Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

UWAGA na MacStorm - zanim kupisz - przeczytaj w jakie problemy się pakujesz.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
226 odpowiedzi w tym temacie

#221 krzyssp

krzyssp
  • Moderators
  • 703 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 28 listopad 2015 - 00:06

Takim  Macstormem to nawet Apple by się mogło zainteresować... ja wierzę że przeciwko pojedynczym Hamacom Apple nie będzie protestował, ale jak ktoś to robi na więszką skalę to czytałem że już był taki co miał przez to problemy - inna sprawa że Apple może widzi w jaki sposób Macstorm to robi i przez to nie widzi w nim żadnej konkurencji

iMac 14,2: Asrock z97 Extreme 4, Intel 4790k, Nvidia 970

#222 wujek_bogdan

wujek_bogdan
  • Members
  • 895 postów

Napisano 28 listopad 2015 - 00:38

Dla Apple to żadna konkurencja. Nie sądzę, żeby ich takie działania interesowały. Sprawa, o której mówisz dotyczyła firmy Psystar, która działała na dużo większą skalę. Gdyby Psystar działał w nieco inny sposób i nie oferował komputerów z preinstalowanym systemem a udostępniał tylko narzędzia do zautomatyzowanej instalacji OSX, to bardzo możliwe, że działałby do dziś. A gdyby działał w europie to jest duża szansa, że nie przegraliby procesu z Apple, ponieważ prawo w europie jest bardziej pro-klienckie. np. u nas legalne jest modyfikowanie orogramowania (np. za pomocą cracków), aby umożliwić ich działanie na danej platformie. Mowa oczywiście o legalnie nabytym oprogramowaniu.

Poza tym jeśli Apple interesowałoby się takimi płotkami, to nie tylko dla macstorma byłby to problem, ale dla całej hackintoshowej społeczności.

Macstorma lepiej po prostu zgłosić do Allegro jako powód podając manipulacje w treści aukcji i wprowadzanie klienta w błąd.

Obecny: 10.13.6, Asus Z87M-PLUS, i7-4790k, 16GB DDR3@1600, MSI GTX 960

Poprzedni:  10.12.6, Asrock Z87 Pro4, i7-4790k, 16GB DDR3@1600, MSI GTX 960, Audigy 2 ZS

Poprzedni: 10.10.4, ASUS P7P55D-E LX, i7-870, 8GB DDR3@1600, Saphire HD5770 1GB

#223 oswaldini

oswaldini
  • Moderators
  • 10960 postów
  • LocationBrzeszcze / Kraków

Napisano 28 listopad 2015 - 10:12

Prosty przykład firmy działającej na dużą skalę i to w Niemczech - pearc http://pearc.de/- prosty przykład nadrzędności prawa europejskiego/danego kraju nad EULA.

Yes, in this case the German laws are on the side of the end-user. The limitations Apple included in the EULA have no bearings in Germany.(BGB §307)

MacBook Pro 2012 MD103 15" | i7-3615QM | 8 GB RAM | HD4000 + GT650M | Samsung 830 256 GB
Hack Gigabyte H81N | i5-4460 | 8 GB RAM | HD4600 | mSATA SSD 32GB + SSD 120GB + SSHD 500 GB | Raijintek Metis | SFX-L 500W | WiFi

HomeSerwer: HP G7 N54L | 2.2GHz (800-2200Mhz) | 8GB RAM | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.1.6 @ Jun's bootloader | Time Machine + PLEX + CouchPotato + SickRage + masa innych

iPhone 7 32GB Black
FlagaPL.gif Piszę poprawnie po polsku! | CloverEFI | Nie pomagam na PRIV

#224 Guest_Deb0308biog_*

Guest_Deb0308biog_*
  • Guests

Napisano 13 październik 2016 - 16:42

Jak tak czytam te wszystkie wypowiedzi, to zastanawiam się czy to Wy mieszkacie na innej planecie, czy ja. Skąd takie podejście?

Deb0308 - Nasze www:

#225 krzyssp

krzyssp
  • Moderators
  • 703 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 13 październik 2016 - 18:31

To podejście masz opisane na 12 stronach tego tematu - temat jest chyba wyczerpany? 

iMac 14,2: Asrock z97 Extreme 4, Intel 4790k, Nvidia 970

#226 oswaldini

oswaldini
  • Moderators
  • 10960 postów
  • LocationBrzeszcze / Kraków

Napisano 13 październik 2016 - 19:26

Panowie, nie ciągnąć wątku, został wyczerpany. Każdy ma swoje zdanie, nie ma co karmić troli.

MacBook Pro 2012 MD103 15" | i7-3615QM | 8 GB RAM | HD4000 + GT650M | Samsung 830 256 GB
Hack Gigabyte H81N | i5-4460 | 8 GB RAM | HD4600 | mSATA SSD 32GB + SSD 120GB + SSHD 500 GB | Raijintek Metis | SFX-L 500W | WiFi

HomeSerwer: HP G7 N54L | 2.2GHz (800-2200Mhz) | 8GB RAM | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.1.6 @ Jun's bootloader | Time Machine + PLEX + CouchPotato + SickRage + masa innych

iPhone 7 32GB Black
FlagaPL.gif Piszę poprawnie po polsku! | CloverEFI | Nie pomagam na PRIV

#227 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 17665 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 28 luty 2018 - 23:04

Temat Macstorm i jego hackintoshy, a raczej hackszrotów wciąż wraca do mnie jak bumerang. Nie jestem osobą która lubi hejt i wzbudzać negatywne emocje, i generalnie na temat Macstorm miałem już nic nie pisać, ale ten przypadek jest wyjątkowy i postanowiłem go szczegółowo opisać. Zgłosił się klient, który kupił u Macstorm dwa komputery, z prośbą o pomoc, bo miał już dość nieskutecznych reklamacji w Macstorm, wysyłania sprzętu do niego, wymówek, itp, itd. Jaki był problem - przede wszystkim systemy się zawieszały, "zacinały" się podczas pracy, muliły, losowe KP, restarty, zawieszania, generalnie nie nadawały się do pracy.

