Skocz do zawartości

Legacy kext dla kart Atheros - wersja dla ML i nowszych


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu dostosowałem swojego legacy kexta pod Mountain Liona (zmieniła się struktura pluginów IO80211Family.kext), ale nie mogłem go przetestować, bo na moim laptopie nie da się uruchomić OS Xa 10.8.
Jednak po sprawdzeniu przez innych użytkowników wiem, że kext działa, więc go publikuję.

 

Testowany pod wydaniami OS X: Mountain Lion 10.8, Mavericks 10.9, Yosemite 10.10.

Starsza wersja dla Snow Leoparda 10.6 i Liona 10.7 jest dostępna tu: http://hamac.pl/topic/4085-legacy-kext-dla-kart-wif-atheros/

:arrow:Instalacja
Wrzucamy kexta do /System/Library/Extensions albo do innej lokalizacji, jak /Extra/Extensions (KextStore) przy Chameleonie lub katalog z kextami dla używanej przez nas wersji OS Xa w przypadku Clovera. Oczywiście należy pamiętać o naprawieniu uprawnień i przebudowaniu mkexta.
Gdyby po instalacji były problemy z nawiązaniem połączenia, należy wykonać w terminalu polecenie:

sudo rm /Library/Preferences/SystemConfiguration/NetworkInterfaces.plist

Po czym restartujemy system i konfigurujemy karty od nowa w Preferencjach systemowych > Sieć.

:arrow:Lista obsługiwanych chipów:

            <key>IONameMatch</key>
            <array>
                <string>pci168c,30</string>
                <string>pci168c,2a</string>
                <string>pci106b,0086</string>
                <string>pci168c,1c</string>
                <string>pci168c,23</string>
                <string>pci168c,24</string>
                <string>pci168c,1a</string>
                <string>pci168c,1014</string>
                <string>pci168c,2b</string>
                <string>pci168c,2e</string>
                <string>pci168c,2d</string>
            </array>

Jeżeli naszego device ID nie ma w spisie, należy go przed instalacją dopisać do Info.plist. Jak karta zadziała, proszę zgłosić się w tym wątku, wtedy dodam jej ID do kexta.

UWAGA: proszę nie zgłaszać problemów z kartami na USB, oryginalne sterowniki AirPorta ich nie obsługują i mój kext pod tym względem nic nie zmienia


Wszelkiego rodzaju problemy, uwagi, itp. zgłaszajcie w tym temacie. Pozdrawiam.

Historia wydań kexta:
02.10.2013 - pierwsza wersja

NextLegacyAtheros.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytałeś?

Jeżeli naszego device ID nie ma w spisie, należy go przed instalacją dopisać do Info.plist.

ID Twojej karty, to prawdopodobnie pci168c,1b. Wyrzuć kexta, dopisz je do Info.plist, zainstaluj i wtedy daj znać, czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.osx86.net/files/file/307-atheros-ar5005g-ar2413-ar2414-io80211familykext/

 

lub

http://www.osx86.net/files/file/1213-d-link-dwa-510-atheros-ar2413/

 

Nie wiem czy jest to sprawka kextów, może san system robi jakiegoś psikusa. Nie mam pojęcia jak zdiagnozować, po której stronie leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przypadku mojej karty Atheros (w stopce) dodałem tylko odpowiednią modyfikację w DSDT imitującą kartę z kexta.

 

Method (_DSM, 4, NotSerialized) 
   { 
       Store (Package (0x02) 
           { 
               "name", 
               Buffer (0x0B) 
               { 
                   "pci168c,2a" 
               } 
           }, Local0) 
       DTGP (Arg0, Arg1, Arg2, Arg3, RefOf (Local0)) 
       Return (Local0) 
   }

 

Od tej pory zawsze działała OOTB. :)

 

EDIT:

Metoda ta działa pod 10.8 i 10.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A tak wgl. to chciałbym powiedzieć, że w moim przypadku, wystarczyło wrzucić kexta do s/l/e i nic więcej, po restarcie komputera, wifi działało :-)

 

Widzę też, że niektórzy mają problem z sieciami zabezpieczonymi. To samo miałem po zainstalowaniu kexta z www.hackintoshosx.com, a po instalacji tego kexta, wszystko jest gicior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, widzę, że nic się nie zmieniło. Czyli na razie będzie spokój z modyfikowaniem.

 

Skoro kext działa pod kilkoma wersjami systemu, pozwoliłem sobie przenieść temat tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.