Skocz do zawartości

ASUS XONAR U7


iStig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

314Ter zauważył, że karta Asusa Xonar U7 jest na tym samym układzie co maczki

 

http://hamac.pl/topics13/asus-xonar-u7- ... ight=xonar

 

Dzisiaj udało mi się dostać kartę do testów, więc zaczynamy :-)

 

 

Pudełko

U7_1.JPG

U7_2.JPG

 

 

Karta

U7_3.JPG

U7_4.JPG

 

 

Akcesoria, czyli kabelek USB, wyjście na światełko - poza zdjęciem instrukcja i płytka

U7_5.JPG

 

 

To co mnie od razu zaciekawiło to właśnie przejściówka na światełko - na początku myślałem, że karta ma tylko Coaxiala, a tu taka niespodzianka. Adapterek wkładamy do SPDIFA i wygląda to tak jak na poniższym zdjęciu:

U7_8.JPG

 

 

Pozostało podłączyć kartę do Hackintosha. Na pudełku nie ma słowa o OS X - wszędzie tylko Windows... Na szczęście nie ma problemu :-D - tak wygląda raport systemowy:

ASUS_U7_SI.png

tak w ustawieniach wejścia:

ASUS_U7_IN.png

a tak wyjścia:

ASUS_U7_OUT.png

 

 

Pokrętło głośności na karcie także działa - na ekranie pojawia się siła głosu.

 

Co mnie jeszcze zaciekawiło to przełącznik na spodzie karty:

U7_6.JPG

 

sięgnąłem do instrukcji i nawet Mac został wspomniany :-D

U7_7.JPG

 

Miałem tylko przetestować, a już się zastanawiam nad zakupem... eh 314Ter - po co to odkryłeś ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko przetestować, a już się zastanawiam nad zakupem... eh 314Ter - po co to odkryłeś ? :-)

Cieszmy się że jest karta na USB, która powinna zaspokoić większość wymagań przeciętnego user'a, do tego ma wzmacniacz słuchawkowy który powinien poradzić sobie z lepszymi słuchawkami, a przez to wyciągnąć z nich o wiele więcej niż da się nawet z najlepszej pokładówki.

 

Teraz zasadnicze pytania:

1. Jakie próbkowania obsługiwane są przez wyjście cyfrowe, jest 96/24?

2. Czy działa poprawnie spdif passthru dla AC3 i DTS.

3. Czy działa tylko wyjście analogowe 2.0 czy coś można więcej wyciągnąć?

4. Co z mikrofonem/słuchawkami... podłączył byś i sprawdził czy działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1) S/PDIF Digital Output : 44.1K/48K/88.2K/96K/176.4K/192KHz @ 16bit/24bit

Otwórz Konfigurator MIDI Audio i zobacz w ustawieniach co można ustawić...

Ad 3) nie mam jak sprawdzić - w instrukcji masz takie opcje:

Teoretycznie w w/w MIDI powinny być też ustawienia toru 5.1, 7.1, ale szczerze wątpię czy będzie działać coś więcej niż analogowe 2.0.

 

Najważniejsze czy puści AC3/DTS, bo to determinuje jak zbudowane są tory audio... był sobie (jest) taki tani sweex sc016 czy jakoś tak, i on buduje dźwięk na wyjściu cyfrowym, z tego co wysyła na analogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to coraz zacniej... a teraz coś z naprawdę wysokiej półki audio... jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy odtwarzacz plików audio na os x:

http://audirvana.com/

Jest szansa że powinien wykryć tę kartę i powinieneś móc odrobinę nią sterować, m.in. zmieniać próbkowania... jak masz jakiś obraz płyty SACD w ISO, to byłbym zobowiązany za test czy zagra i czy ustawi oversapling na 88.2K i/lub 176.4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz odpale triala audirvany, a tymczasem opcje w MIDI dotyczące wyjścia analogowego

Fiu, fiu... więc da się odpalić nawet analogowe 7.1 :shock:

 

To czekam cierpliwie na test Audirvany i spdif passthru... ale jak na razie wygląda, że bym sobie z chęcią przygarnął te pudełko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zacnie...

 

A jak ogólnie z jakością dźwięku... jest może te irytujące pyknięcie po dłuższej nieaktywności, albo szum też po dłuższej nieaktywności... jak generalnie tory analogowe się sprawują...

