Skocz do zawartości

Przygotowanie pendrive do instalacji Mavericks


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Głupie pytanie,

 

Pen zrobiony. Clover zainstalowany i działający na moim hacku go teraz zobaczy i ruszy z kopyta z instalacją ?

Muszę instalować na czysto czy mogę robić upgrade z ML ?

 

Skopiuj kexty z folderu 10.8 do 10.9 i mozesz zrobic aktualizacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój Clover nie chciał ruszyć z pendrive'a (w rogu ekranu _ i cisza).

Jednak uruchomiłem instalator inaczej, z Aplikacji uruchomiłem "Zainstaluj OS X...", zrobiłem restart, w Cloverze wybrałem Install OS X from Mac OS z opcją bez cache i z injectowaniem Kextów (wcześniej wrzucając do katalogu w EFI odpowiednie kexty z mojego haka).

Instaluje się, zobaczymy czy wstanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

 

Błądzę, utowrzyłem pendrive. Usiłuję bootowac lecz jak mawiają Francuzi Marne Szanse. Laptop Asus K56cm. Do tej pory moja kilkunastoletnia przygoda z Makami wyglądała tak : Kup osx , włóż , zainstaluj zapomnij. Potrzebuję na 1,5 miesiąca 2 maszyn z OSX o ile na MBP odpaliłem działa :-) To w PC poległem.

Help Me , Sześciopacznie się odwdzięczę :)

 

 

Zwierz

 

EDIT : dałem rade:-) 10.9 dziala bez problemow na asusie K56CM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam coś takiego:

 

iMac-Kamil:~ kamil$ sudo /Users/kamil/Desktop/createinstallmedia --volume /Volumes/abc --applicationpath /Volumes/Install\ OS\ X\ Mavericks/Install\ OS\ X\ Mavericks.app

Ready to start.

To continue we need to erase the disk at /Volumes/abc.

If you wish to continue type (Y) then press return: Y

Failed to start erase of disk due to error (-9999, 0).

A error occurred erasing the disk.

 

 

Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś inna metoda przygotowania instalki pod Snow Leopardem? W tym opisie, do którego ktoś podsyłał link, jest mowa o Chameleonie, więc nie wiem, czy pozwala na pełną dwuetapową instalację z Cloverem.

Update ze Snowa raczej nie wchodzi w grę, bo system będę instalował na innym komputerze.

 

Dodano:

Dobra, poradziłem sobie wykonując polecenie w terminalu z instalatora Liona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję uprościć poradnik - sprowadzić do dwóch punktów

 

1. przygotować pendrive w narzędziu dyskowym:

- format Mac OS Extended (kronikowany)

- nadać nazwę "Mavericks"

2. w terminalu wpisać

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Mavericks --applicationpath /Applications/"Install OS X Mavericks.app" [--force]

 

Potwierdzam działanie na ML 10.8.5 niestety powyższa komenda nie działa na SL 10.6.8 zawsze dostawałem Failed to start erase of disk due to error (-9999, 0) jak powiedział Oswaldnini SL może nie obsługiwać wszystkich komend ja to potwierdzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Spróbuj wyodrębnić mach_kernel z instalatora i wsadź go do katalogu, gdzie znajdują się pliki chameleona. Może to pomoże.

 

Zrobiłem wg poradnika klucz bootowalny z instalatorem 10.9 metodą z base system i packages (opcja z partycją recovery wogóle nie jest widoczna jako bootowalna przez chameleona). Teraz chameleon po próbie bootowania z tego pena woła że nie znajduje mach kernela, to w/g poradnika wyodrębniłem go pacifistem i wklejam do katalogu gdzie mam chameleona i nic. Dodam, że w tym katalogu (katalog główny mojego 10.7) był już mach kernel jako ukryty plik, to zrobiłem jego kopię na wszelki i podmieniłem go na tego z instalatora 10.9. Nic to nie dało, chameleo dalej woła że nie znajduje mach kernela.

 

Może gdzie indziej go trzeba wsadzić? Proszę napiszcie gdzie dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie da sie postępu zobaczyć musi być dokładnie jak w tutku Oswalda, wiem bo wczoraj robiłem i wszystko działało.

 

- pewny obraz 10.9 najlepiej z AppStore

- pewny pen drive sformatowany wg. Tutka

- najlepiej z diodą wtedy wiesz czy pracuje w moim przypadku sandisk cruzer contour extreme

 

Przy transferze sandisca 20Mb/s robił jakieś 15-25min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.