku i zamontowany katalog w dekoderze, w większości wypadków materiał jest w rozdzielczości 720p.

 

Po skopiowaniu tego samego filmu na lokalny dysk nboksa to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem,  ale teraz sprawdzilem na bska (którego używam rzadziej) i działa ok odtwarzanie, na bsla tnie :o czary... oba są w jedej sieci lan, oba z tego samego materiału korzystają oba maja gos test i dokladnie te same pliki :o roznia się tylko tym ze czarny ma boot b4t... ale to chyba nie ma oddzialywania na ten problem... prawda ?

 

Wysłane z mojego LG-D802

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też taki dziwny przypadek aczkolwiek trochę inny :) Mam film PSY w formacie .mkv 720p itd.

Wrzucam go sobie na 2850, odpalam, idzie jak złoto.

Wrzucam go na UHD, odpalam i od samego początku jest jakaś jedna wielka pixeloza.

 

Przeinstalowywałem soft, odpalałem z pendriva. Nawet dla testu nagrałem ten film na pendriva i podpiąłem pod jeden a potem pod drugi tuner żeby wykluczyć winę błędnego przesyłania.

Takie cuda dzieją mi się wyłącznie z tym plikiem PSY, testowałem go na wszystkich urządzeniach jakie mam w domu i tylko UHD stawia opór. Nawet bibliotekę mu zmieniałem na eplayer3 ale efekt ten sam.

 

Do czego zmierzam, są jak widać rzeczy, których nie da się wyjaśnić w łatwy sposób. Ja z problemem psów do tej pory się nie uporałem a próbuję usilnie od 3 miesięcy. Mógłbym go przekonwertować na komputerze i byłoby po kłopocie ale chciałbym dojść do tego co konkretnie jest temu winne.

 

Jak widać po moim poprzednim poście UHD radzi sobie doskonale z filmem BluRay (1080p, bitrate 30.000kbps i audio ac3 5.1 640kbps) a z głupim ripem psów 720p, bitrate 2.000kbps i dźwiękiem 2.0 nie może sobie dać rady :) Normalne archiwumX :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Ci tego nie wyjaśnię. Nie dlatego, że nie chcę a zwyczajnie nie pamiętam. Przerabiałem to około 6 lat temu mając Fergusona HF-8900HD. Trafiały się na tym cudzie nagrania, które miały taki efekt mimo, iż w sumie prawie wszędzie się odtwarzały. Pamiętam tylko, że AviDemux na tych plikach pluł się o jakieś ramki i kazał to korygować po czym indeksował materiał od nowa. Na obrazie wyglądało to dokładnie jak na tym pliku co załączyłeś. Czasem wchodził cały zielony ekran abo pojawiały się zielone artefakty. Jednak najczęściej było to co pokazałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób dekodowania ramek?

5800xx → STi7100

28xx → STi7111

SagemCom ESI88/UHD88 → STi7105

SagemCom DSI87 → STi7111

 

Może po prostu w inny sposób dekodować ramki i tyle. Nie upieram się przy teorii ale jak na 5 komputerach szło a na jednym nie (w przypadku HF-8900HD) to też upierałem się. kiedyś po odśmiecaniu okazało się, że jednak miałem błędne założenia.

 

@j00zek

Kanał StarsTV. Czasem jak go włączysz to szarpie ale czasem dochodzi do tego momentami efekt jak na tym filmie. Rzadkie to jest i trudno trafić ale kilka razy widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@j00zek

Kanał StarsTV. Czasem jak go włączysz to szarpie ale czasem dochodzi do tego momentami efekt jak na tym filmie. Rzadkie to jest i trudno trafić ale kilka razy widziałem.

Zgadza się, ja to mam częściej, raz na 2-3 przełączenia na ten kanał. Na starym x403p też było szatkowanie, jakoś dziwnie nadają :)

 

Wracając do tematu... Rozumiem różne sprzęty... ale u mnie to już są czary mary... czarny / biały ADB5800 i każdy inny komfort oglądania :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbowałem odpalić z zewnętrznego HD na BSLA 4 filmy: 2 chodziły a 2 nie (pliki z programu Media info każdego z nich w załączeniu). Pierwsze co się rzuca w oczy to właśnie filmy z DTS nie działają i te w których biblioteka zapisująca to: libebml v1.3.0 + libmatroska v1.4.0 - 1.4.1.

działa1.txt

dziala2.txt

niedziała1.txt

niedziała2.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I ja dzisiaj tego doświadczyłem. Ale dziwne bo na plikach MKV tego nie miałem. Dzisiaj odpalilem film avi hd i takie pikselowanie było. A nawet czasem pokazywał się na dole połowa obrazu z poprzedniej klatki a na górze aktualny obraz. Ale zauważyłem też że najczęściej dzieje się to na ciemnych obrazach i jak np w kadrze połowa to np stół i wtedy wycina po długości właśnie ten element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero około północy będę mógł to sprawdzić. A pytanie. Bo w sumie ja nie używam nic więcej po za tym co wymaga iptv. Może tu jest problem?