 

PS no i czekamy jeszcze na test spdif passthru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość dźwięku - nie przetestuje - dzieciaki szaleją, wydaje mi się, że nie było pyknięć ani szumów, ale nie mam dobrych warunków do testów...

co do spdiff passthru to działa - miałem problem z przetestowaniem, bo dawno temu używałem PymPlayera, a ten nie chce przepuscic zakodowanego sygnału, nie wiem czy wyjścia nie wykrywa czy o co chodzi. Uruchomiłem systemowy Odtwarzacz DVD z filmem ze ścieżką 5.1 jak i DTS. W obu przypadkach ampli zaświecił odpowiednie ikonki i zdekodował sygnał. Następnie odpaliłem MPlayerX ustawiłem w nim autodetekcje SPDIFa i zapuściłem jakieś mkv z DTS. Także w tym przypadku ampli rozpoznał DTS i poprawnie odtworzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta działa na kextch apple'a. Wykorzystuje te same co wiele innych DAC'ów w OS X. Zbudowana jest tez w oparciu o chip produkowany przez tę samą firmę co masz układy w maczkach. Osobiście nie sądzę aby popsuli coś, bo by uwalili też profesjonalne DAC'i a wtedy byłby raban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Używam od kilku miesięcy.

Słucham głównie na słuchawkach i zestawie 2.0 podłączonym do wzmacniacza, choć dla testów podłączałem ją do różnych zestawów: głośniki komputerowe 5.1, amplituner do kina domowego.

Nie zaobserwowałem żadnych problemów; pod 10.6.8 i 10.8.4 wszystko działa od razu po podłączeniu pod USB.

Czytałem tu na forum, że są problemy z przerywaniem dźwięku:

http://hamac.pl/topics58/xonar-u7-czasami-przycina-dzwiek-vt10239.htm?highlight=xonar

nie zaobserwowałem tego u siebie, może dlatego, że nie używam Clovera.

 

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku, szczególnie na słuchawkach.

 

Zdecydowanie polecam; jeśli ktoś posiada extra 340 pln, zależy mu bezproblemowej instalacji w systemie i bardzo dobrym dźwięku.[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Używam od kilku miesięcy.

Słucham głównie na słuchawkach i zestawie 2.0 podłączonym do wzmacniacza, choć dla testów podłączałem ją do różnych zestawów: głośniki komputerowe 5.1, amplituner do kina domowego.

Nie zaobserwowałem żadnych problemów; pod 10.6.8 i 10.8.4 wszystko działa od razu po podłączeniu pod USB.

Czytałem tu na forum, że są problemy z przerywaniem dźwięku:

http://hamac.pl/topics58/xonar-u7-czasami-przycina-dzwiek-vt10239.htm?highlight=xonar

nie zaobserwowałem tego u siebie, może dlatego, że nie używam Clovera.

 

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku, szczególnie na słuchawkach.

 

Zdecydowanie polecam; jeśli ktoś posiada extra 340 pln, zależy mu bezproblemowej instalacji w systemie i bardzo dobrym dźwięku.[/code]

 

Przyciecia u mnie to wina clovera zle ustawione BusSpeedkHz. Karte polecam bardzo dobra jakosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nabyłem niedawno tę kartę. Na razie testowałem ją tylko z Mac Book'iem wraz z słuchawkami Sennheiser PC 330. Pod względem funkcjonalnym nie mam zastrzeżeń, wszystko działa, natomiast z jakością dźwięku na słuchawkach bym nie szedł zbyt daleko. Słuchawki działają poprawnie, lepiej niż np bezpośrednio podpięte do MacBook'a, ale jakość nie jest "rewelacyjnie lepsza". Jest lepsza, ale bez fajerwerków. Dźwięk jest bardziej miękki, scena muzyczna jest szersza i bardziej detaliczna niż na wbudowanej karcie, ale też nie jest to różnica kilkukrotna a zaledwie dla mnie 25-50% lepiej. Na dniach będę miał wypożyczone słuchawki Grado SR80i, więc zobaczymy na co stać tego maluszka, będę miał też do porównania DACa FiiO Olympus E10, więc sprawdzę co ogranicza jakość dźwięku, czy słuchawki czy wzmacniacz w U7.

