Skocz do zawartości

MSI GE620DX - lekkie artefakty - czy mozna uzywac?


michciu94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegow z forum :)

 

Wreszcie postawilem na swoim MSI GE620DX (specyfikacja ponizej) Mountain Liona 10.8.4. Zainstalowalem go z retaila.

 

1. GE620DX MSI

2. i3-2350M

3. HM65

4. Jaki jest dodatkowy kontroler napędów - nie wiem

5. HD3000 Intel oraz 635M

6. Realtek ALC269

7. Karta sieciowa Realtek

8. Broadcam 4322 (zmieniony)

9. Napędy podłączone w laptopie

10. Mysz USB, klawiatura laptop

 

I teraz chcialbym przedstawic historie co zrobilem - i czy cos jeszcze nalezaloby zrobic i czy jest moze jakas rada na drobne artefakty.

 

Otoz tak: wgralem 10.8.4 z retaila. Grafika HD3000 zadzialala OOTB (bez GE=yes), tak samo OOTB dziala karta WiFi Broadcoma.

 

I teraz co zrobilem:

- W folderze EXTRA mam: FakeSMC plus pluginy oraz NullCPUPowerManagment

- Wgralem kext VoodooHDA - dzwiek dziala przez glosniki laptopa bez problemu - tak samo wbudowany mikrofon i wyjscie sluchawkowe

- Wgralem kext VoodooPS2Controller - klawiatura laptopa dziala OK - trackpad rowniez ale brak mu przewijania dwoma palcami (malo istotne)

- Zmodyfikowany DSDT - jedyna modyfikacja to wylaczenie karty 635M i kilka podstawowych poprawek z poradnika na forum

- SMBios 8,1

- Wgralem kext VoodooBattery - pokazuje procent naladowania, sciemnia ekran po odlaczeniu zasilania - ikonka rowniez sie zmienia ale po jakichs 10-15sekundach od odlaczenia - z baterii korzystam rowniez bardzo rzadko, wiec mysle ze starczy (ps. sciemnianie ekranu dzialalo rowniez bez kexta)

- HDMI dziala OK - mirroing jak i rozszerzenie ekranu

 

HWMonitor na pasku pokazuje czasem mnoznik x8 i 800mhz, a czasami pelne 2,3ghz i mnoznik x23 - czy to znaczy ze funkcja ,,oszczedzania energii" dziala OK pomimo NullCPUPowerManagment? (jak gram to non stop pelne x23, a jak przegladam internet to jest x8 i czesto zmienia sie na x23 - tak jak na Windowsie - skacze jak glupie :P)

 

Rzeczy ktore nie dzialaja:

- Sleep - laptop sie usypia, ale po paru sekundach wstaje - SleepEnabler nie pomaga. - SLEEP DZIALA :)

- Sciemnianie ekranu przy pomocy klawiatury (tez prawie w ogole nie uzywam)

- Nie dziala czytnik kart SD etc. - czy jest mozliwosc uruchomienia? W programie ,,System Info" nie widze odniesienia zeby spisac Device ID.

- Nie dziala dzwiek przez HDMI - rowniez pod dopisaniu linijki do Chamaleona

 

Jest jeszcze jedna rzecz: raz na jakis czas (bardzo rzadko) - pojawia sie jakies artefakty - np. powiedzmy linia 1-pixelowa w Safari - ale wystarczy wyl i wl i juz jej nie ma - przewaznie sa to niegrozne i nie przeszkadzajace rzeczy, ale na Lionie zdarzyly mi sie freeze'y i chcialbym sie jakos tych artefaktow pozbyc - ma ktos jakis pomysl?

 

Mam jeszcze jedno pytanie:

Czy modifkacje DSDT tak aby dzialal np. dzwiek (plus wgranie odpowiedniego AppleHDA) jest rozwiazaniem bardziej stabilnym od usuniecia AppleHDA i wgrania sterownika Voodoo - dlaczego :)?

 

[ Dodano: 2013-07-26, 23:14 ]

ps1.

 

Sleep dziala! System elegancko idzie spac i sie wybudza - nie dziala jedynie zasypianie i budzenie poprzez zamkniecie klapy (probowalem uzyc fixa z forum - bez rezultatow) - tak wiec w razie potrzeby mam sleepa :).