 

Przetestowane, dalej jest to samo :(

 

Dodatkowo zainstalowałem i mediaplayer oraz free player i na nich też jest to samo. Doinstalowałem również multiframework i to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[ESI, TESTING] Problem przy odtwarzaniu pewnego filmu *.avi, przy nagłej zmianie sceny pojawiają się jakby "resztkowe" fragmenty obrazu (najczęsciej na dolnej połowie ekranu), jakby obraz uaktualniano tylko tam gdzie zmienia się on a w przypadku zmiany całości system jakby nie "zauważa tego" i jeszcze widać fragment tła itp. poprzedniej scenerii...

Instaluję FreePlayer, a także eplayer3ext (za bardzo nie wiem do czego służy) ale nic one nie poprawiają.

 

W HYPERIONie film odtwarza się poprawnie...

 

Przy okazji, jaki sens ma instalowanie eplayer3ext, czy to kolejna wersja systemowego player'a? Ponieważ nie ma nigdzie odniesienia doń w menu systemowym itp. Wybaczcie za lamerskie pytanie, ale pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, umknęło mi. Jak możecie to udostępnijcie jakieś próbki tych plików to będzie można coś z tym pokombinować.

 

EDIT

@Marcin dzięki za próbki. Faktycznie gstreamer sobie nie radzi i występuje efekt, który opisujecie. Trzeba trochę potestować z innymi kompilacjami. Eplayer radzi sobie z tym bez problemu. Na dzień dzisiejszy nie pozostaje mi nic innego jak polecić wam skorzystanie z multiframework.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eplayer radzi sobie z tym bez problemu. Na dzień dzisiejszy nie pozostaje mi nic innego jak polecić wam skorzystanie z multiframework.

 

Ale jak korzytać z multiframework i eplayera (jeżeli ktoś nie używa iptv)? Jakoś się to "podstawia" w "systemowy player"? Ponieważ nigdzie w menu nie ma żadnej opcji aby cokolwiek zrobić z  multiframework i eplayer'em...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mam zainstalowane:

eplayer3ext - 0.0.3 - eplayer3 & eplayer3 ext version by @samsamsam

enigma2-multiframework - 2014-11-27-git-1 - OpenPLi with Milti Framework (GStreamer & Eplayer3)

 

Ale przy odtwarzaniu filmu avi systemowym player'em (tj. po wybraniu filmu z "listy filmów" przyciskiem OK, a listę filmów m.in. "VOD") problem z "pikselozą szczątkową" nadal występuje.

 

We FreePlayer'ze natomiast po przełączeniu żółtym przyciskiem "LibMedia"

z:

  "Multimedia Framework: GStreamer"

na

  "Multimedia Framework: Eplayer3"

 

wówczas wogóle nie chce odtwarzać filmu! (Podczas gdy z GStreamer odtwarza lecz z pikselozą). Robię coś źle?

 

----------- EDIT:

Po restartowaniu CAŁEGO odbiornika (a nie tylko GUI) teraz odtwarza w FreePlayerze przy

"Multimedia Framework: Eplayer3"

i jak na razie dobrze! :)

 

A znaczy że systemowy player też teraz zaczął wykorzystować Eplayer3?

(Jak na razie nie obserwuję pikseloz ale może trzeba pooglądać film więcej...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po restartowaniu CAŁEGO odbiornika (a nie tylko GUI) teraz odtwarza w FreePlayerze przy

"Multimedia Framework: Eplayer3"

i jak na razie dobrze! :)

 

A znaczy że systemowy player też teraz zaczął wykorzystować Eplayer3?

(Jak na razie nie obserwuję pikseloz ale może trzeba pooglądać film więcej...)

 

Wypada potwierdzić: w systemowym player'ze pliki avi odtwarza już dobrze.

Ale za to NIESTETY pojawił się inny problem: 

próba odtworzenia plików mp4 i flv powoduje ERROR Enigmy (i jej restart)!

 

Jakieś pomysły i sugestie może macie odnośnie tego kłopotu...?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbarriver

Przede wszystkim zacząć używać odbiornika satelitarnego zgodnie z przeznaczeniem i przestać narzekać, że nie działają funkcje, które nie są standardowe dla odbiornika satelitarnego.

Więc po co jest graterlia lub inne? Właśnie dla takich dodatkowych funkcji. Więc jeżeli komuś coś nie działa tzn że to system nie dla niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...