Zestawy o których mowa są oparte o następujące podzespoły:

Płyta - Gigabyte GA-Z170-HD3P (ALC887 i RTL8111)

CPU - i7-6700K

VGA - Gigabyte 960 i 970

Ram - 2 x 8GB jakiegoś zwykłego ramu 2400

Przemilczmy już dobór płyty głównej - Gigabyte i to najtańszy możliwy model z ALC887 i RTL8111, ale jak jest sprawna (o tym później) to da radę w miarę używać.

Na pierwszy ogień poszła weryfikacja sprzętowa, jakież moje było zdziwienie jak zobaczyłem taki kwiatek:

Załączony plik  m1.JPG   224,55 KB   2 Ilość pobrań

Jak widać kość jest źle włożona, jak się okazało po wyjęciu został obrócona o 180 stopni i tak próbowano ją wcisnąć na co oczywiście nie ma szans, ponieważ wcięcie w laminacie i gnieździe niemożliwa odwrotne włożenie.

Dalej:

Załączony plik  m2.JPG   212,52 KB   1 Ilość pobrań

Jak widać kości nawet nie zostały prawidłowo włożone - kość bliżej CPU powinna być w gnieździe DDR4_2 (a jest w DDR4_4), a druga w teorii w prawidłowym slocie DDR4_1, ale że było odwrotnie to w ogóle nie działała, a wystarczyło wyjąć instrukcję i przeczytać jak obsadzić prawidłowo pamięć.

Tu zaczyna robić się ciekawie, to zdjęcie zrobiłem zanim cokolwiek dalej zacząłem robić:

Załączony plik  m3.JPG   359,28 KB   1 Ilość pobrań

Przypomnę - komputer z dwoma kośćmi 2 x 8GB - w systemie niby wszystko wygląda OK, ale do tego wrócę później, niby jest 16GB RAM, a bios pokazuje uparcie 8GB?? Co się okazało - w config.plist clovera były umieszczone wpisy o ilości i wielkości RAM, więc macOS pokazywał to co clover grzecznie wstrzyknął do danych SMBIOS. W jakim celu były te wpisy? Nie mam zamiaru spekulować czy to celowe działanie czy po prostu totalny brak znajomości tematu i użycie jakiegoś gotowca. Faktem jest, że klient nawet NIE był świadomy, że połowa RAMu mu nie działała. 

Żeby nikt mi nie zarzucił, że gadam jakieś powieści fantastyczne, i to na pewno nie sprzęt od Macstorm to proszę sobie spojrzeć i odczytać co jest napisane na naklejce oznaczonej czerwoną ramką.

Załączony plik  m4.JPG   273,8 KB   1 Ilość pobrań

To oczywiście nie był koniec, a właściwie początek. Po szczegółowej weryfikacji sprzętu okazało się, że sprzętowo jest popsuta jedna płyta główna - układ audio nie działa, a w drugim komputerze jest popsuty - terkoczący wentylator na VGA. Do tego dochodził BIOS który powodował zawieszenie się komputera przy próbie wejścia do niego. Dopiero aktualizacja i wgranie o wiele nowszej wersji przez "END" odratowała te płyty... no jedną, bo drugiej za sprawną nie uznaję przez padnięte audio.

Teraz same kwestie postawienia macOS - to jak był skonfigurowany i czego można się było spodziewać - wystarczy przeczytać poprzednie strony. Jak widać z wcześniejszej fotki, identyfikacja MacPro3,1 na sprzęcie opartym o Z170 i CPU rodziny Skylake. Taki sprzęt powinien mieć identyfikacje iMac17.x. Wszystko było na gotowiecu multibeast, oczywiście sieka w kextach, podmienione applehda, część kextów w cloverze, część w /S/L/E a część w /L/E. Oczywiście brak PM, bo i jak uzyskać PM z AppleIntelCPUPowerManagement jak CPU jest obsługiwany przez kernelowy XCPM. Przy takiej konfiguracji jakakolwiek aktualizacja powodowała ubicie systemu.

Po prawidłowym zainstalowaniu i skonfigurowaniu od zera, różnica w działaniu - jak to opisał klient - wreszcie pracuje "gładko bez zacięć, wreszcie cały dzień dało radę pracować i nic się nie wywaliło". Niestety dobór podzespołów a dokładnie felernego modelu płyty, po dniu testów wyszło, że trzeba wyłączyć sleep, bo po długim uśpieniu następowały samoczynne restarty i w ostatecznym rezultacie sleep trzeba było całkowicie wyłączyć. Krótkie uśpienia OK, ale zostawienie na dłużej powodowało restarty.

Mam nadzieję, że ten opis komuś przyda się i zanim zaryzykuje kupno u tego oszusta Macstorm, to przeczyta ten post i sam zobaczy co go czeka i czy warto...

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych