Skocz do zawartości

oscam na platformę lantiq


Gość m-s-x

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Jeżeli wcześniej miałeś binarkę od kolegi emarcin - a do końca zeszłego roku jedynie jego działały (ja przynajmniej innych nie znalazłem).

To możesz odchudzić nieco system i wywalić libusb-1.0, bo zakładam że masz czytnik phoenixa lub coś z nim zgodnego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AbrahaM a kiedy zamieścisz jakieś nowe kompilacje?

ostatnio coraz rzadziej zamieszczasz nowe obrazy, coś się stało? brak czasu?

 

 

nakłada się parę spraw:

1. z oscamami nowszymi od 10572 w pewnych specyficznych warunkach są problemy, np. z obsługą EMM, których (raczej?) nie ma na 10572,

2. jako że wyniki naszych wewnętrznych testów dla aktualnych wersji wypadają tak sobie, to są one mocno nieregularnie kompilowane, co "n" wersji, gdy zmiany w kodzie są potencjalnie obiecujące,

3. chwilowo z powodów rodzinnych mam cholernie mocno ograniczone możliwości czasowe, dlatego kompilacje są wrzucane do repo oscams i na forum zdecydowanie rzadziej, gdy są podstawy do przypuszczeń, że warto przetestować je, kod jest w danej chwili obiecujący.

 

"Nasze" 10572 jest najwyższe rekomendowane/stabilne, także chodzi o routery. Co do kodu aktualnego, muszę stwierdzić brak problemów, a to... wymaga czasu, długich testów....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AbrahaM dzięki za garść informacji, dotyczących nowszych wersji Oscama i powodów dla których ich nie umieszczasz - już się martwiłem  :(

 

Oczywiście o problemach z wyciekiem pamięci do wersji 10572 informowałeś już wcześniej - choć sam mam kartę conax i na bieżąco (w miarę) podmieniam Twoje kompilacje i nie zauważyłem problemów we wcześniejszych wersjach.

 

Wersję 10611 użytkuję od 2 tygodni - również bez większych problemów.

 

Reasumując polecasz jako ostatnią stabilną wersję 10572 - jednak patrząc na ilość pobrań najnowszej aktualizacji (kilkanaście) w stosunku do wersji stabilnej (jedno dla BB) myślę że większość użytkowników nie napotkała na tyle poważnych problemów by zamienić ją na wersję stabilną.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla większości ludzi :)

Ta większość to zazwyczaj narzeka, że coś nie działa i nie da się jej nic powiedzieć/napisać. Wersja OSCam nie ma tu nic do rzeczy :)

@AbrahaM bardzo dokładnie testuje binarki a testy to nie bezmyślne klikanie po kanałach przez pół dnia a coś znacznie obszerniejszego. Jeżeli coś wykrył to to jest i jest niezaprzeczalne, mimo iż większość może tego nie widzieć.

 

Ja osobiście mam Stable by @AbrahaM i na serwerze tą wersję co w wątku dla PLD. Póki co ma ponad 120 dni uptime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tux zgadzam się z każdym Twoim słowem.

Wierzę AbrahaM-owi na 110% że coś jest nie tak z obsługą EMMów - nie miałem zamiaru tego kwestionować!!!

Tylko że w przypadku Oscama zawsze są jakieś niedociągnięcia - stąd tyle wersji, a większość użytkowników "testuje" spacerując po kanałach, a o problemach dowiaduje sie od AbrachaM-a :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda - chcą gotowców, lub zrzynają czyjeś konfiguracje nie dostosowując ich do własnych potrzeb.

Tymczasem wypadałoby zacząć od lektury streamboard.wiki i dowiedzieć się podstawowych rzeczy nt. opcji/parametrów Oscama - czytanie nie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...