Skocz do zawartości

Błedy w pliku org.Chameleon.boot.plist, Nieudany start OSX.


Songo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Miałem problem by uruchomić iCloud na PC z systemem OSX, ponieważ pokazywał mi informację, że osiągnięto limit kont. Szukając w internecie rozwiązania natknąłem się na następujący poradnik:

 

1. Go to system preferences, network, click on the Ethernet network adapter, click the minus button at the bottom, hit apply.

 

2. Go to /Library/Preferences/System Configuration/NetworkInterfaces.Plist and delete it or move it somewhere else. (just in case)

 

3. Open up EFI studio, change device to Ethernet, then click add device. Click write to com.apple.boot.plist then put the app to the side for now.

 

4. Copy this:

 

device-properties

 

5. Paste that in your org.Chameleon.boot.plist file which is located in /extra/org.chameleon.boot.plist. The key and the string match up with the others. Go back to the EFI Studio editor.

 

6. Copy the long number at the bottom and paste it in between the two strings in your chameleon boot plist file.

 

7. Save & Restart

 

8. Go in to system preferences, then network, then click the plus button at the bottom.

 

9. Click add in the window that pops up. It should say "Ethernet". If it has "en1" or "en0" after it, then repeat the above steps.

 

10. After adding that hit apply and restart one last time.

 

11. Go to Safari to check that you're getting internet connectivity, then continue signing into iCloud and/or the App Store!

 

Miałem problem z zapisaniem zmian w pliku org.Chameleon.boot.plist - zmiany nie chciały się zapisać, dlatego zdecydowałem się zrobić kopię pliku na biurku, usunąć go z lokalizacji /extra a następnie wkleić tam spreparowany prze ze mnie plik (org.Chameleon.boot.plist) po restarcie komputer wyświetla mi biały ekran lub standardową tapetę i myszkę, bez jakichkolwiek plików i paska zadań.

 

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, miałem na MACu wiele ważnych plików i aplikacji. Pozdrawiam!

 

Moje Mobo:

 

1. ASUS P5QL-E

2. INTEL CORE 2 QUAD Q6600 (8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB) Instructions MMX, SSE (1,2,3,3S) EM64T, VT-x

3. INTEL 82801JR (ICH10R)

4. JMB IDE Controller

5. ASUS EAH4870

6. Realtek 888 High Definition Audio

7. Ethernet Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E (NDIS6.20)

8. Broadcom 802.11g

9. SATA as AHCI partycje w schemacie GUID

10.Standardowa klawiatura USB / Mysz USB zgoda z HID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.