 

Prosilbym o pomoc z dzwiekiem HDMI - czy przez Intela dzwiek w ogole idzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- W folderze EXTRA mam: FakeSMC plus pluginy oraz NullCPUPowerManagment
czy to znaczy ze funkcja ,,oszczedzania energii" dziala OK pomimo NullCPUPowerManagment?

Nie

- Sciemnianie ekranu przy pomocy klawiatury (tez prawie w ogole nie uzywam)

To już kwestia specyficzna laptopa, np w ASUS'ach można było dorzucić ATK... i on odpalał Fn + kolorowe znaczki, czyli m.in. regulację podświetlenia.

- Nie dziala czytnik kart SD etc. - czy jest mozliwosc uruchomienia? W programie ,,System Info" nie widze odniesienia zeby spisac Device ID.

Zależy jaki czytnik, niektóre działają OTB, do innych można poszukać dedykowanego kexta.

- Nie dziala dzwiek przez HDMI - rowniez pod dopisaniu linijki do Chamaleona

Uzyj Clover'a, on często odpala dźwięk po HDMI bez konieczności kombinowania.

raz na jakis czas (bardzo rzadko) - pojawia sie jakies artefakty

Taki urok HD3000 - spróbuj zmienić ilość przydzielanego RAM na potrzeby VGA, jeśli masz takie ustawienie w BIOS'ie/UEFI.

Czy modifkacje DSDT tak aby dzialal np. dzwiek (plus wgranie odpowiedniego AppleHDA) jest rozwiazaniem bardziej stabilnym od usuniecia AppleHDA i wgrania sterownika Voodoo - dlaczego :) ?

Co to znaczy bardziej stabilne? Z reguły zmodyfikowany AppleHDA gra lepiej niż Voodoo, ale nie zawsze... niektóre układy grają bardzo dobrze na Voodoo, wręcz tak samo jak pod windows i w tym wypadku nie widzę sensu z kombinowanie i odpalaniem ich na AppleHDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzeczową odpowiedź.

 

Co do NullCPU to mnie to zdziwiło - możesz naprowadzić jakie poprawki należy wykonać w DSDT?

 

Czytnik kart to chyba Realtek RTS5139 - nie widzę nigdzie żadnego kexta.

 

W BIOS'ie nie mam żadnych ustawień odnośnie karty graficznej - ale artefakty są na tyle rzadzkie i w tak niewidocznych miejscach, że dopóki nie ma freezów nie ma co zaprzątać sobie nimy głowy.

 

Co do Clover'a to dziś może sprawdzę, bo nigdy go nie stawiałem - zawsze Chameleon :)

 

[ Dodano: 2013-07-27, 18:05 ]

Kiedy próbuję instaloć Clovera to przy bootwaniu mam BOOT1 Error.

 

Chameleon dziala OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz coś poradzić na ,,BOOT1 ERROR" kiedy próbuję uruchomić Clevera?

 

Wykonałem ,,fix'a" z tego forum na BOOT0 i chameleon działa, a Clever nie chce.

 

ps.

 

Odnośnie Power Managmentu.

 

Wgrałem SSDT dla mojego procesora ze ,,zuego" forum oraz wgrałem kext ,,AppleIntelCPUPowerManagement" z instalatora dla laptopów HP i teraz HW monitor pokazuje nie tylko mnożnik x8 i x23, ale również skacze na x11, x15, x19 - czy to znaczy, że teraz PM działa w 100%? Oczywiście kext NullCPU jest usunięty. System wstaje z flagą DropSSDT=no, z YES nie wstaje.

 

 

W IORegistry mam: AICPMVers: 0x1240105. Natomiast nie mam CPUPLimit tylko w gałęzi IOPPFDiagDict mam CPUPLimitDict i po rozwinięciu mam currentLimit: 0x0. To chyba znaczy, że PM działa jak najbardziej ok:)?

 

ps2.

 

Zainstalowałem Clovera ale dźwięk przez HDMI nie działa, a do tego w czasie gry zawieisł się komputer - na Chameleonie przez 3 dni ani jednej zawieszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.