Skocz do zawartości

EPG Refresh


tux

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Gość muzzy121

Jakaś dziwna wersja tego pluginu znajduje się w dystrybucji @tux. Mam działającą poprawnie, podam ją koledze @tux jak będę w domu. To samo tyczy się pluginu airplayer - ale to opiszę w odpowiednim temacie jak będę miał czas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy plugin był zmieniany, ale o ile pamiętam, to kiedyś działał. Tak w okolicach wersji 8.1 albo nawet 8.2 systemu. W 8.2.1 generuje ten komunikat. Ściągnąłem inna wersję, którą znalazłem gdzieś w sieci i ten sam komunikat mi wypisało...

 

 

@muzzy121: Jak masz działającą wersję, to po prostu umieść na forum, może być w tym wątku. Sprawdzimy, jeżeli będzie lepiej, to odpowiednie info zostanie umieszczone. Jeżeli nie, to też o tym przeczytasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość muzzy121

Witam serdecznie,

 

 

Sorki za czas reakcji ale jeżeli chodzi o czas to aktualnie jest u mnie deficyt :)

 

 

Co do pluginu to w paczce znajduje się katalog "EPGRefresh który kopiujemy do Plugins/Extensions.

Spakowałem też plik epgrefresh.xml z katalogu /etc/enigma2

Plik zawiera konfigurację kanałów na które tuner ma przełączać/pobierać epg podczas gdy my smacznie śpimy :)

 

 

Mam prośbę do forumowiczów, gdyby ktoś się pokusił o stworzenie listy kanałów na której nadawane jest EPG, szczególnie zagranicznych paczek z HB, Astry 19.2 23.5.

dzięki takiej liście można by dołączyć gotowiec do paczki pobieranej z serwera @tux. Wg. mnie to obecnie najlepsze EPG z jakim miałem do czynienia i naprawdę warto korzystać.

 

 

@tux, sprawdź czy wsio spakowałem prawidłowo i ew. przepakuj

 

 

Pozdrawiam

epg_refresh_ok.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość muzzy121

Z tego co zauważyłem podczas pracy z innymi plugin'ami kompilacja następuje każdorazowo po starcie enigmy ale dobrze wiedzieć że powinno się usuwać *.pyo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem do folderów z pluginami i daty plików pyo, tam gdzie są źródła py, są inne niż dzisiejsze. Czyli zostało skompilowane raz i nie kompiluje przy każdym restarcie (miałem dzisiaj).

 

 

Nie napisałbym, że powinno się usuwać, ale kiedy są źródła a enigma sama sobie je kompiluje przy starcie, tu IMHO lepiej wrzucać tylko źródła. Pliki skompilowane mogą pochodzić z boksa z pythonem 2.7 albo innymi opcjami kompilacji i wtedy nie wiem, czy taki plugin uruchomi się poprawnie. Poza tym, same źródła, to zawsze trochę mniej do przepchnięcia przez łącze :)

 

 

Co do listy kanałów z EPG. Stworzyć listę, to nie jest problem, ale dla mnie już jest problemem określenie co na tej liście ma być. Kiedy miałem jeszcze dekoder z N, to tygodniope EPG łapałem na TVP1 HD a dla paczki polsatowskiej dodatkowe na Polsat SD (albo HD...). Natomiast z informacji jakie podaje Ferguson wnioskowałbym, że EPG nadawane jest nie tyle na konkretnym kanale co na konkretnym transponderze (często podawany MGM HD jako odpowiedni kanał jest na tym samym 11449H co TVP1 HD). Jeżeli ktoś jest pewny na którym kanale idzie EPG, to proszę pisać :)

 

 

A co do "najlepsze EPG". Miałem 2850 z Carbo (czy też Apollo) i uważam, że tam obsługa EPG była lepsza. CoolTVGuide jakoś nie przypadł mi do gustu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość muzzy121

Zerknąłem do folderów z pluginami i daty plików pyo, tam gdzie są źródła py, są inne niż dzisiejsze. Czyli zostało skompilowane raz i nie kompiluje przy każdym restarcie (miałem dzisiaj).

