Skocz do zawartości

Przygotowanie pendrive do instalacji Mavericks


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Lionie i Mountain Lionie wystarczy odtworzenie InstallESD na nośnik.

 

Wszystkim którzy mają problem z poprawnym przygotowaniem nośnika instalacyjnego z Lionem, Mountain Lionem i Mavericksem, polecam bezpłatny programik DiskMaker X. Wystarczy, że w aplikacjach mamy pobraną wersję instalacyjną 10.7.x-10.9.x a program sam ją znajdzie, zapyta na który klucz/partycję odtworzyć, po prostu zrobi czarną robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem zgodnie z poradnikiem i podczas botowania z pendriva po jakimś czasie pojawia się na monitorze brak sygnału.

 

Coś się dzieje ponieważ pendrive ma diodę a ta dość nienormalnie miga co jakiś czas więc chyba są odczytywane pliki.

 

Do zbotowania skorzystałem już z zainstalowanego w uefi clovera (najnowszy). Wygląda to tak jakby po jakimś czasie tracona była komunikacja z kartą graficzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na czas instalacji przełączyć się na hd3000 ? Mam 3 wyjścia graficzne na płycie

 

 

EDIT:Znalazłem na zagranicznym forum jakieś info i sposób z symbios Chodzi o to żeby wydobyć z pliku smbios ID płyty które zaczyna się od Mac=xxxxxxxxxx gdzie x to numery naszego ID Dla sandy jest to iMac 12,1 lub 12,2 Następnie musimy to dodać do kexta graphiccontroler.kext a gotowy po edycji skopiować na klucz instalacyjny Ostatnie do wykonania to dodanie flag do bootowania takich jak -v -f -x i GE=No/Yes Trzeba się trochę pobawić i komuś ruszyło Ja próbowałem ale nie wiem czy poprawnie edytowałem kexta Robiłem to zmieniając rozszerzenie na rtf i przez edytor tekstu a następnie zmieniałem na kext. Może ktoś bardziej ogarnięty w temacie rozkmini o co chodziło. Szukałem informacji na forach zagranicznych przy pomocy polecenia site:nazwaforum.com no signal after install maverick 10.9.x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co ma piernik do wiatraka ? A tutka przeczytałeś w ogóle ?! Można zrobić moją metodą ale już nie trzeba bo naprawili bug. Pod Win możesz zrobić Mava duetapowo ale tak jak Ci już pisałem będziesz potrzebował plików z Mava - odpowiedniki plików ze starego tutka pod Yosemite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zrobiłem klucz metodą z tego poradnika i zainstalowałem Mavericksa dwuetapowo. Wszystko poszło dobrze. Ale musiałem zmienić jedną opcję w UEFI BIOS (płyta ASUS Maximus VI), bez której Clover nie uruchamiał się z klucza. Mianowicie w UEFI w zakładce BOOT jest opcja Secure Boot a w niej domyślnie ustawione WINDOWS UEFI MODE. Trzeba to przestawić na OTHER OS i wtedy Clover z klucza się bootuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wybaczcie jeśli to głupie pytanie...

 

Napisano że metoda tylko dla hackintosów opartych o bootloader Clover

 

Nie rozumiem co w tej metodzie wymusza posiadanie Clovera przy tworzeniu pena z systemem. Wiem że mało wiem ale teraz wiem jeszcze mniej... Bo tak samo na moje oko tworzy się pena pod VMWare czy na hacku z innymi bootloaderami. Czy gdzieś się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie kumam. Przecież bootloadera nie instalujemy w tym momencie. Zapodajemy obraz systemu bez odniesienia do Clovera. Przeglądam milion innych poradników, filmy na YT i nikt tam nie mówi że ma to być zrobione na maszynie z Cloverem...

 

Np. u mnie jest zdaje się właśnie chameleon jako boot - nawet tego nie wiem ;) Nie zrobię pena na tym hacku?

 

A czy zrobię go na VMWare? Ten zdaje się żadnego boota nie ma ;)

 

EDIT: Przeanalizowałem wątek i skumałem o co chodzi. Ale w takim razie dla lamerów jak ja powinno być tam napisane że ta metoda zadziała z Cloverem bo obecnie w domyśle sugeruje że pendraka można stworzyć TYLKO na hacku już opartym na cloverze a to nie prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Kochani Forumowicze mam pytanie

otorz zaistalowalem sobie na usb obraz mavericks jestem zupelnie zielony  w tym temacie chcialbym zainstalowac to na moim laptopie (Toshiba Pro intel i-3 model c850) uruchomilem bootowalny usb pojawilo sie okno konfiguracji zmienilem tam na -x i pokazalo sie jabluszko i za chwile czarny ekran i nie moge pojsc dalej czy to wina konfiguracji karty graficznej ? mam intel hd 4000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.