Skocz do zawartości

Samsung NP550P5C - T02PL


jrobi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam laptopa o takiej specyfikacji, powiedzcie mi Panowie czy to ruszy.

 

1.Samsung NP550P5C - T02PL

2.Intel Core™ i5 3210M (2,6 Hz, 3 MB, L3 Cache)

3.Dysk twardy 1 TB S-ATAII (5 400 obr/min)

5.Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 630M, technologia Optimus™ Wyświetlacz LED HD 15,6" (1 366 x 768

4.~~nie wiem gdzie to znaleść.

6.Realtek HD audio + zewnętrzna karta dzwiękowa Focusrite Scarlett 2i2

7.Gigabit Ethernet LAN 10 / 100 / 1 000

8.Intel Centrino Advanced-N 6235, 2 x 2 802.11 abg/n (maks. 300 Mb/s), obsługa Widi

9.~~nie wiem gdzie to znaleść.

 

Prosze o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie zadziała:

- WiFi - do wymiany na np. Atherosa AR9280

- dedykowana grafika - ze względu na Optimusa odpalisz tylko HD4000

 

o audio i LANie nie wiadomo nic, bo nie podałeś modelu. Podejrzewam, że audio to ALC269, więc odpali na np. VoodooHDA 2.8.4, a LAN to może być Realtek 8111/8115, więc ALXEthernet i ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Estrax mówi zadziała tylko HD4000 ponieważ karta dedykowana jest w technologii Optimus nie działającej na Mac-u. Powinno odpalić. Nie wiem co z LAN-em a WiFi nie do odpalenia, nie ma sterów do niego. Musisz kupić inną i wstawić zamiast obecnej. Na początek 10.8 + Clover i lecimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zewnętrzna, a po prostu klasyczna karta wifi na half mini PCIe - np. Atheros AR9280. Wymiana to kwestia ściągnięcia dolnej pokrywy i odkręcenia max 2 śrubek.

 

Co do HD4000 - sam korzystam w swoim laptopie z HD4000 i nie zauważyłem potrzeby lepszej karty. Dopóki nie zajmuję się grafiką, video, czy grami - karta ta jest wystarczająca. Swoją drogą do gier można zainstalować sobie jako drugi system Windowsa, na którym karty z technologią Optimus działają ;-)

 

Grafika dedykowana jest nie do ruszenia, bo technologia Optimus nie jest wspierana przez system OSX. Nie, nie pomogą tu żadne kexty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brzmi to śmiesznie. Ja jak zaczynałem też nie wiedziałem sporo. Co do Wi-Fi to jeśli nie jest zalutowane na stałe to da się je wymienić (prawdopodobnie jest na kabelkach lub w gnieździe). Grafika jest nie do ruszenia, ponieważ technologia działania jej jest nie wspierana przez Mac-a (to tak jak byś chciał włączyć światło gdy jest przecięty kabel od prądu). Mogę Cię pocieszyć, że nie jedyny ubolewasz nad tym, większość ludzi z laptopami z prockami i płacze nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :) takie buty. A cena takiej karty to rząd wielkości ilu zł? :) I jeżeli to pomoże to tutaj jest strona samsunga ze specyfikacją tego laptopa z niej dawałem dane to tematu :)

 http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/pc-archives/NP550P5C-T02PL-spec

to tak ku temu czy mój LAN by działał :)[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk zewnętrzny, na niego mógłbym wrzucić kopię zapasową. Samsung ma jeszcze coś takiego jak partycja recovery która ma na celu podniesienie systemu gdyby się wysypał. Potrzebna w takim razie będzie ta kopia zapasowa? A jeżeli tak to ile ona zajmuje mnw. i czy będę ją w stanie odpalić z poziomu dysku zewnętrznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Wnioskuje że masz dysk z pre instalacji czyli jak nie rozwalisz wszystkiego to nie da rady zainstalować Mac-a. Ja bym radził spróbować instalować system na dysku zewnętrznym. Masz wtedy pewność, że nic cie zepsujesz. Możesz jeszcze podmienić dysk wewnętrzny, ale nie wiem czy jakiś masz. Podsumowując ja bym stawiał na zewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj niestety to nie wchodzi w grę. Mam tam za dużo danych które muszą byc przenośne a nie pomieści tego żaden pendrive. Studia potrzebują dużo wolnej pamięci przenośnej tak to ujmę hehe. Wydzieliłem MiniTool Partition Wizard Home niesformatowaną przestrzeń na dysku obok windows. Właśnie wgrywam Clovera na pendrive wg poradnika

http://hamac.pl/topics61/clover-v2-instrukcja-obslugi-vt9304.htm#76564

. Cóż czynić dalej?

 

A i jeszcze jedno :) powiedziałeś że jak nie rozwale wszystkiego.

http://imageshack.us/photo/my-images/842/jcs1.jpg/

Tutaj jest struktura tego jak wygląda podział partycji na moim dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.