 

Nie napisałbym, że powinno się usuwać, ale kiedy są źródła a enigma sama sobie je kompiluje przy starcie, tu IMHO lepiej wrzucać tylko źródła. Pliki skompilowane mogą pochodzić z boksa z pythonem 2.7 albo innymi opcjami kompilacji i wtedy nie wiem, czy taki plugin uruchomi się poprawnie. Poza tym, same źródła, to zawsze trochę mniej do przepchnięcia przez łącze :)

 

 

Ciekawa sprawa z tą kompilacją, przyjrzę się temu dokładniej jak będę miał chwile. Swego czasu przerabiałem trochę ExtendedZap i nigdy nie usuwałem poprzednio skompilowanych wersji. Tak czy inaczej racja jest po twojej stronie i jeżeli jest taka możliwość to dajmy się enigmie wykazać  ;)

 

 

Co do listy kanałów z EPG. Stworzyć listę, to nie jest problem, ale dla mnie już jest problemem określenie co na tej liście ma być. Kiedy miałem jeszcze dekoder z N, to tygodniope EPG łapałem na TVP1 HD a dla paczki polsatowskiej dodatkowe na Polsat SD (albo HD...). Natomiast z informacji jakie podaje Ferguson wnioskowałbym, że EPG nadawane jest nie tyle na konkretnym kanale co na konkretnym transponderze (często podawany MGM HD jako odpowiedni kanał jest na tym samym 11449H co TVP1 HD). Jeżeli ktoś jest pewny na którym kanale idzie EPG, to proszę pisać :)

W necie można znaleźć listę transponderów z których nadawane jest EPG dla poszczególnych paczek. Na tej podstawie można stworzyć listę kanałów dzięki której będziemy mieli  "świeże" EPG każdego poranka nie tylko na polskich platformach. Niestety nie mam czasu się tym zająć ale jeżeli nie znajdzie się śmiałek to trzeba się będzie za to wziąć  :(

 

 

A co do "najlepsze EPG". Miałem 2850 z Carbo (czy też Apollo) i uważam, że tam obsługa EPG była lepsza. CoolTVGuide jakoś nie przypadł mi do gustu :(

Bardzo nietrafne to sformułowanie "Najlepsze EPG" Chodziło mi bardziej o sposób pozyskiwania danych. Co do Carbo te też mi bardzo przypadło do gustu... może się doczekamy jakiegoś klona :) albo sami zrobimy :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od połączenia się N i C+ całe EPG nadawane jest na transponderach gdzie są: MGM HD + Discovery Science.

Dodatkowo na 3 dni (czy jakoś tak) NC+ nadaje na transponderze z Canal+ HD i Planete HD.

 

Co do CP → tutaj nie mam informacji poza tą, że jak coś się załaduje to max na 12 godzin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W skrócie pytanie jest proste: Jak zrobić pełne odświeżenie EPG?

 

Transpondery gdzie nadawane jest EPG są ok, ale mam problem następujący ... może nierozwiązywalny ;) Za czasów N opisy w EPG były dość obszerne, czasami 2 ekrany, czasami więcej. Teraz mam opisy jakieś takie skrócone. Albo tak nadaje NC+ (wtedy nic na to nie da się poradzić) albo jest to kwestia transpondera z którego ściągnięto EPG. Z tego co piszą na forum SATKuriera (link kilka postów wyżej), to transponder 11449H (MGM HD / TVP1 HD) przesyła więcej informacji niż 10796V (Discovery Science / TVP Sport). Zakładam, że enigma jeżeli raz pobierze informację dla danego zdarzenia, to drugi raz już ich nie pobiera. Jak zmusić enigmę, żeby wyczyściła aktualnie zgromadzone dane i ściągnęła wszystko od nowa? To drugie to akurat wiem: włączyć TVP1 HD, ale jak usunąć dane? Z tego co czytam (i nie jestem pewny...), to EPG siedzi w pamięci (tak swoją drogą: 10 czy 20 MB to sporo) i jest zapisywane przy wyłączeniu. Samo usunięcie pliku epg.dat niewiele więc pomoże, bo za chwilę się odtworzy... Może dać komendę "rm /hdd/epg.dat" do pliku rcS.users.sh i reboot? A może da się to zrobić jakoś prosto?

 

-------

 

Jak wynika z lektury innch wątków, żeby skasować /hdd/epg.dat pewnie wystarczy:

rm -f /hdd/epg.dat

reboot

Komenda reboot z konsoli spowoduje, że enigma niczego nie nadpisze.

 

 

--------

 

 

Nawet jak sobie ściągne pełne EPG z 11449 to potem i tak nadpisuje mi tym skróconym z 10796 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod wątek, mianowicie, plik "epg.dat" zajmuje sporo miejsca (5-10MB), jak się ma system w NAND to naprawdę niewiele zostaje na pluginy, skórki itd, i stąd pytanie, jeżeli plik tworzy się tylko podczas restartu to czy nie można tego jakoś zablokować ? Chodzi mi o to, żeby nie tworzył się wcale, lub nie zmieniał swojej wielkości.

Próbowałem całkiem skasować lokalizacje epg cache jednak wtedy - epg nie ma wcale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy restarcie całkowitym działa perfekcyjnie, jednak przy zwykłym (restart GUI) zostaje w /tmp, rozumiem że zajmuje to pamięć RAM, czy to jest więc bezpieczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...