 

Należy pamiętać, że to moje subiektywne podejście do tej karty, po prostu czytając na necie "marketingowy bełkot" miałem dość wygórowane oczekiwania względem tego maluszka, a dokładnie wzmacniacza słuchawkowego. Nie mniej to wciąż jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza obecnie karta muzyczna dla maczków, która zapewnia pełne 7.1 + wzmacniacz słuchawkowy + mic + spdif i to bez konieczności instalowania jakichkolwiek sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nigdzie nie wygooglowałem info o U3 (też ma wzmacniacz słuchawkowy) ...

To nie temat o u3, gdzieś kiedyś czytałem że są z nim problemy, ponoć wymagają jakiś sterowników które kiedyś były zapewniane przez ASUS'a, ale od jakiegoś czasu ASUS zarzucił support tej karty pod OS X i zniknęły z sieci. Podobnie kiedyś się stało z U1.

 

Z U7 miejmy nadzieję że nie będzie niespodzianek, bo na szczęście zbudowana jest na układach natywnie wspieranych przez OS X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i niestety natknąłem się na dwie niedogodności pod OS X. Pierwsza mniej istotna dotyczy dopasowania impedancji wyjścia słuchawkowego względem słuchawek. Pod OS X nie ma możliwości regulacji, pod windows sterowniki to umożliwiają. To jest powiedzmy problem teoretyczny, bo dźwięk na moich sennheiser'ach jest na tyle wysoki że i tak muszę ściszać. Natomiast na drugi problem natknąłem się wczoraj, otóż ustawienia czułości mikrofonu na MAX nie zapewniają komfortowego słyszenia mnie przez drugiego rozmówcę. Po prostu widać że brakuje podbicia ~ +20db aby ten dźwięk był OK. Na razie nie szukałem czy da radę to jakoś "naprawić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety natknąłem się na dwie niedogodności pod OS X. Pierwsza mniej istotna dotyczy dopasowania impedancji wyjścia słuchawkowego względem słuchawek. Pod OS X nie ma możliwości regulacji, pod windows sterowniki to umożliwiają. To jest powiedzmy problem teoretyczny, bo dźwięk na moich sennheiser'ach jest na tyle wysoki że i tak muszę ściszać. Natomiast na drugi problem natknąłem się wczoraj, otóż ustawienia czułości mikrofonu na MAX nie zapewniają komfortowego słyszenia mnie przez drugiego rozmówcę. Po prostu widać że brakuje podbicia ~ +20db aby ten dźwięk był OK. Na razie nie szukałem czy da radę to jakoś "naprawić".

 

Dodalbym jeszcze jeden minus brak automatycznego przelaczania wyjsc , jesli wepniemy sluchawki a glosniki mamy przez wyjscie optyczne musimy recznie w ustawieniach zmienic wyjscie dzwieku.

 

Dioda ktora na karcie pokazuje aktualnie uzywane wyjscie zmienia sie na sluchawki ale w systemie nadal pozostaje na ostatnio usawionym wyjsciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodalbym jeszcze jeden minus brak automatycznego przelaczania wyjsc , jesli wepniemy sluchawki a glosniki mamy przez wyjscie optyczne musimy recznie w ustawieniach zmienic wyjscie dzwieku.

To akurat nie jest żadna wada. Żaden audio na OS X nie ma automatycznego przełączania SPDIF / słuchawki analogowe. Przełączanie głośniki/słuchawki działa tylko w obrębie toru analogowego.

Dioda ktora na karcie pokazuje aktualnie uzywane wyjscie zmienia sie na sluchawki ale w systemie nadal pozostaje na ostatnio usawionym wyjsciu

Jeśli tyczy to w/w przypadku, to nie jest to błąd, tak działa OS X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodalbym jeszcze jeden minus brak automatycznego przelaczania wyjsc , jesli wepniemy sluchawki a glosniki mamy przez wyjscie optyczne musimy recznie w ustawieniach zmienic wyjscie dzwieku.

To akurat nie jest żadna wada. Żaden audio na OS X nie ma automatycznego przełączania SPDIF / słuchawki analogowe. Przełączanie głośniki/słuchawki działa tylko w obrębie toru analogowego.

Dioda ktora na karcie pokazuje aktualnie uzywane wyjscie zmienia sie na sluchawki ale w systemie nadal pozostaje na ostatnio usawionym wyjsciu

Jeśli tyczy to w/w przypadku, to nie jest to błąd, tak działa OS X.

 

czyli wszystko ok :) , a co do +20dB na mikrofonie da sie znalesc jakies rozwiazanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.